Mali ribnjaci

Bio sam tamo da pecam , jako lepo ,ali ima previse ribe za tako mali prostor. jezerce i okolina su ekstra odradjeni, moze da se naruci pice dok se peca konobar donese, bar je tako bilo, postoji wc za pecarose iza restorana lep parking i prilaz jezeru.dnevna dozvola je bila 300 dinara a sva riba se vracala
 
Jezero Del Sol je nešto novo što se pravi u blizini Apatina. Zapravo u selu Svilojevo, koje sa malo brže razvija u pogledu seoskog turizma zbog blizine banje Junaković. Ovo je konkretan primer na šta sam mislio kad sam pokrenuo ovu temu. Mada ima tu posla, a na sve strane se priča o seoskom turizmu, ali birokratija koči prilično.
 
Pozdrav dragi forumasi...Nov sam na forumu a potreba su mi vasa iskustva...Poceo sam par novih poslica a jedan od njih je kopanje ribnjaka...Nagib terena je takav da mogu napraviti ribnjake na razlicitim visinskim kotama sto mogu iskoristiti za povecanje kiseonika...Napravicu prelive iz jednog ribnjaka u drugi.Svo moje znanje zasniva se na citanju literature i foruma.Mislim da to nije dovoljno i voleo bi da upoznam nekog ko se bavi uzgojom sarana.Zelim da maksimalno iskoristim svaki kubik vode...Za to mi je potrebno vase iskustvo.Nadam se da ce mi neko izaci u susret i pomoci...Za nekih mesec dana pocinjek iskop mojih ribnjaka i ne bi zeleo u pocetku da pogresim.Smatra da je sve jako bitno i ne zelim nista da prepustim slucaju...
 
Ako ste culi za mesto Lazac malo pre Kraljeva.... Ima privatni ribnjak Savin Raj se zove . Imaju 3 ribnjaka , bazen , itd. ulaz je 350 din. puno je jezero srebrnog sarana .... od malih do kapitalaca :) ko zna gde je neka dodje ;) riba se vraca ili kupuje :)
 
Miki,
ako vec kopas ribnjak nista ne dobijas stavljanjem kaveza u isti. Kavezi se koriste u tekucim vodama kao i velikim jezerima gde se zeli drzati riba na okupu zbog hranjenja i slabijeg kretanja.
Vise ribnjaka spojenih prelivom nose i odredjeni rizik jer ako ti se pojavi bilo koji problem u prvom imas ga i u svim ostalim , tako da mislim da to nije dobra ideja.
 
Nadam se da si pod literaturom mislio i nešto poput "Keyline design" i "Permaculture design manual", bez tog znanja je svako upuštanje u ozbiljan posao rizično. Kopaš na Ubu?
 
Zakup pontona je 2.800,0 din na dan. Dozvoljeno je odneti tri plemenite ribe do 3 kg tezine po komadu. Tezi primerci se vracaju u vodu. Potrebno je ranije rezervisati ponton, posto ga koriste mnogo u druge svrhe (svaleraciju).
 
Pa toliko kod nas košta zakup prenoćišta, 1 000 dinara po osobi, a plus ne možeš ništa da ondeseš kući.
 
Pa ako trojica idu na pecanje i podele troskove i nije tako skupo, ako su druge stvari u pitanju onda zavisi kakva je riba sto se vodi. Vredi li dati te pare za jednu noc?
 
Ja kad sam se raspitivao za ponton bilo je minimum 3 dana zakupa a za sumu se vise i nesecam ali je bilo dosta a za jednodnevno pecanje nisu mi hteli dati ponton kao moze za tako kratko vreme i sa obale da pecam! Na pontonu ima dosta mesta za naprimer tri osobe i kad podelis 2800/3=933,3333 i nije tako skupo ako dobijas i ponton i dozvolu i camac za te pare a jos i ribu mozes da poneses! Samo jos ozbiljna ekipa i pokret!
 
@zima

Ne vidim svrhu uzimati ponton za jedan dan, barem 2-3 dana. Pa ako odu trojica dok se raspakuju treba pola dana.
 
Pa meni u ovim godinama za svaleraciju je i jedan dan dosta, ali za pecanje naj manje 2-3 dana.
 
Rajićevo jezero

mapa2.png


dsc00129_resize.jpg

Vidim da se ovo prodaje, bar tako stoji na njihovom sajtu.
 
Molim odgovor .Dali ono sa hipofizom kod sarana vazi i za druge ribe:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Wulf ne izlovljavaj babusku jer ces inace ostati bez vode u ribnjaku,,a ako zelite da zastitite ribu od leda u ribnjacima ubacuju se snopovi trske -naravno vertikalno ili kukuruzovina -kod nas kazu batacje- i nema sanse da se zaledi i ostane bez kiseonika jer je i trska i sasa ili batacje suplje pa mogu da disu pozzz
 
Ribnjaci

Posto nisam nasao temu o ribnjacima zanima me sve o njima. Koja povrsina je dozvoljena za kopanje do koje se ne placa porez?, Kakvi su vasi ribnjaci? I koje vrste ribe gajite u njima?
Imam bunar u dvoristu i planirao sam na prolece da ga iskopam jedan ribnjak 100 kvadrata pa me zanimaju iskustva ljudi koji imaju ribnjake? :ppozdrav:
 
Sad nešto razmišljam. Nije pravilno ubaciti svu priču o malim ribnjacima u temu Mali privatni ribnjaci u funkciji seoskog turizma (jer to je samo jedan segment te priče).

Moje mišljenje-trebalo bi napraviti 4 odvojene teme (Mali privatni ribnjaci-gajenje za sopstvene potrebe; Mali privatni ribnjaci u funkciji seoskog turizma i mali ribnjaci kao komercijalni ribolovni reviri i Mali ukrasni-vrtni ribnjaci). I onda dolazim do zaključka da bi najbolje bilo imati jednu temu sa prostim naslovom: Mali ribnjaci (koji bi objedinili sve ove namene).

I da napomenem ako se tu umeša i podela na šaranske i salmonidne ribnjake, dobićemo veliko šarenilo. Mali ribnjaci se mogu na više načina koristiti i sad treba razmisliti da li je bolje razdvajati ih po namenama ili sve sastaviti u jedan lonac. To je samo stvar dogovora. Ako nema puno interesenata, bolje je sve strpati u jedno. Međutim, ako se pojača interesovanje i aktivnost članova foruma, onda je bolje to razdvojiti.

Izvinjavam se i nadam se da nisam zamrsio priču, ali jednostavno morao sam to da iznesem. U svakom slučaju Mali privatni ribnjaci u funkciji seoskog turizma su samo jedan segment
 
Svi postovi iz teme "Kavezno gajenje sarana i soma" a koji nisu tamo pripadali prebaceni su u ovu temu. Ako bude bilo zainteresovanosti i dovoljnog broja postova rasclanicemo ovu temu onako kako je predlozio nas clan danko67.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh