Motorne testere

cestitam deki ....a sto bas huskva
hvala jos jednom,a sto bas Husqa,pa najmanje iz 2 razloga.Prvi,trenutno nemam cekove,kartice i sl.da bi mogao da pazarim neku drugu,jer mi prijatelj drzi ovlasceni servis Husq, u gradu i dao mi na obraz i drugi,ipak je Husqvarna najbolja marka trenutno,imam i stihl,ali mi se cini da su za malo ispred njih.Merkao sam i oleo-mac 965 (jevtinija je prilicno),ali kao sto rekoh u pitanju su novci,uz ovu sam dobio nesto alata,ulje,mast za mac i dve godine garancije
 
Nema tu greske kolega, to je dobra masina i ima jedna razlika izmedju nje i 372 a to je samo onaj poklopac na cilindru (usisnim portovimaima) ima pregradu a 72 nema pa zamenom poklopca ili jednostavnim uklanjanjem pregrade se dobija 372. ::namigivanje:: ja to nisam radio ali postoje iskustva drugih, neka je srecna kupovina i samo "pun gas".
 
hvala kolega,372 je ipak jaca masina,ima veci cilindar (70,7cc) i brze se okrece od 365,ali ovo je ala i novo je novo
 
ma provalio sam koja je fora sa tim x torq varijantom,ima u radnji jednu 455 xtorq,skinem poklpac i inovacije su na karb.to resenje je zapravo "dvogrli"karb.tj.pored standardnog usisa tu postoji jos jedan sa donje strane doduse manji otvor,za svo neiskorisceno gorivo i tako dobija dodadnu snagu uz smanjenje izduvnih gasova,zanimljivo resenje,ali po meni jos nedovoljno ispitano u praxi.
 
hvala svima,cena je bila oko 79500,00 pre dizanja pdv-a na 20%,nisam je ni palio,danas sadio neke kruske pa me vetar posteno izduvao

- - - - - - - - - -

@sumadinac otkud ti "novi clan"?...lozinka?

Izvinjenje zbog off topica . Visa sila me isbrisala iz baze foruma . Dogadja se to. A da bi mogao da kucam morao sam ponovo da se predstavim :haha:

kako se najlakse cisti testera od osusene smole i strugotine od jele ? Juce otac i ja okresali grane na jeli i skidali koru . Prsti smola kao voda, morao sam da skidam mac da ocistim smolu , bila ga zalepila toliko da nije mogao da se okrece lanac.
 
Poslednja izmena:
Pridruzujem se cestitkama...Nema sta prava masina...ja mislim da je njena parnjaca stihl ms360 ili mozda cak 380...ali bolje je sada uzeti husqu kvalitetnija je nego stihl novije generacije..dok to prethodni modeli nisu bili......ali to sad nije vazno neka te dugo sluzi..:ppozdrav:
 
Da li neko mozda ima da proda ili da menja Sthil ms 640 ja imam perfektnu 038-micu av ali treba mi jaca
 
Kolege imam mali problem,skoro mi se desilo da sam cisto motorno ulje prelio u jako prljavu kantu i kada sam ga sipao (u rezervoar za podmazivanje lanca),otislo je i nesto taloga u rezervoar.Od tada vise nije htela da baca ulje nikako,skinem lanac i mac,procackam malo zicom onu rupicu gde izlazi ulje,ali nista,jednostavno kap vise nije isla.Pogledam onaj usisnik u rezervoaru,spolja nije delovao zaprljano.Nisam imao cime da skinem rezervoar,pa mi padne napamet jedna verovatno glupa ideja,ispraznim ceo rezervoar i sipam cist dizel D2 i pustim da tako malo radi i turiram.D2 poce da izlazi normalno,a sa njim i dosta trunja.Isperem ja dobro ceo rezerv. i sipam cisto ulje,kad ulje poce da izlazi,e sad nisam siguran da li istim intenzitetom kao pre,ali je krenulo,a bas tada sam zavrsavao sa poslom i nisam imao vise gde da isprobam.Pitanje je da li dovod za ulje moze da se zacepi samo na usisu ili moze jos negde?
Napomena-letos je menjana uljna pumpa,a od tada nije radila testera ni celih 10 sati,u pitanju je Stihl Ms 290.
 
http://www.stihl.de/der-gesteinschneider-stihl-gs-461.aspx

- - - - - - - - - -

Kolege imam mali problem,skoro mi se desilo da sam cisto motorno ulje prelio u jako prljavu kantu i kada sam ga sipao (u rezervoar za podmazivanje lanca),otislo je i nesto taloga u rezervoar.Od tada vise nije htela da baca ulje nikako,skinem lanac i mac,procackam malo zicom onu rupicu gde izlazi ulje,ali nista,jednostavno kap vise nije isla.Pogledam onaj usisnik u rezervoaru,spolja nije delovao zaprljano.Nisam imao cime da skinem rezervoar,pa mi padne napamet jedna verovatno glupa ideja,ispraznim ceo rezervoar i sipam cist dizel D2 i pustim da tako malo radi i turiram.D2 poce da izlazi normalno,a sa njim i dosta trunja.Isperem ja dobro ceo rezerv. i sipam cisto ulje,kad ulje poce da izlazi,e sad nisam siguran da li istim intenzitetom kao pre,ali je krenulo,a bas tada sam zavrsavao sa poslom i nisam imao vise gde da isprobam.Pitanje je da li dovod za ulje moze da se zacepi samo na usisu ili moze jos negde?
Napomena-letos je menjana uljna pumpa,a od tada nije radila testera ni celih 10 sati,u pitanju je Stihl Ms 290.
Kakvo si podmazivanje imao pre nego sto ti se desio taj problem? Jel sve bilo kako treba?
 
Nazad
Vrh