Motokultivatori - opšta tema

Видим. Исто тако изгледа и БИНГулац на мом старом моторину и приде је по'абана и сама иглица и цевчица дифузора. Не заглављује, али то тако ружно ради на нижим и средњим обртајима, да је то ужас. И троши к'о малолитражни ауто. Купио сам неки китајски ПЗ-17 карб, правио прирубницу и испробао на АТХ-у. Срећу ми је кварила лер-дизна - она фабричка (мислим да је била 38-ца) је била за број већа него што је требало. Видео сам касније да на "Алиекспресу" продају за мале паре сет од десет дизни, и лер и главних, по твом избору, али ми је спласнуо ентузијазам, па то никада нисам завршио. Да не лупам главу, кад се намолим на то, пазарићу клон оног "глупавог" карба "Делорто" 1412 са плочицом шибером и поставити њега. Понављам - кад се намолим. Ал' ако имаш воље да пробаш и да се не зезаш са клоновима "Бинга" за 506-цу (или да се прописно отвориш за оригинал), уверен сам да би могао да уштелујеш један кинески карб адекватан за тај мотор.
 
Ово је оригинални карбуратор(тело). Проблем су компоненте које се мењају квалитет 0. Један мајстор у црвенки је уграђивао делорто 18.5 или 19.5 мм.
Проверено бинг и делорто исто троше кад је бинг репариран и наштелован. Проблем настаје кад се делови потроше код бинга. Али то је већ квалитет. Код мене се дешавало да на леру дими као луд и чим се мало дода гас почне да ради како треба. Или у транспорту кад смањиш гас и опет додаш почне жив бензин да избацује и црн дим и свећица цркава врло брзо. Сад сам ово заменио и опет 3-4 године ако све буде како треба миран.
 
Btw, dali je neko ugrađivao membranske karbove umesto ovih šiberskih?
Imam jedan pohabani Bing koji nemogu naći delove da sredim, pa sam mislio nabaciti od S070..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
То би било занимљиво и мени само не знам колики би требао карбуратор и да ли би могао радити на нижим обртајима. И шта би требало да се преправља на цилиндру.
 
Stto se tice membranskih karburatora evo jedan link , jes da nije MTK ali motor je motor pa ko voli da eksperimentise nek izvoli. Ima tip jps tih video zapisa u listi potrazite. Znam samo da od 4t karb moze na 2t motor ali obrnuto ide malo teze nije to to. naravno uz stelovanje dizni i ostalog.


Neznam dali postoje ovakvi karbovi za kubikaze 150-200ccm motora i koliko je isplativo, problem je precnik difuzora (npr za imt 506 od 22mm), jel oni moraju biti priblizni originalnoj velicini. Na njega bi se bez problema mogao staviti karb sa leptirom uz pravilan odabir dizni itd, ljudi takve stvari rade. Video sam odavno mozda ovde na forumu da je neko na Hondin G42 4t motor stavio karb od 506, kako radi neznam ali eto radi.
 
Poslednja izmena:
Ја видео на Нету неког нашег који су на "Аутоматика" уградио неки већи "Тилотсон". и то са усисом директно у картер. Детаља се баш и не сећам, али знам да ми је остао утисак да је то превише планинарења ако близу себе немаш стрпљивог стругара/глодача.
 
Pozdrav drugari, probao sam nekoliko linkova u temi za katalog delova za Honda 600 ali ne rade. Kolega treba da radi menjač pa molimo ako neko ima da pošalje. Unapred hvala.
 
Нешто сам се попишманио да пазарим некакву мотокопачицу/мотокултиваторчић, да њоме/њиме исфрезирам понешто по башти кад затреба, као например сада пар прохода, да се лепше и лакше посеје лук, а на пролеће, ако устреба, да се прође пар прохода за садњу расада, зелени и шта већ треба, да се прође тамо где је скинут усев, да се не затрави.

То је мање-више читав функционал који ми треба. Неке друге функције могу да ми буду занимљиве, али је питање када ће ми и да ли ће ми уопште затребати. По мом "поимању", тај апарат треба да има бензински мотор а-ла клон "Хондиног" мотора из Ге-Икс серије, да има ремени пренос и то је мање-више - то. Некако ми се као као први избор наметнуо "Вилиџер" са ознаком 852, који има тих пар побројаних ствари, али и мењач са два степена преноса напред, као и што му је оно кућиште одакле излазе полувратила фреза/точкова није од два комада пресованог лима, већ некакав лив (па ценим да је то снажнија конструкција).

Све то продају за нешто више од 65 'иљада, имам гаранцију и "Вилиџерову" сервисну мрежу и снабдевање резервним деловима. За сличне паре постоји и "Олео Мак"-ов модел, који као да је клон овог "Вилиџеровог", па сам у недоумици... у ствари, две недоумице - да л' таква конструкција апарата и изведба од поменуте две фирме има неких "дисквалификујућих" ствари и да ли одабрати "домаћу" марку "Вилиџер" или је за исте новце приметно бољи (или не) "италијански" "Олео Мак"?

Има ли неко некакав коментар, савет, искуство са овим маркама и њиховим производима?
 
Po mom misljenju te igracke su nerealno skupe i nista necu cackati do daljnjeg a bas sam bio zagrejan da nabavim sebi tako nesto...
Jbt mala muta 1000e sa kopacicom, kamarica gvozdja, malo vise od 50kg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Нешто сам се попишманио да пазарим некакву мотокопачицу/мотокултиваторчић, да њоме/њиме исфрезирам понешто по башти кад затреба, као например сада пар прохода, да се лепше и лакше посеје лук, а на пролеће, ако устреба, да се прође пар прохода за садњу расада, зелени и шта већ треба, да се прође тамо где је скинут усев, да се не затрави.

То је мање-више читав функционал који ми треба. Неке друге функције могу да ми буду занимљиве, али је питање када ће ми и да ли ће ми уопште затребати. По мом "поимању", тај апарат треба да има бензински мотор а-ла клон "Хондиног" мотора из Ге-Икс серије, да има ремени пренос и то је мање-више - то. Некако ми се као као први избор наметнуо "Вилиџер" са ознаком 852, који има тих пар побројаних ствари, али и мењач са два степена преноса напред, као и што му је оно кућиште одакле излазе полувратила фреза/точкова није од два комада пресованог лима, већ некакав лив (па ценим да је то снажнија конструкција).

Све то продају за нешто више од 65 'иљада, имам гаранцију и "Вилиџерову" сервисну мрежу и снабдевање резервним деловима. За сличне паре постоји и "Олео Мак"-ов модел, који као да је клон овог "Вилиџеровог", па сам у недоумици... у ствари, две недоумице - да л' таква конструкција апарата и изведба од поменуте две фирме има неких "дисквалификујућих" ствари и да ли одабрати "домаћу" марку "Вилиџер" или је за исте новце приметно бољи (или не) "италијански" "Олео Мак"?

Има ли неко некакав коментар, савет, искуство са овим маркама и њиховим производима?
Ja sam sebi za takve potrebe kupio benasi RL 75 polovan za 180 e zamenio karike i evo već 7/8 godina sam miran pali bez problema. Jedina zamerka je što nema kvačilo pa hoće da zakrči kad se ubaca u brzinu.
 
O 'бем му миша, никако да нађем ову тему; све машим у ком је подфоруму....

Добро људи, знам каква је прича са познатим маркама јер сам и ову тему поприлично пажљиво лопатао и раније, ал' сам хтео да чујем да ли је неко имао контакт са овим маркама и моделима копачица које сам поменуо. Просто ми је мистерија да долазе и нестају из продавница, а да мало ко напише нешто о њима, било добро, било лоше.
 
Svi iz moga neposrednog i šireg okruženja koji su kupili te "kineske" kopačice, su vrlo brzo prestali da ih koriste, i/ili su ih zamenili drugim (proverenim), polovnim, starijim, ili su se ponovo vratili kod mene da im uslužno radim plastenike ili bašte....
Raznorazni su uzroci otkazivanja, od loše završne obrade, do namernih konstrukcijskih "grešaka" koje ubrzaju njihovo otkazivanje...
Jedan je bio strašno uporan i kupio čak 3 slične, ali ipak različite, i to jednu za drugom, kako je koja otkazivala poslušnost....
Ako ništa drugo, imao je "materijala" za trgovinu s Brazilcima za "staro" gvožđe....
 
