Mešaone stočne hrane

Odg: mešaone stočne hrane

mene interesuje neka mala mesaona da podmiri 5o tovljenika,posto li su
i koju da kupim,molim za savet
 
Odg: mešaone stočne hrane

Pozdrav Mlađo,
Pre neko veče sam našao na internetu "poljostroj-odžaci",oni proizvode male mešaone horizontalne od 50 kg u kompletu sa mlinom čekićarem,a može i posebno, cena za mešaonu je oko 15.500 din.U selo Glogovac kod Jagodine ima momak koji pravi polu-vertikalne od 150 kg,a cena je 500 €.Po meni horizontalna i polu-vertikalna su odlične,dok je vertikalna dosta loša kao mešaona.
 
Odg: mešaone stočne hrane

@gagi77
Grešiš. Poluvertikalna, kako je ti nazivaš, mešaona najgore meša smešu i predviđena je samo za goveda i svinje.
Vertikalna mešaona bolje meša sastojke od kose (poluvertikalne) a horizontalna najbolje meša sastojke i najbolju primenu ima u proizvodnji premiksa, gde na 50kg smeše pojedinih sastojaka ide po 50grama.
Ta kosa mešaona je sa dosta jakom cenom, mada taj tip mešaone je za potrebe tova 50 svinja savim dovoljan.
 
Odg: mešaone stočne hrane

150 kg-500 eura :sta: :sta: :sta:.
Ko mu to plati?
Sutra ću ti slikati moju meša oko 350 kg plaćena 220eura i ja stavio motor od elevatora 2.2 kw,pravi čovek koji radi na farmi doža đerđ u bačkoj topoli.
Vertikalna mešaona bolje meša od kose to iz prakse kažem ali mala je to razlika da bi se trebao voditi tom činjenicom.
Kao što je Branko rekao horizontalne se koriste za premikse najviše i zato se obično prave manjeg kapaciteta.
 
Odg: mešaone stočne hrane

ztg je napisao(la):
znali neko kako se prave ove mesaone ili ima neku skicu ove mesaone od 50 kg

Takvu mešaonu ne možeš napraviti "iz prve" ako nisi upoznat sa celokupnom problematikom.
Tu je jako bitan raspored spirala na osovini, jer ako nisu idealno raspoređene, mas koja se meše sabija se na jednu, ili drugu stranu mešaone. Dalje, tu je bitan i reduktor, da brzina obrtanja ne bi bila ni prevelika, ni premala.
 
Odg: mešaone stočne hrane

hvala svima e jeste likovi,bolji neko fejs,kupicu neku sklopociju dok stanem na noge,moj drug j mesao na mesalicu za beton a sada ima 20000 koka nosilja i kupio belorusa za 23000evra znaci imperija
 
Odg: mešaone stočne hrane

mladjo u temi " sta ste radili danas strana 3"imas sliku mesaone koju ja koristim nekosta mnogo a vrsi posao :cao:
 
Odg: mešaone stočne hrane

moze slike da posaljete tih mesaona trazim da kupim mesaonu
pa da vidim de sta ima veca od 200kg mi nebi trebala ali ako ima i veca negde za te pare
nebi skodila nikad se nezna kad ce zatrebati

veliki pozdrav svima :ppozdrav:
 
Odg: mešaone stočne hrane

Dođji 3. marta u Rumu na vašar i biraj između najmanje petoro proizovđača.
Takva kao što tebi treba ne bi trebalo da košta više od 250 evra, sve sa motorom.
 
Odg: mešaone stočne hrane

moze li neko da preporuci mesaonu oko 500 kg vertikalnu,sa cenom.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Ima slika moje na jednoj od prethodnih stranica, na leto ću je prodavati.
Ako budeš tada zainteresovan - javi se.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Za one koji hoce da prave mesaonu ima napravljena ali ne doradjena ima nekih nepoznanica koje nisam tada znao moze se i prodati pa ko hoce nek je doradi netreba mnogo rada.
Pre 3 ili 4 godine je kupljena mesaona kao sto je Branko stavio sliku samo moja je leva tj sa leve strane je prekrupac 9 Kw transport 1,1 i Puz 2,2 kw kapacitet je 350 kg i malo je ako se neljutis lepse prekopirana. Mislim da je 750 Eura kostala.

Pitanje za Branka sta je ona druga lula tanja i niza i imas li na vrhu mesaone platneni odusak.
 
Odg: mešaone stočne hrane

@dkocic

On druga lula je za punjenje malih džakova. :haha: Tako je napravljena.
Naravno da ima odušak gore.

Eh da, nisam napisao da imam dodat i sistem za rasprskavanje ulja u mešaoni. To je bilo aktuelno dok se nisu omasovili proizvođači griza od soje.
 
Odg: mešaone stočne hrane

Evo slike kako sam obećao sa malim zakašnjenjem!
2jcyell.jpg

11w6ckw.jpg
 
Odg: mešaone stočne hrane

danas sam pogadjao bogaticku vertikalnu 500 kg trazi covek 1400 ja mu davao 1100,mesaona je nova krupara ima motor 7.5 kw
 
Odg: mešaone stočne hrane

bacan je napisao(la):
danas sam pogadjao bogaticku vertikalnu 500 kg trazi covek 1400 ja mu davao 1100,mesaona je nova krupara ima motor 7.5 kw
Dobra je cena mesaona,cini se ko da su pale.Jel ste se dogovorili na kraju ? :D
 
Nazad
Vrh