Mali saveti zlata vrede

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
a kakva su vam iskustva sa magaricom u stadu? meni se pokazalo kao odlicna kombinacija
 
@Kozak.Malo sam se raspitivao oko tog mleka i ono sto sam saznao u nasem delu Srema jos niko ne odkupljuje.Azainteresuvani su mlekara iz Kukujevca(ne znam ime) i Niska mlekara.Naravno ne bi dolazili bez150 litara mleka dnevno a nisu spominjali da bi davali stado na odplatu.Mozda ti imas nekog treceg?
 
@malaksalo. Davno sam postavio pitanje, a evo sta sam saznao u medjuvremenu. Bio sam u Kukujevcima i Indjiji, mlekarama koje prave proizvode od kozijeg mleka, ali i na farmi koza u Ceneju. Preporuka su Kukujevci, sa Indjijom su u sudskom sporu mnogi farmeri. Saznao sam da Kukujevci idu cak u Kikindu po mleko sto znaci da imaju potrebe i da sam im ja mnogo blizi. Posle praznika idem opet u Kukujevce na malo konkretniji dogovor pa cu preneti utiske.
 
E sad vec nista ne razumem. Niska mlekara salje kamione po mleko u vojvodinu za kozije mleko a u Nisu ga nece??? Moj komsija (kolega kozar) je preko svog prijatelja iz mlekare (koji radi na otkupu i transportu mleka) pokusao da im prodaje mleko. Kako mu je ovaj rekao dolazili bi svaki drugi dan da uzimaju samo po 10 litara i to je bila neka cena mislim 25 dinara po litru... E sad dali ga je slagao ili sta ec neznam
A covek ima preko 30 koza i sta da radi sa ostatkom mleka??? Da su hteli da rade otkup udruzilo bi se nas nekoliko i dnevno bi imali za predaju sigurno 100 litara. Moracu licno da odem ovih dana do mlekare i da se raspitam jer ovako izgleda ne pali preko prijatelja :)
Mozda pristanu ko zna... Ja trenutno imam 15 skoznih koza i moj komsija oko 30. jarice ocekujemo za desetak dana

---------- Poruka napisana u 12:59 ---------- Prethodna poruka je at 12:58 ----------

E sad vec nista ne razumem. Niska mlekara salje kamione po mleko u vojvodinu za kozije mleko a u Nisu ga nece??? Moj komsija (kolega kozar) je preko svog prijatelja iz mlekare (koji radi na otkupu i transportu mleka) pokusao da im prodaje mleko. Kako mu je ovaj rekao dolazili bi svaki drugi dan da uzimaju samo po 10 litara i to je bila neka cena mislim 25 dinara po litru... E sad dali ga je slagao ili sta ec neznam<br>A covek ima preko 30 koza i sta da radi sa ostatkom mleka??? Da su hteli da rade otkup udruzilo bi se nas nekoliko i dnevno bi imali za predaju sigurno 100 litara. Moracu licno da odem ovih dana do mlekare i da se raspitam jer ovako izgleda ne pali preko prijatelja :)<br>Mozda pristanu ko zna... Ja trenutno imam 15 skoznih koza i moj komsija oko 30. jarice ocekujemo za desetak dana
 
@milantina
to preko pijatelja retko kad uspe, jer ljudi kad su negde obecavaju kule i gradove a posle ih mrzi ili nesmeju ili neznaju koga da pitaju, nego direktno u mlekaru i u otkupnu sluzbu pa pitaj, ja sam tako pitao sve sto me interesuje i mnoge sam stvari zavrsio, koje su po nekima nemoguce i nikako oni nisu culi da to neko radio :)
 
ajde malo objasnjenja,od skoro sam poceo sa cuvanjem koza imam dve koze(jednu alpino i jednu mesana domaca sa alpinom) i jednog jarca sutog alpino,koze su sa jarcom od avgusta zajedno kako da znam kada su jarne hvala unapred
 
@adegaja.Trebalo bi da su se izmrkale u septembru ili do sredine oktobra.Koliko provodis vremena oko njih?Cudi me da nisi vec cuo NEPODNOSLJIVU DREKU(vapaj za sex~om:haha:)
 
dobar dan,
moze li mi neko pomoci oko otvaranja poljoprivrednog gazdinstva, nekim savetom..
hvala unapred
 
Zavisi dal je zemlja u tvom vlasnistvu ili je u zakup. Posto si iz BGD/a pozovi upravu za trezor sa tvoje opstine, onda ces imati blize info. Srecno!
 
ja jesam iz Beograda, ali polj. doma'instvo treba da otvorim na teritoriji opstine Kursumlija.
Mislio sam da li ima nekog iskustva po tom pitanju.Otvorio bih na oca penzionera ,a ja eventualno bio neki clan ili tako nesto. Zemlja je u mom vlasnistvu...

---------- Poruka napisana u 12:39 ---------- Prethodna poruka je at 12:34 ----------

da se ima sto manje troskova...
 
Pa otvori na svoje ime, ako si upisan kao vlasnik. Nema potrebe da otvaras na oca, to te sad ne kosta nista, nemas penziono/socijalno... Ako si ti vlasnik, otvaras u svojoj opstini u Beogradu, tamo gde se vodis u licnoj karti, a gde je zemlja, nije bitno. Barem je meni tako bilo. LK Beograd, a zemlja u GM.
 
Bio sam u petak u trezoru u Kursumliji.Nije isto kad otvoris u Beogradu poljo. gazd. i kad otvoris tamo gde se nalazi.Nemas isti pristup raznoraznoj dodeli sredstava kada si u Beogradu prijavlejn i kada si prijavljen na primer dole u Kursumliji.
ne tretira se isto i teze se dolazi do tih sredstava...
 
Nazad
Vrh