Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi ja nista ne velim kontra vas i postujem vase misljenje i znanje samo komentiram da sam cupao do 7 mj. odnosno jos u samoj berbi mislim da smo zadnje pocupali oko 08. ili 09. 07.2010 g. Znaci sad nece bit roda ili?Sto ce se dogodit?
Imate li kakve svoje slike da vidim kako to treba izgledat?
 
Ma neeeeee, samo ja u berbi imam mnogo manje lastare, i mnogo manje komada da bih imao bolji pregled dok berem i da bi bilo vise vazduha ( promaje )...
 
da nije mozda greska u tome sto sam ja to u jesen sve provuko kroz zicu i tek sad idem rezati do zemlje i birati koju cu sibu ostavit:haha: :sta:
 
Ma ne, ne pricamo o rodnicama, vec o lastarima koji izbijaju vec u martu(3), i koji do berbe vec dostignu visinu dva metra i zaklanjaju rod, i losiji su za sledecu godinu od onih koji izbijaju u maju (5) mesecu...
 
moramo biti stalozeni jer nam jezicka barijera predstavlja problem koji nemoze da resi ni " google translate" zato samo polako docicemo do resenja
Post je spojen: [time]1296844312[/time]
_________________________________________________
malo sale nije na odmet :bravo:
 
jes vala on se razume gguuglao je na komsijskim forumima a i ja sam se registrovo na jedan, mislim da kolega tomazy moze mnogo vise da nauci sa nasih foruma jer su njihova iskustva sa malinama mala, ipak je srbija no1 u svetu po kolicini i kvalitetu, tako da kod nas dolaze razne delegacije sirom sveta
Post je spojen: [time]1296844870[/time]
_________________________________________________
ne bre sa tvojim malinama stanje ok vezi samo ,cime vezes malinu
 
tomazy je napisao(la):
OK, po cemu sad vidite da su iz marta meseca?
jel nema niko slike od ovog tjedna?
AAAAAAAAAA, nesporazum... Ja mislim na onu sliku gde se vide zrele maline, a ova od pre neki dan je FANTASTICNA...
 
japanci su najvise napredovali u vezanju maline , obucili su paukove da vezu maline, ja tako kupim 2 kom ,donesem i jednog spustim na dinju zicu, drugog na gornju i tako ja samo dizem i prinesem oni strikaju, ujednoj ruci cigara u drugoj grana i napredni smo ,po 2 hek danas povezemo ja i dva japanska pauka,vredna nacija probo sam sa nasim paucima ala nevredi lenstine nece da rade samo oce da strajkuju
Post je spojen: [time]1296845280[/time]
_________________________________________________
zemo oces tebi da narucim 2 japanska pauka kad budem meni narucivo pa emo da podelimo postarinu popola
 
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Probali smo sve i da probamo i te Japanske bube.... Kakav si ti manijak to je strasno... To je verovatno ilegalna roba pa ne bi smeli ovako javno... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
zoran sef je napisao(la):
tomazy je napisao(la):
OK, po cemu sad vidite da su iz marta meseca?
jel nema niko slike od ovog tjedna?
AAAAAAAAAA, nesporazum... Ja mislim na onu sliku gde se vide zrele maline, a ova od pre neki dan je FANTASTICNA...
zar je toliko LOŠE?
Post je spojen: [time]1296845808[/time]
_________________________________________________
cunami je napisao(la):
jes vala on se razume gguuglao je na komsijskim forumima a i ja sam se registrovo na jedan, mislim da kolega tomazy moze mnogo vise da nauci sa nasih foruma jer su njihova iskustva sa malinama mala, ipak je srbija no1 u svetu po kolicini i kvalitetu, tako da kod nas dolaze razne delegacije sirom sveta
Post je spojen: [time]1296819670[/time]
_________________________________________________
ne bre sa tvojim malinama stanje ok vezi samo ,cime vezes malinu
Slazem se zato sam tu da naučim. ko ja sa cime vezem?
 
mali su to paukovi nisu to tarantule manji su nako al jedu u pm mnogo ode na ranu,aj kad ja buem zavrsio vezanje iznajmicu ih tebi da ranu izvucem makar
 
@ Tomazi
Malina koju si slikao pre neki dan izgleda dobro... Bio je nesporazum zato sto si ti mislio na novu sliku a ja na onu od prosle godine gde se vide zrele maline
@ Cunami..
Dogovoricemo se za cenu, al i ja sam cuo da vole paukovi i dobro da popiju...
 
vole vole kad ozedne donesem ih na cesmu verujes ti meni da oni popiju svu vodu iz gradskog vodovoda, ceo grad pati mesecima sa nestasicom vode et tako je nekad ih odvedem na jadar ako im je malo sa vodovoda
 
ja vezem sa zidarskim koncem kupujem pakovanje od 0.5 kg pa ga razmotam na 9 klucica, 2 dana pred vezanje potopim u vodu dan pre nego sto vezem povadim i malo iscedim ,tako da kad povezem cim dovati sunca kanap stegne sam po sebi i tako 10 god unazad,prednos je u tome sto taj kanap sluzi toliko da se raspadne posle berbe malina
 
Ma nema greške koliko ja vidim, naravno nisam nikakav stručnjak (a najmanje doktor :haha: :haha:). Komentari su na sliku u sredini sa crvenim malinama.
Evo citat iz knjige kako se došlo do metode zakidanja lastara:

"Metoda uklanjanja prvih serija izdanaka nastala je sasvim slučajno.Naime, jedan proizvođač iz sela Dragojevac kod Arilja, nezadovoljan svojim zasadom uoči berbe 1976god. odlučio je da po završetku isre iskrči zasad. Da bi lakše obavio berbu uklonio je sve mlade izdanke. Dobio je iznenađujući rezultat: krupnije i zdravije plodove, a do jeseni su izbili novi i zdravi izdanci koji su od same površine zemlje obrasli pupoljcima. O tome je obavestio stručnjake Jedinstva"

To je Ariljski model ili metoda koja se od tada redovno primenjuje. Samo bi mogao pretpostaviti da čovek verovatno nije bio zadovoljan cenom malina a ne izgledom malinjaka. :haha: :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh