Mlečno govedarstvo

Imam 20 muznih grla i uvek po nekoliko bikova.Uglavnom je otac Aaron genetika Alta.Kada sam kupovao seme tog bika vazio je za najboljeg u institutu Temerin a kasnije se kod mene izvrsno pokazao i prezadovoljan sam.Imam kod mladjih krava jos dosta Alta semena a kod junica sam poceo sa OHG pa videcemo?
 
Druze nisam sumnjao u genetiku ja inisam bio mnogo zainteresovan za kupovinu vise je bio zainteresovan kolega ali on je sumnjicav ,ja sam ga ubedjivao u kvalitet jer se kvalitet i vidi.Kad mu budem reko za tu kravu pucice od muke.
 
Drugari,jel moze jedna informacija.Da li jos neka mlekara daje junice na otplatu mlekom?ako daje koja je mlekara,koja rasa je u pitanju,i koji su uslovi unapred hvala?
 
daje Imlek,ali se jos ne znaju uslovi,tacnije posto je jako veliko interesovanje za junice rasprodali su sve junice sa njihovih farmi sad daju pare pa ti kupis gde hoces junice :bravo:
 
Rasa simentalac ili crno bela(holstajn valjda,ja drzim simentalac i samo to priznajem,ove ostale rase znam,ali ne bas u detalje). Tako je bilo kad sam ja uzeo pre godinu i po dana. Ja sam imao i imam obavezu da uzeta grla osiguram.
 
M ne pobratime malo više se informiši sad je trend "najlakše je razjebati krave"sad su krave trenutno smrtna kazna
 
Da li stvarno ali stvarno u dogledno vreme tj bliskoj buducnosti bice zabranjeno u centru sela cuvati krave..???? Mislim oko mene na 50 metra nema nikoga bukvalno,,... Da ne gradim objekat bezveze...
 
Pa ne bi me cudilo da ovim nasim unapredjivacima tako nesto padne na pamet ,sve pod izgovorom "zbog EU" a u samoj EU to se ne trazi....
 
Nazad
Vrh