McCormick

Pa takva je zemlja , ovo sto se vidi na gornjoj slici je 1 prolaz teske tanjirace , a evo kako ostaje posle RD.

2nw0o5s.jpg
 
Morao je brat da skine paker valjak i sa druge kombinacije Sikma da stavi na ovu cevasti valjak. Po vlaznom mnogo lepi i nije to-to. Ali zato sa cevastim valjkom je ok.
 
Kolege kako su vam se pokazali traktori iz serije G-max? Zanima me model G-max 135, kakva su vam iskustva sa njim?

Danas sam razgovarao sa njihovim predstavništvom, kažu da je garancija na traktor 2 godine, a na transmisiju daju 5 godina garancije. Meni taj traktor isto izgleda kao Landini, samo u drugoj boji, ali oni tvrde da nisu isti traktori... Zaboravih pitati da li postoji i verzija sa mehaničkim menjačem ili samo ove "space" tehnologije....
 
Upravu je taj prodavac, to su skroz različiti traktori :haha: razlikuje se boja, ime brenda i naziv modela, a sve ostalo im je identično :osmeh:
 
Kod nas je zemlja teska za obradu, tako da bi mu trobrazni plug kacio. Bolje da ima viska snage i da ga lagano vuce nego da ga opteretim do granice. Kod nas je, po mome, neka racunica da po glavi pluga ide minimum 40 ks traktora. Ima pametnjakovica koji vuku sa traktorima od 90 ks trobrazne plugove, takav plug ja vucem sa traktorom od 120 ks, ali to njihovo nije oranje nego ceskanje ledja glistama...
 
Ja sam 2009 kupio trator Mccormick gmax130,ima ga na slici koju je okacio georgije 83.Oktobra meseca sam promenio set kvacila na traktoru i sada u prolece lamela je pocela da peklizava posle 150 radnih sati,i kada sam rastavio traktor na pola u zvonu sam nasao ta dva osiguraca(ili sta god da jesu).Pa me zanima da li neko od vas mozda zna sta je to tacno i gde se to nalazi?Posto niko od servisera trenutno nije mogao da mi pomogne. Unapred hvala....
imag0010.jpg

imag0009.jpg
 
Kako je taj traktor uopšte radio kada su ti osigurači bili u korpi kvačila? Oni služe da se korpa blokira pre ugradnje i kada se korpa postavi na traktor oni moraju da se izvade da bi korpa mogla da se podesi!
 
Druze ne znam kako je radio,sad lamela preklizava...ali ugradnju mi je radio ovlascen servis,a oni i danas ne znaju sta je to i gde je to bilo...
 
Poslednja izmena:
da bi korpa mogla da se podesi!
Miloše malo ću da se nadovežem.... I da bi korpa uopšte mogla da vrši svoju funkciju. Auuu serviseri..... Šta reći?
Kolega yesnijel,potraži ti još jednog a možda i dva takva osigurača jer mislim da ih ima više. Po meni dva nisu dovoljna da zadrže korpu.Ujedno ti je možda to i razlog proklizavanja. Korpa je još uvek,delimično,fiksirana.
Ne zameri što nisam siguran u brojčano stanje-nisam radio traktore sa takvim korpama ali zato aute jesam. Opeli starije proizvodnje imaju ovaj način fiksiranja (sa 3 osigurača),što im omogućava zamenu seta kvačila bez skidanja menjača. Ukoliko se u setu kvačila ne dobije fiksirana korpa i ako majstor nema te "fiksatore" onda se menjač mora skinuti. Odnosno posao koji traje 15min pretvara se u posao od 2sata.
 
Nazad
Vrh