Mak

Ostaje opcija uzeti izvana..... Prije 2g kod nas kažu da papiri nisu problem, sve se uredno prijavi, al nisam probao, baš me zanima kako to ide.....

Nisam bas zapamtio pojedinosti ali ono sto mi je ostalo, moras dobiti dozvole od policije(nisi kaznjavan , za sta ce ti moras prije imati papire) , onda moras svaki dan kontrolisati nasad , plus policija kontrolise , kod vrsenja mora biti policija prisutna plus odmah moras zaorati ili zatanjurati itd. Moguce sad promjenili ali sumnjam.
 
Kod koga i kako da prijaviš?Ja zvao u ministarstvo par godina unazad i pitam jelte kako ja da prijavim mak u moju setvenu strukturu kad nema one šifre. .a dotični gospodin mu pita otkud sad to dal se u srbiji seje i mak. Tako da kad gospoda u ministarstvu nezna da se ovde seje mak čist haos....ja ga od tad prijavljujem kao ostalo ind.bije...a tako i osiguravam

Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Malo da osvežimo temu..današnja setva prolećnog maka..uz neke dodatke...Super start. Videćemo kako ćese to pokazati. Mašina ručni rad
9961a879250bc0c6aa91b72e0541a440.jpg
ac2abcdc7efcc9d7ab95289e2c4680fd.jpg
3efbc9b45393b04c0130e3c842bff8a2.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Video sam tu sto je prodata u Kovacicu. Fino to izgleda.

Mi smo posejali jesenji neku vecu povrsinu ali su ga ovi mrazevi ipak dobro ostetili a i orano je bilo pa nejednako nicanje.

Komsiji sam sejao 2kj i njemu je to dosta dobro niklo i drzi se za sad. Dva puta tanjirano i povaljano.
8c1aae310fb087b01a52d7f16cd93576.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
nije lose ni ta radila ...mada ovu sam uradio sa diskovima mnogo bolje stavi zrno u zemlju i na istu dubinu i nema sanse dase zagusi od zetvenih ostatakaa ona sto je u kovacici nije to mogla odraditi ako je tvrde a diskovi seku sve.... ovaj mak sa slike je 1 Liga ovom vise mraz nemoze nista a stace biti sad sa prolecnim videce se dal ga nece sprziti mraz
 
Jel original sjeme ili domaće?
Razmišljao sam o sjetvi maka sa olt pneumatskom sijačicom, kao što sam posijao uljanu repicu, na 44cm međuredno..... U nekim knjigama je pisalo da ide na razmak od 60cm.....
 
Jel original sjeme ili domaće?
Razmišljao sam o sjetvi maka sa olt pneumatskom sijačicom, kao što sam posijao uljanu repicu, na 44cm međuredno..... U nekim knjigama je pisalo da ide na razmak od 60cm.....
Ako si pito mene.. seme je 1 reprodukcija prosle god original iz Ceske doneseno.. a ima nesto i originala za ubuduce neznam kako oltovom ako nije pilirano seme....a 60 cm toje premalo,,,imas gomilu sajtova gde pise o proizvodnji maka
 
Mislim na pilirano, jel bude veliko ko uljana repica, promjer sjemena? Ploče su sa rupama od 1mm

Česi vjerojatno imaju najbolje sjeme
 
uff al je redak ostao . i ja cu jednu parcelu pretanjirati zbog divljek maka tj bulke...jel ste posejali prolecni?
 
uff al je redak ostao . i ja cu jednu parcelu pretanjirati zbog divljek maka tj bulke...jel ste posejali prolecni?
Planiramo sutra i prekosutra ako Bog da.
Onaj Opal od tebe i uzeli smo Major iz Slovacke. Mozda kasno malo, ali ranije se nije moglo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh