Motokultivatori - opšta tema

Uzmes i probas to je to,posle kaci motor ako hoces. Za frezu jedobar.
 
honda f600 uglavnom pusta na izlazima gde se kace sajle blokade.. na osovinicama su gumice koje otvrdnu posle 30godina i prestaju da dihtuju...ulje polako izlazi i skuplja se u zastitnom limu dole

svakako ako imas vremena otvori menjac i izmenjaj sve lezajeve.semeringe,gumice i miran si opet 30godina
 
Brkin
Sve je tacno sto si napisao. Tu je ranije pustala ulje gdje se sajle kace, majstor mi je to sanirao nekom gumicom.
Jedino ne znam ovo dole oko izlaza iz mjenjaca, semering sam mjenjao prosle godine, ali ne znam jesam li vise ista. Mogu reci da nije ni semering jeftin za nju.
 
Današnja "zabava"....
Rekoh, da popravim prekidač gašenja, 😂 a na kraju završio "tamburanjem" bašte...🍻
Išao sam direkt na orano, nisam drljao traktorom da ne izgazim i utabam...
A orano je pre 10-tak dana...
I obično sam tako radio, oranje,drljanje, pa onda freza...
Ovo je prvi prohod, još jedared gore-dole, i mislim da će biti perfekt...

 
Današnja "zabava"....
Rekoh, da popravim prekidač gašenja, a na kraju završio "tamburanjem" bašte...
Išao sam direkt na orano, nisam drljao traktorom da ne izgazim i utabam...
A orano je pre 10-tak dana...
I obično sam tako radio, oranje,drljanje, pa onda freza...
Ovo je prvi prohod, još jedared gore-dole, i mislim da će biti perfekt...

Ti kao ajde da probam a zavrsi celu bastu....
Jel se lepo freziralo ...

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Zato sam i "navalio" ko nezdrav, 😂 , rekoh da probam, i uz jednu pauzu, da dospem gorivo, završio 5 ari...
Da napomenem, verujem da će nekom biti od koristi, zezao me motor, ovaj novi PRC Kinez "kao" Honda...
Čim se nagne u levu stranu, prestane da radi, upravo, ugasi se...
Naginjanje na ostale strane mu ne smeta, samo ulevo...
Isteram na ravno, proverim nivo ulja, bio na sredini, nikako na minimumu, dospem do maksimuma, upravo da prelije, kontam, zajebava onaj senzor unutra što mjeri nivo ulja, međutim, opet nastavi da radi, osim kad se nagne ulevo...
Popizdim i počupam one žice komplet s prednje strane motora, čak i za gašenje, koliko sam bio besan, i nastavim do kraja da freziram bez problema i nepredviđenih i samoinicijativnih odbijanja poslušnosti PRC Kineza od motora, da se tako "odrazim", i tako, samome sebi smanjim "radnu temperaturu"...🍻
Zbog (radi) toga je bašta tako lepo izfrezirana...;)
 
Ne volim kineza ni na filmu...Nikad, ali nikad nisam kupio nešto kinesko...Priča se da oni imaju jako kvalietne stvari koje ne prodaju ovde jer bi cene bile i veće nego poznatije evropske marke (ima logike, mada nikad nisam to video), već prodaju ili kopije ili bofl robu.U većini slučaja to je loša, nekvalitetna roba, mada bude tu i boljih primeraka zbog nepostojanja kontrole kvaliteta, pa otud i oni koji se hvale sa svojim kinezima...dakle, ona stara poznata "mačka u džaku" ili ti "loto" kupovina.Elem, setih se moje Honde (davno prodate, ali još radi), kupljene davne '78. godine.Radila je poprilično, a kvarovi su bili manje-više opšte poznati...poteznica za paljenje, vučni kaiš, , bobina, karburator...ali sve to posle mnogo, mnogo časova rada...Osvrnuo bih se na karb. (to najčešće nervira pri radu)...Kako nije bila vučna freza, već kopačica, motor pri freziranju (pogotovo tvrđe, neorane zemlje) trpi velike vibracije i "skakutanja", pa samim tim i nosač plovka i iglica koja zatvara dotok goriva.Njenom devijacijom i sitnom cementacijom (nastalom vremenom i nečistoćom benzina) iglica ne zatvara dobro i dolazi do viška goriva...Problem je rešiv i mašina nastavlja dalje do novog servisa...Ono što je možda veći kod elektronike...u ono vreme nije moguće bilo doći do originalne bobine, problem je rešen sa eksternom varijantom...uzeta od trabanta (6V, ako se dobro sećam), napravljen držač za nju i tako je radila narednih 20 godina...kao što napisah, radi i dalje...
Da zaključim, nisam preveliki ljubitelj benzinaca i smatram da za ozbiljnije površine (veće od 30 ari) dizelaši sa LDA motorima i vučenim frezema nemaju konkurenciju.Uz minimalno održavanje, koliko -toliko domaćinsko rukovanje, to su praktično neuništive mašine.
 
Kvar poteznice za paljenje? Kako to izgleda?
Posedujem IMT 506 i povremeno se desava da mi iz sake izvuce onaj rukohvat gde je zakacena sajla za paljenje dok vucem sajlu i pokusavam da startujem motor. Naravno da se onda vrati nazad i tresne u onu plastiku i gumu na masini. Ne desava se svaki put, ali je vrlo neprijatno. Sta bi tu trebalo zameniti da se to ne desava? Koliko se secam to nije ranije radio.
 
Јел упали мотор или само исчупа потезницу из руке?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Od kad sam na 506 namestio nov klip i cilindar to se i meni stalno desava..dok nisam zamenio bilo je sve ok......po mom misljenju mada nisam siguran to je zbog kompresije jer meni sada cak i malo teze poteznica ide prvih dva zuba...nije to sad problem meni jer kako god ona pali iz prve....

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
То личи на контра паљење. Или споро вучете потезницу хоће и тако да се деси. Код контра паљења хоће и да пуца на ауспух, појави се некад и црн дим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ne ne bar kod mene nema crnog dima niti pucanja....nisam dirao paljenje od kad je generalna uradjena pre nekih 6 god.....
Samo sam menjao klip i cilindar ....jeste tacno da kad malo blaze povucem ispadne iz ruke i vrati se to jesi upravu....

Послато са Moto C помоћу Тапатока
 
Онда је то. Не дирај ништа и добро доручкуј пре него што је палиш.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Verovatno onda sporo vucem. Ne uspem da startujem motor.
Nema crnog dima, ni pucanja iz auspuha. Motor nije otvaran, a ima mu dosta godina. Nije previse ni upotrebljavan, mozda 10tak sati godisnje.
Znam da je pukla sajla odmah ispod rucke, ali smo je ponovo zakacili za rucku.
 
Moze li mi neko napisati sledece;
Koje ulje ide u ovaj mjenjac i koliko?
Koje ide u frezace i koliko?
Koje ide u motor i koliko?
Mjenjac i frezaci Goldoni, motor Lombardini LA 300 benzin.
 
Nazad
Vrh