Колико год да се пази опет прљавштина.
7363975c62b5a607cbcd0ed0b491cb37.jpg
 

Зорге

samo honda f400/420 ili ako treba veca f 600/620....
zasto
delova ima...bez papira se recimo f 400/420 nadje za 100/150e u dobrom stanju....i da mora generalni remont da se radi nije vise od 140e..kod f600/620 cene od oko 200/300e a generalni remont da je razbijena skroz je oko 160e...cene remonta sa skupljim delovima..ima i socijala
od odrzavanja trazi samo da ima ulja u benzina...pali uvek iz prve..snage ima a trosi malo.....upravljiva je ..pogotovo 600/620 ima blokade ma milina...
mnogi su stavljali te kopije gx motora to je kratkotrajno resenje..motor se razleti..prvo pregrevanje i caos...original gx honda motor se ne isplati stavljati jel je preskup...doduse sad kako je ova baba kurana ni nema motora originalnih

recimo 506 je dobar ne sporim ali trosi ko prva ljubav.nebitno koji karburator ima....delova sto ima uglavnom su socijala...i svi znaju da ih popravljaju zato su vecinom i neispravni...
za transport je ok...brz vuce kida tu nema sta..ko ima tegove nema da brine....za friziranje kida ruke..kad je tvrdje onda ko jarac skace..

licno imam honda f 600....... mi smo prezadovoljni...
kupio sam je za 700e sa prikolicom,papirima,registrovana na zutu tablu ...2 pluga za oranje...jedan za krtolu i par metalnih tockova..
uradio sam motor zimus ,,,samo menjamo ulje i corbu sipamo....a drug tata svaki dan ordinira po selu...laka spedicija :)


sto kaze dobrodol u zadnje tri godine sam remontovao hondi pojma nemam koliko...vecinom su to slucajevi da su ljudi stavili prvo nove gx kopije koji su pocrkali ubrzo....onda doneli da remontujem stari motor i vracali ga nazad

kod tih novih kopacica tipa villager kenjo(keno) staus mustang tu prvo crkne prenos dole onda jel posto je u garanciji poprave pa opet crkne..pa onda rastavis sam i kod strugara da ti napravi nove zucanike to sredis...e onda crkne motor i onda radi sekira.....imas kopacicu a nemas

do pisanja
 
mnogi su stavljali te kopije gx motora to je kratkotrajno resenje..motor se razleti..prvo pregrevanje i caos..
Ееее... чекај! Прочитавши ово што си написао за прегревање, сетио сам се нечега што сам чуо на Нету, у клипу једног аутомеханичара, када је свој агрегат за струју са уграђеним кинеским GX клоном конвертовао на плин (постоји код Кинеза тај.... "гасни уређај" који се на такав мотор постави уместо карбуратора). Нисам јуче гледао то што је човек радио, али се сећам да је помињао да је утврдио да је на мотору његовог агрегата смеша била поприлично сиромашна (типа, Кинези то раде да би им мотори испуњавали којекакве еколошке норме), што "in my book" значи да ће се мотор више грејати (и прегревати). Јеси ли можда обраћао пажњу на смешу ваздух-гориво на тим GX клоновима? Да ли си код њих сретао беле електроде свећица (у смислу, онако како изгледају када мотор ради на сиромашној смеши)?
 
Nebih rekao da je moguće smešu osiromašiti baš toliko da se motor radi toga greje do zaribavanja.
Karburator je skoro identičan kao na originalnoj Hondi, nevidim šta bi trebao uraditi da poremetiš stehiometrijsku 1:15,2 smešu.
Ovaj karburator čak nemože da šteluje smesu ni na praznom hodu. Možeš samo graničnim vijkom podesiti obrtaje na praznom hodu.
Podešavanje smese po boji svećice koliko je meni poznato radi se samo kod dvotaktnih motora i to menjanjem glavne dizne i podešavanjem igle šibera ali za ciljane obrtaje.
Znači ako je motor namenjen da radi na visokim obrtajima i pod opterećenjem , sa velikom diznom će imati 'belu' svećicu. Ali sa istim tim setapom će imati mokru i crnu svećicu ako ide u srednjim i niskim obrtajima.. A onda tu dođemo i do igrarije sa nezaobilaznom iglom u šiberu, bolje ne započinjati dalju 'teoriju'..
Velika je razlika u mnogim stvarima između dvotaktnog i četvorotaktnog motora u pogledu karburacije.
 
Nazad
Vrh