Massey Ferguson

Vidi Pantelija, nije cilj dati savet nekome napamet. Cilj je da ti neko da savet ko je u materiji i ko je imao takvih ili slicnih problema sa takvim ili slicnim modelom traktora. Nemoj biti kivan na ljude sto ti ne odgovaraju ako nisu sigurni. Ipak to nisu stvari za zezanje. Npr ja sta ne znam, ne komentarisem. I po meni je to skroz korektno.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ok.Nisam kivan samo kazem.Ja sam i pitao da li neko ima iskustva ili zna.Al eto tek sad sam video koliko ljudi prati nas forum(sa strane) :).

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Kod nas kad je majstor to skidao jer je malo vlažio kad je vraćao stavljao neki crni kao silikon u spreju je bio. Sad dali tako treba ili ne neznam ali sad ne curi.
 
Mislim da nema potrebe za tim da ne uvuce u sistem.Problem mi je naci gumice.Jer su kao poluguma poluplastika..Ne verujem da su ocvrsnule od vremena.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
pozdrav. imam problem sam grejanjem u kabinu massey 3080. ispustao sam vazduh iz sistema i ponovo ne greje. da li neko zna u cemu je problem.
 
pozdrav. imam problem sam grejanjem u kabinu massey 3080. ispustao sam vazduh iz sistema i ponovo ne greje. da li neko zna u cemu je problem.
Kad u kabini prebaciš na crveno polje ,sajla gura ručicu ventila (nalazi se u krovu kabine pored radijatora za grejanje ) oće često da zaglavi pa ne propušta tečnost do radijatora . Ispipaj creva ulaz izlaz koja idu do kabine kada je rashladna tečnost ugrejana pa ćeš naći gde je problem.
 
Uglavnom gore je problem na kabini . Jesi gore odzračivao kod ventila što kaže adamr , i provjeri taj ventil gurni sajlu ručno ili kliještima , skini malo crijevo na šelni da izadje vazduh , ali kad se već zaagrije traktor .
 
probacu ponovo. menjao sam antifriz na starom 2680 sad i on nece da greje. ima kod mene u selu jos 4/5 maseja sa isti problem. na veci gas kod svih slabo greje. moguce je da ostane vazdusni cep i da mi to ne ozracimo dovoljno.
 
Resil problem za 150 din.Al evo novog dosao na njivi da ga probam izorao 10kj i kad pocela kisa ne mogu da podignem plug.Greska 1_5 spoljna hidraulika koja ne radi i pali mi na displeju E 156.E sad da li mogu nekako mehanicki da podignem polige da odem kuci dok se ne okalja jako?Masey sr u boji.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
 
Kod mene na MF3630 nije mogla da se digne hidraulike jer je kaiš alternatora bio opušten previše.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Resil problem za 150 din.Al evo novog dosao na njivi da ga probam izorao 10kj i kad pocela kisa ne mogu da podignem plug.Greska 1_5 spoljna hidraulika koja ne radi i pali mi na displeju E 156.E sad da li mogu nekako mehanicki da podignem polige da odem kuci dok se ne okalja jako?Masey sr u boji.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
Imas pumpu ispod traktora za mehaničko dizanje poluga....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Resil problem za 150 din.Al evo novog dosao na njivi da ga probam izorao 10kj i kad pocela kisa ne mogu da podignem plug.Greska 1_5 spoljna hidraulika koja ne radi i pali mi na displeju E 156.E sad da li mogu nekako mehanicki da podignem polige da odem kuci dok se ne okalja jako?Masey sr u boji.

Послато са ZTE BLADE A0622 помоћу Тапатока
E 156 je greška pozitivnog pola na kompjuteru traktora, pogledaj pin j3-g3, verovatno te zeza kontakt
 
Nazad
Vrh