Motokultivatori - opšta tema

Kosilo se, ne ide to bas kako sam mislio da ce ici. Kad kosim preko strane mtk se klize bocno i stalno ga moram popravljati, kad kosim uzbrdo proklizuju tockovi, moram da ga guram...
Tockovi su srednja velicina, dobre gume, okrenute u smjeru kosenja, razvucene na max sirinu. Kosim prvom brzinom i jak gas, kosa odsjeca lijepo i tu nema problema, kosio sam na nekim.mjestim preko metar i po visinu.
Da li dobijam ista ako suzim odstojanje tockova ili je to jednostavno brdo za metalne tockove, ako je za metalne koji su bolji za kosenje manji ili veci?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
То за снагу важи општа збрка. Код појединих мотокултиватора фабрика наводи исту ознаку а различита снага. Шта је тачно ко зна.
Razlika je kontinualnoj snazi i maksimalnoj snazi koju motor moze da isporuci na max broj obrtaja. Naravno svaki prodavac ce napisati max snagu danas, dok uredan prvo i pre svega proizvodjac ce deklarisati motor po kontinualnoj snazi, npr pri 3400 o je kontinualna a pri 3800 o je maks snaga. Naravno da ce motor biti kod normalnog vlasnika vecinom upoterbljavan na manjim obrtajima od maksimalnih stim je onda i slabiji motor od ocekivanih
 
Kosilo se, ne ide to bas kako sam mislio da ce ici. Kad kosim preko strane mtk se klize bocno i stalno ga moram popravljati, kad kosim uzbrdo proklizuju tockovi, moram da ga guram...
Tockovi su srednja velicina, dobre gume, okrenute u smjeru kosenja, razvucene na max sirinu. Kosim prvom brzinom i jak gas, kosa odsjeca lijepo i tu nema problema, kosio sam na nekim.mjestim preko metar i po visinu.
Da li dobijam ista ako suzim odstojanje tockova ili je to jednostavno brdo za metalne tockove, ako je za metalne koji su bolji za kosenje manji ili veci?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
Probaj mu bolje naci tegove za tockove , ako su 12cola gume moze se nakalemiti od imt 506 ili ako su manji od honde ili kakvog drugog mtk. Ti tegovi su 20-25kg svaki i kad stavis nema to gde da mrdne.
Ili izlijes od betona , sta znam budes kreativan.
 
Suma sumarum, nit smrdi nit mirise, kad je trava do metar i rijetka ide, kad je gusta i preko metar ne ide. Zvace, podmotava, patnja
E sad, tvrde mi da sam trebao uzeti kosu koju je pravio imt za labin, da ta ima brzi pogon i ne pravi probleme ali i kosta. Za ovu sam dao 100e a ta polovna je 400e...
Bice ovo teze nego sto sam zamisljao

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Kao neko ko kosačice koristi preko trideset godina, siguran sam da uz pravilnu pripremu i upotrebu, tvoja kosačica sigurno funkcioniše/kosi .
Ako ti očekuješ da ta mašina treba opušteno kositi travu od metar ipo bez da je osetiš, ti onda previše očekuješ od parčeta hardvera koje je koštalo koliko si platio.
Dakle, kosa mora biti oštra, donji zubi takođe, zazor pravilno podešen. I to se radi svakih tri-četiri sata košenja ili čak i češće.
Ne zavisi broj oscilacija rezne letve od prenosa između kose i mašine, tu se vrši samo konverzija kružnog u ciklično pravolinijsko kretanje letve.
Imt/Agrija prenos je sasvim dobar i pouzdan i Goldonijev sigurno nije bolji, čak je i slabiji.
Što se tiče reznog aparata, svakako je eurogreben bolja opcija, ne zaglavljuje u pokošenoj travi ali mu je cena visoka, ali ima i on nekih nedostataka.
Najoptimalniji je hidraulični pogon točkova, a mehanički pogon kose, ali takve kosačice su skupe i nisu dostupne prosečnim vikend korisnicima.

Evo jednog eurogrebena kako ga spremim za prosečno košenje.

5fc31a450b30d92eaf9bfc78127fe2c9.jpg
f29218b08ba4be3622f75d19bf3fb869.jpg
 
Poslednja izmena:
Valjda je imt radio neke kose za labin pa kazu da su te zesce, imaju brzi pogon od ove. Samo dijelim sta sam procitao, nije od neke vaznosti, kad budem mijenjao mijenjacu za malcer da ne moram paliti travu
Trebao bih neko uputstvo kako brusim i podesvam ovu svoju kosu, kod mene su noz i prsti oni ili kako se vec zove, nije dupli noz. Nikad nije brusena, 30 godina i jace stara
Nemam iskustvo nikakvo s brusenjem kose al nisam ni da imam dvije lijeve
9e73b0e41aa4abf1be23060bb43ae5eb.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 

Ovo je valjda ta imt kosa, tamo gdje se spaja kardan kose i kardan mtk ima zupcanike i tako dobije vecu brzinu kardana kose. Djeluje mi i duza od labinove pa vjerovatno napada pod boljim uglom
Nije bitno al eto, ja nisam to znao, da jesam mozda bih drugacije razmisljao, a mozda i ne bi. Ova labin je za 100e bila toliko primamljiva da sam je kupio prije mtk

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Valjda je imt radio neke kose za labin pa kazu da su te zesce, imaju brzi pogon od ove. Samo dijelim sta sam procitao, nije od neke vaznosti, kad budem mijenjao mijenjacu za malcer da ne moram paliti travu
Trebao bih neko uputstvo kako brusim i podesvam ovu svoju kosu, kod mene su noz i prsti oni ili kako se vec zove, nije dupli noz. Nikad nije brusena, 30 godina i jace stara
Nemam iskustvo nikakvo s brusenjem kose al nisam ni da imam dvije lijeve
9e73b0e41aa4abf1be23060bb43ae5eb.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
Ako su prutu kose oni nozevi sa sitno nazubljenim ostricama , takve se ne bruse , izrazito tvrde , hoce da pukni i onda se mjenja taj noz , zakovicama ali takve izdrze koliko taj motokultivator ne moze, a za one ravne postoje tocila sa onim specificnim oblikom kamena na kojemu se ostre , ali te nisu ni blizu ovim sitno nazubljenim. Inace te kose ako dobiju previse lufta samo otpad im moze pomoci.
 
Kad mnogo prasi , nije to tako ni lose bude i mnogo deblji sloj I do 1cm. Znaci da filter radi posao
Koristi letvicu za ciscenje bolje je nego srafciger
 
Pozdrav svima
U nameri sam da kupim RURIS frezu 731 ima li ko iskustva misam našao ništa na netu....
i ako sam pročitao dosta unazad i dalje nebih kupovao polovnu frezu....
Imao sam Hondu F28 pa Wilager 600 ... iz nekog razloga u ovu hondu nemože da se ugradi zamenski motor a i ona se mučila pošto je plac od 1 Ha.Hvala unapred
 
Da li neko može da me uputi na servisera pumpe za prskanje, kao i za rezervne delove za istu? U pitanju je IMT pumpa za IMT506.
2e26e013484018b2aa9aaf535fe1f734.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Marka je Gorenje, tip je Muta..
Kucaj u guglu, izbaciće ti. Vrlo poznata mašina, i koliko mi je poznato, samo ona je i imala fabrički roto plug.
Snaga sa benzincem LA300 je 7ks, dizeli su bili 6-8 konja.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh