Merenje bikova kanapom

Pa tako sam i ja mislio da je tezak.Imam ih 8 komada odprilike su svi isti...bice lepa lovica..:) obavesten sam da je cena 2,10 e.
 
Da i kod Nedeljkovica ne mogu bikovi da predju 55-56% radman,a muslimani placaju vise samo je problem zbog subvencija.
 
Da i kod Nedeljkovica ne mogu bikovi da predju 55-56% radman,a muslimani placaju vise samo je problem zbog subvencija.

Imao sam ja kod nedeljkovica i 58% radman...Zavisi od bika,uvek sam ih predavao u raponu od 630 do 680 kila.a sto se tice muslimana,pitali su dal cu sa subvencijama ili bez,plate vise ako bez subvencija.Ovaj sa kojim sam ja pricao moze da sredi subvencije.

- - - - - - - - - -

Danas mi bio musliman za bukove,placa da je mi 1.9eura.Zvao sam klanicu Djurdjevic u Pecincima,placa 3.5eura na liniji klanja.
 
KAsne 3-4 dana ali plate, isplacuju u dinarima...
Ove godine sam im dao dosta bolje bikove i kvalitetnije hranjene nego prosle godine, a imali su manji procenat mesa...
I kada su mi Uplatili pare, falilo je 10500 din... Zvao ih 15 dana da mi uplate a oni sve odgovarali kako su zaboravili, pa sam na kraju morao da idem u Pecince da mi dju pare...
 
KAsne 3-4 dana ali plate, isplacuju u dinarima...
Ove godine sam im dao dosta bolje bikove i kvalitetnije hranjene nego prosle godine, a imali su manji procenat mesa...
I kada su mi Uplatili pare, falilo je 10500 din... Zvao ih 15 dana da mi uplate a oni sve odgovarali kako su zaboravili, pa sam na kraju morao da idem u Pecince da mi dju pare...[/Q kako sa dinarima,jel isti sistem ko kod nedeljkovica pa zamenes za evro?
 
Ma jok daju ti sve u dinarima pa ides sam u menjacnicu gde dobijes najpovoljniji kurs i menjas za evre,tako je bar bilo kad sam im ja dao prosle godine turu bikova sigurno je i sada tako.
 
Mi danas svetkujemo pa sam besposlan premjerio svog bika.Obamoto sam kabal odma iza prednjih nogu i dobro pritego ...poslije sam izmjerio i pokazalo je 185 centi......Po onim tabelama bi trebao imat oko 510 do 520 kila....Bik je u decembru imao godinu dana......kod mene se otelio
 
Danas merio obim grudi mojim junadima. 3 februara ce im biti 8 meseci kako su kod mene obim grudi im je od 160 do 170 cm
 
Nazad
Vrh