Mehanicke sejalice za kukuruz

Ako nije tajna gde je ova modifikacija rađena?
Pajoni ima covek u trnavi doradjuje negde oko 15 evra po ploci naplacuje a moze svaki strugar da to odradi mada imas gotove petlice sa kucistem 250 din,u agro pomoravlje preko puta biroa za zaposljavanje maltene isti princip ja sam sa surakom stavio te plasticne i sluze dobro jevtinija varijanta
 
Pajoni ima covek u trnavi doradjuje negde oko 15 evra po ploci naplacuje a moze svaki strugar da to odradi mada imas gotove petlice sa kucistem 250 din,u agro pomoravlje preko puta biroa za zaposljavanje maltene isti princip ja sam sa surakom stavio te plasticne i sluze dobro jevtinija varijanta
Ugradio sam ovaj dodatak, ali za sve četiri ploče 2000 din. A pitao sam ljude koji su sejali kako se pokazalo niko nije rekao ništa negativno samo pozitiva.
 
Tema je pročišćena od off topic-a i molio bih članove da se drže teme!
 
koliko se krecu cene za dvoredne oltove sejalice?imam jednu koja mi stoji u supi vec 20 godina i zauzima mesto a pito me covek da je prodam pa ne znam koliko da mu trazim za nju
 
Pre 5 dana prodao moju 200 eura.
U radnom stanju parkirana kad je stigla pneumatska.
Tražio sam 300 i 250 al mi niko nije hteo dati (prodavao sam da je ne prodam) Sad je otišla za 200 eura bez kutija za veštak ako hoće naknadno treba da doplati 50 eura.
Inače sve idu u Rumuniju a tamo se kreću 400+ eura kako koja.
 
I ove godine je prastara OLT-ovka uspešno posejala soju. Daleko je to od pneumatske,ali ipak nekako odradi posao. Ni raspored zrna u redu, ni sklop, ni ujednačenost dubine setve svakog reda, ne mogu da se mere sa savremenijim sejalicama. Ali ono glavno - razlika u prinosu soje je mala, tolika da ekonomski ne opravdava plaćanje da setvu uradi pneumatska sejalica.

 
Evo moja soja sejana Oltovom mehaničkom sejalicom, sejano je sa onim pločama što sam stavljao slike, ja sam zadovoljan sejanjem... Na početku njive gde se traktor sporo kretao u setvi(kretanje, zaustavljanje) tu nije pravilan raspored, ali gde je brzina u setvi iznosila 5-6km/h tu je odlično!

34o6d7c.jpg


l8bpw.jpg
 
Černozem, 1. klasa! Soja na soju, uzorano na vreme spremljeno na vreme, i posle setve povaljano.... Od kiše se stvorila pokorica, ali soja za nju ne mari, sva je nikla....
 
Posto je zavrsena setva i svedeni su utisci da postavim sta sam radio na meh sejalici :ppozdrav:. Nisam hteo ranije dok ne vidim dali ove prepravke valjaju . Neke stvari sam iskopirao a neke su i moja ideja . Sejalica radi kao prava retko gde ima po dva zrna i pravi dobar razmak tako da sa dobrim odabirom ploce i malo vise paznje moze da da se malo vise priblizi pneumatskoj i da se posao solidno obavi ( skidaci moraju biti original beli jer od male privrede glave zrno tj nisu uglovi na njoj dobri ) .:cool:

20sdb2p.jpg

2iw9lh.jpg

145w0k.jpg

28t8l1s.jpg

35bf488.jpg

2q8vpf6.jpg

fcraro.jpg

p9mrs.jpg
 
Nazad
Vrh