Slavisa 74
Član
draskovic hladnjaca u darjevica reci u prilikama
Covek kaze da je ova hladnjaca istakla kod vas u Ivanjici 200 din
Covek kaze da je ova hladnjaca istakla kod vas u Ivanjici 200 din
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
nista nema ni na tv ni na internetu,znaci podigli su malo bilo je 170U Arilju za kesh od 175-180. Ovi se jos ne oglasavaju.
nista nema ni na tv ni na internetu,znaci podigli su malo bilo je 170
Bogami to je onda ekstra,valjda ce i ovi u BB izaci sa tom cenom,ako ne teram dole,blizu mi je.Pozdrav kolege,
Danas prvo branje, predata malina u Bajinoj Basti selo Bacevci, cena 250 din. Prjano se iznenadio jer su jutros rekli da je cena 230 din.
Hvala care,treba da te raduje to od 250do 280,jer cim stane kisa 300.Kvalitet ce dobiti a i lovu brojati.mislim da u BG jos nije gotovo bar po mom saznanju.Ovo je izgleda j.... lud zbunjenog. Ovde večeras vecina placaju 200 a ima otkupljivača placali 240, oko Krupnja placaju 250 do 280 pa vi sad povežite to sa nekom logikom. Videcemo sutra hoce li to ispeglati ili da se peglaju oni. Taj kod SUPa je placao 260 ali stvarno ne znam večeras koliko. Znam da trči za kvalitetom i nežali da plati.
da jeste smesna ali je smesnija cena od 109 din.Prijepolje je izaslo sa akontnom cenom 180Ta cena je i dalje veoma smesna.
Niko nista ne javlja verovatno da nije dogovor postignutZna li ko sta je bilo juce na sastanku???
Svake godine proizvođači malina i jagodičastog voća u Srbiji suočavaju se sa problemom otkupnih cena, na osnovu kojih se pravi ogromna razlika.
Tako je i ovogodišnja sezona, koja je započela Lipolistu, koje pripada Kolubarskom okrugu, startovala sa cenom koja se kretala u rasponu od 230 do 260 dinara za kilogram.
Problemi zbog razlika u cenama
Asocijacija Udruženja proizvođača malina i drugog jagodičastog voća Malinari Srbije, koja okuplja dvadesetak udruženja iz Srbije, došla je do informacije da bi akontna cena na području Zlatiborskog i Moravičkog okruga trebalo da bude 109 dinara. Razlika u ceni leži u činjenici da se na početku sezone pojave dve velike hladnjače, koje otkupe malu količinu malina, oko 400 tona. Hladnjačari nerado javno govore o ovom problemu, ali je evidentno da su razlike u ceni ogromne, jer proizvođači sa Zlatiborskog i Moravičkog okruga tvrde da su Arilje i Ivanjica ipak malinogorje sa kvalitetnijim voćem.
Na predloge za liberalizaciju tržišta nema odgovora
Zbog toga su proizvođači okupljeni u Asocijaciji, zahtevali hitan sastanak sa premijerom, te ministrima poljoprivrede, trgovine i finansija, ali i hladnjačarima, naveo je za Agroklub Dobrivoje Radović, predsednik tog udruženja. "Asocijacija je dostavila ministarstvima i konkretne predloge za liberalizaciju tržišta u Srbiji kako bi strani kupci mogli da svež proizvod otkupljuju direktno, bez posrednika u Srbiji", objašnjava Radović te dodaje da još uvek nisu dobili nikakav odgovor.
U Vladi će se potražiti rešenje za ovu sezonu
Iz Vlade je u petak stigao poziv na sastanak, koji je zakazan za 15.06.2015. u 14 časova, gde će se sa proizvođačima i hladnjačarima potražiti rešenje za ovogodišnju sezonu. Na području Zlatiborskog i Moravičkog okruga zbog neefikasne protivgradne zaštite pojedini malinjaci su potpuno uništeni prošlog meseca, pa će predstavnici Asocijacije potražiti rešenje i za taj problem. Mnogi voćari nisu bili osigurani iz nepoverenja prema osiguravajućim kućama, ali je nakon tog događaja došlo do drastičnog porasta zaključivanja polisa, koje sa 40 procenata subvencioniše Vlada Srbije, preko ministarstva poljoprivrede.
Ukoliko se ne postigne konkretan dogovor, predstavnici Asocijacije su najavili radikalizaciju mera, ne precizirajući da li će to biti protestna okupljanje ili možda čak i bojkot berbe.