Mali saveti zlata vrede

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
ok posle zalucenja ocistiti od glista to je u redu,ali sto dve nedelje nakon zalucenja?znaci nista ne davati od glista dok sisaju?
 
Ne treba tu mnogo hemije.ni promtselen nije obavezan,ali licno sam primetio da su mi jagnjad veselija kad dobiju taj lek,a ciscenje od glista dve nedelje posle zalucenja jer se neki larveni oblici parazita razviju tek po potpunom prelasku na cvrstu hranu i da bi bili sigurni da ce tableta biti delotvorna.
 
aha razumem a da li treba da se udari protiv glista inekcija ili neki prasak da se daa sa recimo mesec dana,da bi se ocistili koliko toliko
 
Ne,nije preporucljivo davati bilo sta u tom uzrastu dok su zivotinje mladje od 3 meseca,to ti pise na svakom leku,kad god budes nesto davao obavezno dobro procitaj uputstvo.
 
milio bih malo strucnije da mi objasne nesto.zenski blizanci od recimo krave nisu za priplod a sta je sa zenskim blizancima od ovce,da li mogu da se ostavljaju za priplod.ovo pitam zato sto moj otac ima jednu ovcu koja ima dosta krvi ile de france,koja je pre 5 dana ojagnjila dve devojcice,pa bi uzeo ja meni jedno za priplod.da li to moze?unapred hvala na savetima!!
 
Kud ces bolje od toga?Takodje za razliku od krava kod ovaca ne smeta da se ostavi zensko blizance iz musko-zenskog para,sto kod goveda nije slucaj.Jedino nemoj uzimati jagnje iz blizanaca koje je ovca odbacila na jagnjenju za priplod.
 
To su stare i neistinite price vrlo mali je procenata da cerke nece prihvatati jagnjad, cak sto vise ima vise razloga za neprihvatanje jagnjadi od cisto majcinskog instikta , tako da slobodno ostavi
 
Samo jedna ispravka kod krava se u slučaju da su blizanci različitog pola ne ustavljaju za priplod jer su u ogromnom procentu neplodni.
 
izvinjavam se...da li se mogu prasici ponovo vakcinisati nakon vec jednog vakcinisanja Alfamecom i posle koliko vremena.?
 
posto je jagnjenje kod mene u punom jeku, sve ovce koje nose jedince imaju jako krupnu jagnjad (delom i zato sto je ovan bio idf) i do sada svima je bila potrebna pomoc. jedna je imala jako tesko jagnjenje naime jagnje je lezalo u stomaku popreko tako da nije mogao ni vodenjak da krene.ovca se tako mucila skoro ceo dan dok smo na kraju odlucili da je okrenemo na ledja i blago protresemo. nije prosao minut posle toga i ovca je izbacila vodenjak i ojagnjila jedno jako krupno zensko jagnje
 
Kod mene se letos desio slucaj torzije tj.uvrtanja materice.Ovca je pocela da se jagnji,ali se jako malo otvorila,veterinar je dao ampulu lidokain,posle toga se otvorila,i pregledom je utvrdjeno da je materica uvrnuta,zavukao je ruku i okrenuo jagnje i ovca se ubrzo ojagnjila,iako se mucila pola dana jagnje je zivo i zdravo.Do uvrtanja materice je verovatno doslo proletos dok smo je sisali kada smo je tom prilikom okrenuli na ledja.
 
nema sanse da okretanjem ovce dovedes do uvrtasnja materice dok je ona mala i negravidna, cak ni okretanjem gravidne ovce bez oslonca za matericu ne mozes da uvrnes matericu.
Samo materica sa plodom i u punoj velicini koja je pod naponima odnosno porodjajnim grcevima moze da se uvrne, cak se desavalo da se pod jakim naponima 2x uvrne.
 
Nazad
Vrh