Maticnjaci za rasad Jagoda

neki zivići što su i se skroz osušili zuti listovi, počeli da izbijaju ponovo proklijao list ,nije im se osušio koren,bravo za mene,ali svako veče ihzalivam
 
Ja obavezno dva puta dnevno moram da zalivam.

Uzimao sam trecinu sumske zemlje, tj. lisce koje se susilo u starim bukvama, pregorelo i kompostiralo se, trecina je kompostirano stajsko djubrivo, a trecina je glinovita zemlja kako bi malo zadrzavala vodu, ali neverovatno je koliko se case (kontejneri) brzo suse. Obavezno dva puta dnevno moram da zalivam. Uzecu jedan dzak kupovne zemlje za cvece da vidim da li ce se u nju koren brze razvijati. Inace, zivici koji su odseceni od maticne jagode mi stoje ispod vinove loze u dvoristu, tako da imaju debelu hladovinu, a ne znam koliko je to dobro.
 
meni su zasađene u balkonsku zardinjeru ,a mešao sam zemlju pesak i tinjavu zemlju iz reku ,abe joker što ne otideš u boljare na branu kupalište i tamo da izvadiš onaj mulj,prvi put kad idem na banjanje donosim je
 
010.jpg
010.jpg
008.jpg
007.jpg
003.jpg
009.jpg
POZDRAV DRUGARI.NISAM ZA PIKIRANJE RASADE IZ VISE RAZLOGA.KO CE ISPIKIRATI 50000 HIJLADA.RASADA MI STIZE 1 AVGUSTA SADNJA.JESTE DA ODBOLUJE MALO ALI MNOGO MANJE DOZIVI STRES NEGO KAD SE SADA PIKIRA MALTE NE BEZ ZILA SA DVA TRI LISTICA SADA.
 
vladale.rs, nisam znao to za Boljare, a i cini mi se da je ova iz sume bolja zemlja.
saskovarvarin, lako je tebi da tako pravis zivice, a sta ja da radim sto imam visoke bankove i foliju u jagodama. A uz to mi je i manji razmak izmedju redova i imam slamu :osmeh:
 
vladale.rs, nisam znao to za Boljare, a i cini mi se da je ova iz sume bolja zemlja.
saskovarvarin, lako je tebi da tako pravis zivice, a sta ja da radim sto imam visoke bankove i foliju u jagodama. A uz to mi je i manji razmak izmedju redova i imam slamu :osmeh:

i ovo su jagode na foliji i banci su dosta veliki ali sam posle freziranja nabacio ogrtacima zemlju sa strane na foliju
 
Tebi je ovo super ispalo. Da sam ja mogao, uradio bi ovako. Ja trenutno od oko 900 komada imam sigurno 5000 zivica, ali moram sve u case da stavljam jer ne mogu da dohvate zemlju.

vladale.rs, ne citas dobro, rekao sam da "nisam znao to za Boljare", sto znaci nisam znao da ima kvalitetna zemlja. Inace, Boljare je na pola puta tamo gde sam ja posadio jagode, tako da svaki drugi dan prodjem kroz njega :osmeh:
 
Može li neko da mi kaže: Kod pravljenja kontejnerskog rasada jagoda, nakon rasađivanja u kontejnere i supstrate, šta se koristi i kada od zaštite i prehrane (od pikiranja u kontejnere pa do sadnje u polju).
Unapred hvala
 
Može li neko da mi kaže: Kod pravljenja kontejnerskog rasada jagoda, nakon rasađivanja u kontejnere i supstrate, šta se koristi i kada od zaštite i prehrane (od pikiranja u kontejnere pa do sadnje u polju).
Unapred hvala

Zastitu standardno kao i kod jagoda fungicidi , insekticid i slicno , mozes ovako , Daconil protiv palezi i plamenjace , Quadris , Vertimac protiv grinje i neki insekticid recimo Karate zeon ili Actara , moras da pratis ako je sve ok nema potrebe da tretiras sa nicim.
 
To je najkasnije dok kad bi trebao da je presadis, ali ja ne bi ni toliko cekao.
Sadis najkasnije do septembra (zbog boljeg roda) i ako cvetaju ove godine zakidas cvetove. Sledece godine u aprilu pocinju ponovo da cvetaju i u maju mesecu imas rod.
 
To je najkasnije dok kad bi trebao da je presadis, ali ja ne bi ni toliko cekao.
Sadis najkasnije do septembra (zbog boljeg roda) i ako cvetaju ove godine zakidas cvetove. Sledece godine u aprilu pocinju ponovo da cvetaju i u maju mesecu imas rod.
Koliko dugo moraju biti vezane za maticnu biljku i kako reaguju sadnice kada se odvoje,jer odbacuju lisce i krecu ponovo ili nastavljaju rast?
 
Све чекам да неко напише који би дао потпун одговор. Саднице када се одвоје пресецањем столонеа од матичне биљке не одбацују лишће, него тако укорењене настављају раст, јер сад је засебна целина, није више са мајком везана пупчаном врпцом. :osmeh:
 
Da li neko zna,zasto se kontejnerske sadnice suse?Odvojio sam ih od majke,lepo su se razvile u casi,al cim sma ih posadio one se suse i venu iako ih zalivam svaki 2 dan?
 
Da li neko zna,zasto se kontejnerske sadnice suse?Odvojio sam ih od majke,lepo su se razvile u casi,al cim sma ih posadio one se suse i venu iako ih zalivam svaki 2 dan?
Iscupaj van tu biljku koja se osusi i presjeci korjen ako je crvene boje odnosno crvenkast onda imas previse vlage a velika temperatura pa ti korjen prokuha , vodu na minimum sada , zaljevajte svakih 5 dana ili cesce ali po malo.
 
Nazad
Vrh