Međuredna kultivacija ili špartanje kukuruza

Jasno, nije toliko presirok meni a i koristim ga 1 -2 put godisnje
 
Naravno , ako paziš nije problem . Samo je lakše kad je u širini traktora . :cao:
 
Tu si zesce u pravu, u ovoj mojoj mahali pesaci kad se preticu oma iza traktora skacu ne gledaju dali nesto ima zakaceno ( opstre prihvaceno da idu putem mesto trotoarom ) pa malo malo navijam volan da ga ne pokupim na spremac ili ... Mada vozim lagano
 
Kutije imam... Stoje na tavanu... Kod nas se ta glupost ne koristi! To na 50-60 i više jutara kukuruza nije funkcionalno(previše vremena uzme, ima jednostavniji način)
 
Ja sam pre 5 godina uzeo 4 redni IMT špartač, nov. Polovni 2 redni sa kutijama sam prodao, a 4 redni kupio bez kutija jer ja nikad nisam koristio prehranu sa špartačem. Ranije je to otac radio, ali odavno. A pre kupovine, sa dvorednim špartam njivu širine 246 vrsta, ni jedna nije prava duž. Ja se navozio radim sat vremena, a nisam prešao ni trećinu. I kažem e :nono: :udri:, onda uzmem ::novac:: i od onda :D. To :bravo: u prvoj godini korišćenja :cool: i divota za jedan dan sve završim i onda :spavam:.
 
A kako prihranjujes KAN i AN ili samo ureu pre setve?
Post je spojen: [time]1262260356[/time]
_________________________________________________
Za mityoo
 
NPK zaorem ujesen a na proleće bacim pod spremač ureu, i to je to!
 
Potvrđujem, bio sam na jednom predavanju pre Nove godine, predavač je bio Jocković iz NS instituta. (Ako on ne zna, ko onda zna?)
Uglavnom rekao je ovako, sav azot predsetveno baciti i to što ranije, po mogućstvu i mesec dana pre setve. Za one koji ne kubure sa novcem je još bolje da deo azota bace još u jesen pre oranja.
 
ako se baci 3x15 i to 200kg po hektaru to ti je 30kg azota 30kg fosfora i 30kalijuma tih 30 kg azota je dovoljno samo za razgradnju žetvenih ostataka da nebih došlo do azotne depresije znači trebalo bih da se pre oranja baci više azota. :D
 
Ja ovde pilot nebi bio, danas sam bio u majevici i oni u svom proizvodnom programu imaju takozvanu branu sa opruznimzubima zahvata 3 i 6 m. Prezentujuci rad na cd-u smatram da je to zanimljiva masina poslao bi vam sliku ali neznam kako se to salje. :D
 
pidikanac je napisao(la):
ako se baci 3x15 i to 200kg po hektaru to ti je 30kg azota 30kg fosfora i 30kalijuma tih 30 kg azota je dovoljno samo za razgradnju žetvenih ostataka da nebih došlo do azotne depresije znači trebalo bih da se pre oranja baci više azota. :D
Pa za drugo mi i netreba azot ujesen! Ostali azot se stavlja na brazdu(pod spremač)
 
mityoo ja sam to rekao zato što neko ni toliko nebacaju u jesen a očekuje dobar prinos .a ja sam bacio 3x16 410kg/h i baciću 330 kg/h uree
 
Ja sam za kukuruz bacio 250kg/ha 8x16x24(manjak kalijuma-bila je repa) a na proleće planiram 250-300kg/ha urea
 
@ljusha svaka čast ::svaka cast::, ti i kum ne vozite brzo već sporo letite, nadam se da nema isečenog kukuruza, kod nas se to radi polako na tenane, a sunce greje :cool:, pa dođeš kući sa butinama crvenim kao paprika :haha:
 
Nazad
Vrh