Mešaone stočne hrane

Odg: mešaone stočne hrane

Evo najzad slike mešaone koju koristim 14 godina.
Napravila hiljade tona stočne hrane.
Proizvođač Seting iz Novog Sada, uz neke manje prepravke.

f28nbn.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

:cao: :cao: :cao: svima!!
imam kosu mesaonu 100kg u sarzi i nije tako losa ali sam prosle godine naisao na polovnu mesaonu mlin+puzni transporter+ mesac(vertikalni kap.300kg/sarzi) za 1050Eura( nova je 1750 E), proizvodjac je POMAK iz Kraljeva i izuzetno sam zadovoljan njome naime, sve je odradjeno do perfekcije, komandna kutija, el. zastite, farba pecena itd... trenutno nju koristim a kosu mesaonu sam pozajmio drugaru.
 
Odg: mešaone stočne hrane

francuz je napisao(la):
:cao: :cao: :cao: svima!!
imam kosu mesaonu 100kg u sarzi i nije tako losa ali sam prosle godine naisao na polovnu mesaonu mlin+puzni transporter+ mesac(vertikalni kap.300kg/sarzi) za 1050Eura( nova je 1750 E), proizvodjac je POMAK iz Kraljeva i izuzetno sam zadovoljan njome naime, sve je odradjeno do perfekcije, komandna kutija, el. zastite, farba pecena itd... trenutno nju koristim a kosu mesaonu sam pozajmio drugaru.
Ubaci koju sliku da vidimo kako izgleda!!!!
Post je spojen: [time]1263306360[/time]
_________________________________________________
Imam kosu mešaonu 150 kg. ručne izrade. Evo i koja sličica!

j0wsjm.jpg

2w4kvwz.jpg

n4fkhy.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

ovo be bilo strava za silazu ako je treba nekad ocistiti imam ja zatvorenu od prokica iz macvanske mitrovice zadovoljan sam
 
Odg: mešaone stočne hrane

savak jer ti tu mesaonu pravio sarcevic iz subotice


:ideja: :ideja:
 
Odg: mešaone stočne hrane

konacno slike mesaona 300kg/sarzi proizvodjac je Pomak Kraljevo ::svaka cast:: ::svaka cast::
256yd5h.jpg

aw9g1f.jpg

9rlptw.jpg

to je to!
savak je napisao(la):
francuz je napisao(la):
:cao: :cao: :cao: svima!!
imam kosu mesaonu 100kg u sarzi i nije tako losa ali sam prosle godine naisao na polovnu mesaonu mlin+puzni transporter+ mesac(vertikalni kap.300kg/sarzi) za 1050Eura( nova je 1750 E), proizvodjac je POMAK iz Kraljeva i izuzetno sam zadovoljan njome naime, sve je odradjeno do perfekcije, komandna kutija, el. zastite, farba pecena itd... trenutno nju koristim a kosu mesaonu sam pozajmio drugaru.
Ubaci koju sliku da vidimo kako izgleda!!!!
Post je spojen: [time]1263277560[/time]
_________________________________________________
Imam kosu mešaonu 150 kg. ručne izrade. Evo i koja sličica!

j0wsjm.jpg

2w4kvwz.jpg

n4fkhy.jpg
g/ sarzi
 
Odg: mešaone stočne hrane

Danas u rumi nova mesaona 200kg 220-240e bez motora, puz spirala na cevi sa lezajima i sajbnom 100e , samo spirala 5400din da vec nisam kupovao 1/2 materijala kupiobihje gotovu
 
Odg: mešaone stočne hrane

Može detelina da se melje u kocentrat, ali ti je to Sizifov posao.
Bolje nabavi granulisanu dehidrovanu lucerku.
 
Odg: mešaone stočne hrane

U tovu svinja - nikako.

Ti bi hteo da sa malo ulaganja da postigneš dobre rezultate, a to ne ide.
 
Odg: mešaone stočne hrane

a mozda ce da rastu ako im samopokazujes hranu ::000::
 
Odg: mešaone stočne hrane

Pozzz svim.
Pitas da li se isplati na ulozenih 30000 dobit 5000?
U kojem poslu mozes da ostvaris nepunih 20% zarade?To je extra procenat.Ako ti je malo ti drzi 100 komada i imaces pola miliona zarade (dinara,nazalost).To nemas nigde na zapadu za 6 meseci posla.
 
Odg: mešaone stočne hrane

bojan nimberg je napisao(la):
granulisanu nabaviti kosta love.. detelinu ima svako kuci moj misao je bio bez mlogo ulaganja postignuti neke rezultate i sto manje hemije recimo 40 tovljenika za 8 meseci da naprave tezinu od 110 kg to bi bilo bas ono sta sam mislio.Mozda zvucim glupo ali me interesuje mesanje kukuruza jecma psenice deteline to ima svako kuci dok soju ili tu kako je zovete sucokretnu sacmu nema svako.Kakve su sanse da se sa ovakvim radom opet dostigne neki rezultat.
Svi mi znamo da od dobro izadje dobro kako je da od malo bude dobro??LOL
Ajde nam se prestavi malo, da vidimo kuj si i cim se bavis.. ::namigivanje::
 
Odg: mešaone stočne hrane

@Nikola.KV
@francuz
Ljudi,šta je sa vama?Pitate pa nestanete.Obojici sam poslao odgovore na PP.Možda ste zaboravili a možda nije ni bitno.Pozdrav.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Izuzetna Tema !!!
Odlične fotografije i zapažanja !!!

:D

* * *

~ Stočna hrana: principi kvaliteta, tehnike i tehnologije mešanja - literatura

* * *

Hronika koja se dopunjava i umnožava !!!
- 16. februara 2010. dopunjena je Tema
- 18. februara 2010. dopuna Teme

:ppozdrav:

p.s.
Posvećeno hladnim/polu-gladnim/istrajnim/nepokolebljivim mesecima koje proživeh u slavnom Belegišu (sa stanom u slavnim Starim Banovcima), na časnoj poziciji tehnologa u izvesnoj mešaonici stočne hrane (oktobar 1994. - januar 1995.).
Da se ponovo rodim: JA BIH OPET ISTO... !!!
 
Nazad
Vrh