Mak

u njemačkoj takva accord košta oko 8000€, polovna.....sa 6 redi
 
Ljudi kako vrsete mak. Kako se podesava kombajn za mak, kakva korpa, obrtaji vetra, doba itd.
[video=youtube_share;9vRChFFZjnk]https://youtu.be/9vRChFFZjnk[/video] Evo ti video, korpa je psenicna pritegnuta maksimalno da bi izvrsavala i one sitnije caure ,obrtaji vetra smanjeni maksimalno dodatno zatvoreni sa parcetom lima ,obrtaji doba smanjeni maksimalno kod mene nesto ispod 400 o/min ...
 
Evo kako to izgleda u prikolici
a9e1bc174ef8b0457aa6263e4f05a10f.jpg
027f127f16e2c19aeefeb4c24f7544bf.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Mirko koliko kg po kj seješ ako imaš sitnih glava?
Mi sa Zmajerdom vršemo ovako:
Minimalni obrtaji na remen (oko 650)
Korpa podešena kao i za žito (20 ulaz 8 izlaz) a položaj po potrebi tj dovoljno da razbije glavicu maka.
Vetar zatvoren do kraja.
Gornje rešeto otvoreno po potrebi.
Donje otvoreno skroz.
Usmerivači vetra spušteni dole tj usmereni ka zadnjem delu ladje.
Heder bez vitla (jer Zmajo ne može dovoljno da podigne vitlo) pa zbog toga kosimo niže da stabljike ne ispadaju iz hedera. Mislim da bi produžen sto kao za repicu bio pun pogodak kao i da mi vitlo ostane na hederu tj u funkciji.
 
Mirko koliko kg po kj seješ ako imaš sitnih glava?
Mi sa Zmajerdom vršemo ovako:
Minimalni obrtaji na remen (oko 650)
Korpa podešena kao i za žito (20 ulaz 8 izlaz) a položaj po potrebi tj dovoljno da razbije glavicu maka.
Vetar zatvoren do kraja.
Gornje rešeto otvoreno po potrebi.
Donje otvoreno skroz.
Usmerivači vetra spušteni dole tj usmereni ka zadnjem delu ladje.
Heder bez vitla (jer Zmajo ne može dovoljno da podigne vitlo) pa zbog toga kosimo niže da stabljike ne ispadaju iz hedera. Mislim da bi produžen sto kao za repicu bio pun pogodak kao i da mi vitlo ostane na hederu tj u funkciji.
toje mirko meni skido mak taj u prikolici sejalica je rucni rad na 3metra imam 8 redi.. seje se oko 800gr/ do 1kg na 1kj i neredi se uglavnom kako nikne tako mu je nekad bolje nekad ne po meni bolje vise sitnij nego manje akrupnih oce tad vetar daga povalja a stose tice hedera ovoko je ok a kadbi bio produzen i ja mislim dabi bilo bolje mada ne ispada mnogo
 
Nije prinos 1 t/kj, kad je krenuo selektor da radi i uradio odprilike pola, cenimo na nekih 600 kg da je prinos, možda malo jače...

Odkupna cena varira, mislim da je trenutno oko 180 rsd (na veliko), što mu dođe oko 1,5 eura... Inače na manje količine je cena oko mislim 5 eura...

Vrše se sa Class Averom, neznam dal prosipa ili ne, nisam bio u vršidbi...
 
Nazad
Vrh