Motokultivatori - opšta tema

@kakanjac-90

Pokušaj naći te od mute, koliko znam greben je identičan na imt i muti.

Ne košta te ništa da probaš, a onaj komplet sigurno ima 10 kg (na najisturenijoj tački kose prilično smanji mogućnost klackanja).
 
Stjepanovic 88 resenje uvek postoji pa cu ti objasniti za oba slucaja. Prepravke uvek nose probleme koji se resavaju ,a vrlo cesto sopstvenim izumima jer drugacije je nekad nemoguce
 
aha pa super, kazu da je ta imt kosa odlicna tj bolja od ovih ostalih,pa eto cucemo utiske od tebe ,koliko je to u evreima od prilike??? ee pa neznam a video si verovatno na starijim modelima mondial junior,senior i ta generacija oni imaju tockove 10-5,00 i 8-4.00 ako se nevaram...
ucinilo mi se da ima adapter jer tako kod kacenja vidim 2 srafa jedan iznad drugog,pa sam zato pitao,,ako nista drugo barem bi klizace trebo staviti jer ovako ces imati malih problema sa krticnjacima,lako ce uci u njih ali ce ih tesko otresti sa se mislim na rezni aparat,i tad malo gusi,ali ok.sve u svemu videces...
 
Ma na muti imam isto IMT kosu 15 godina radi bez problema odlicne su.
Ona isto kosi bez klizaca ali ako bude sta smetalo nije mi problem ni napraviti ili kupiti nove.
1 euro = 1.95 km znaci 435 eura me kostala kosa.
IMT kosa za mutu nakon 15 godina koristenja
UBUIEcK.jpg
 
Jel ima neko neki kontakt neke radnje koja je opremljena delovima za Lombardini motore 520 530?
 
Poljogospodar jer mislis na ovakvu secku koja radi u mestu ili koja radi ko malcer u pokretu http://poljoprivredni.oglasi.rs/oglas/749349/opremaimasinezasumarstvo+baric+masine
Da, mislio sam na secku koja radi u mestu. Nesto slicno kao Baric sto ima samo to mi je dosta novaca. Verujem da toliko i vredi, da je kvalitetna ali nece meni to trebati celu jesen vec mozda par puta godisnje. One elektricne su znatno povoljnije ali izgledaju ko igracke a ne znam nikog sto ima te elektricne seckalice pa da ih i pohvali.
 
Jbg druze uvek je koliko para toliko muzike. Vidim da kardanske su jake i robusne ali i cena je takva. njihom kapacitet je veliki. Imas i sa motornim pogonom sto je po meni mozda solidno resenje ako grane nisu predebele.A mozes i napraviti po nekom sablonu i ulazes malo po malo i imas pravu masinu. I ja bih voleo da imam profi stvar za manje novce ali to je skoro nemoguce ,sem kad neko zapne strasno za novce pa daj sta das.drugar mi ima secku na elektro motor ali nisam siguran u namenu te masine tacnu. Koriscena je nekad malo za sarovinu da isecka i na elektromotor .Za sitnije granje bi sigurno mogla i da se preradi na kardan a prilicno teska .oko 300 eur je cenio
 
ali nece meni to trebati celu jesen vec mozda par puta godisnje. One elektricne su znatno povoljnije ali izgledaju ko igracke a ne znam nikog sto ima te elektricne seckalice pa da ih i pohvali.
Имам ја електричну и задовољан сам кад су у питању мање количине грана до Ø 40 мм (сецка јако ситно па то иде споро). Али кад дође време да се мељу крушке и јабуке за ракију ту растура.
Тренутно завршавам један прототип Ø 60 мм на кардан мотокултиватора (ИМТ 509) са трошковима око 100€. Има доста грана у мом окружењу које људи изгурају из воћњака и запале.
Ево пар снимака на брзака:



 
Poslednja izmena:
Imam labinov motokultivator od 14 ks to su oni malo veci . Imam imt kosu za njega i teg koji nije od imt kose vec od labinove kose tezak je 14 kg.
 
Da li neko koristi sejalicu za kukuruz, pasulj...za motokultivator IMT 506, kako se pokazala ?
 
Drugari jedno pitanje ,uzeo sam karike Motins , za moj g150 , jedna je "siva" oborenih ivica 2mm ,druga "crna" ravna 2mm i treca uljna 3mm ,da li ovim redosledom idu na klip od vrha ka klipnjaci ??

9a91f43748c1aacc03777011d0370c2a.jpg
 
Tim redosledom bi trebalo da idu samo sto moras pratiti gde su slovne oznake odozgo_Obicno pise TOP na 2i 3 uljnoj karici.Ili neki simbol [zig] .to se uvek okrece ka gore prema celu klipa. Mada nisam motinsom bio zadovoljan iskreno. Tajvanske su dosta bolje se pokazale bar u mom motoru
 
Danas sam ugradio novi motor na F420.
IMG_4655.jpg

Kolega koliko si platio ovaj motor ako nije tajna ??

Kako su se pokazali generalno ovi zamenski motori ??
Da li neko ima iskustva sa njima?
Zamenio bih na mojoj f420 , razmisljao sam da uzmem kipor dizel , ali trenutno finansije to ne dozvoljavaju , naisao po oglasima na ove motore ,ali ih niko do sad nije spominjao da li su losi ili dobri ..

http://www.kupujemprodajem.com/Motor-honda-6-5-ks-8302660-oglas.htm#photoBig
 
Dobri ljudi pomozite,

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da kupim ulje za menjace SAE 80 i polu tecnu mast za prenosnike.

Po fabrickom upustvu preporucuje se ulje Traktol 80 L, Umol 80 i Hipol 80 a za polu tecnu mast Redma - 0.

Ako neko zna sta mogu da kupim u zamenu za navedene i gde bio bih mu veoma zahvalan sa obzirom da trazim vec 3 dana bezuspesno.

Ako ne sme da se postuje na forumu ovakve stvari molim da mi napisete privatnu poruku.

Unapred Hvala

Pozdrav

Vasilije
 
Imas u radnji Mini Agrar, Gavrila Principa 45-47 preko puta "Picinog parka", cena je SAE-90 1l - 410 din i Polutečna smeša ili tzv tovatna mast kutija od čini mi se 1kg - 460 din. Ja kupio prošlog četvrtka.
 
Imas u radnji Mini Agrar, Gavrila Principa 45-47 preko puta "Picinog parka", cena je SAE-90 1l - 410 din i Polutečna smeša ili tzv tovatna mast kutija od čini mi se 1kg - 460 din. Ja kupio prošlog četvrtka.

Da li si siguran da moze SAE-90 i SAE-140 jer koliko sam obavesten ta ulja imaju aditive u sebi?
 
Izvini, ja sam kupovao tu kombinaciju za diferencijal, tako su mi u samoj radnji preporučili. A inače, kako su mi rekli imaju gotovo sve za motokultivatore. Nadji na netu broj tel pa ih pozovi, da ne ideš džabe ako nema to što ti treba.
 
Zvao sam ih, ljubazni gospodin mi je rekao ''dodji imam sve sto ti treba za imt 506 i sve sto te interesuje objasni cu ti''

Idem posle posla pa ce da vidimo :osmeh:

Hvala na pomoci

Pozdrav

Vasilije
 
Nazad
Vrh