MAIL Ministarstvu poljoprivrede

GANGA

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
535
Lokacija
Elemir
Poštovane kolege na predlog jednog našeg člana da svako uputi e-mail ministarstvu mislim da ima smisla kao prva mera koje treba preduzeti i to vam je validan dokument na koji ćemo - upozoravati, sugerisati i šta već ko hoće da kaže moje mošljenje je to da nebi bilo lpše da se daju primeri šta napisati i kako bez obzira dali ćemo slati e-mail istog sadržaja važan je broj koji se pošalje.
 
Podrzavam .. ali bombardovanje emailovima nece ih pokolebati , koliko drhtanje betona pod njima od nasih traktora !!!
 
Ja sam danas poslao E mail :Шеф кабинета: Јована Станишљевић- jovana.stanisljevic@gov.rs
i na Посебни саветник министра за односе с јавношћу и медије-е-пошта: goran.djakovic@gov.rs
- е-пошта: press@mpt.gov.rs.
Ja sam se lepo predstavio,napisao ko sam, šta sam i skim sam.Šta sam postigao za prethodne godine podsticaja po hektaru i šta očekujem od ove nove mere ukoliko bude usvojena.Nisam vređao ali sam bio veoma konkretan i iskren.

Државни секретар
Љубиша Димитријевић
* тел: 011.361.65.36
* е-пошта: ljubisa.dimitrijevic@mtu.gov.rs

Државни секретар
Игор Момчиловић
011/3065038
3065039
igor.momcilovic@minpolj.gov.rs

Помоћник министра
Милош Миловановић
TEL: 011/3616278
milos.milovanovic@minpolj.gov.rs

Помоћник министра
Маја Матија Ристић
Контакт особа; Марија Лукић
Tel/fax 3616-362
marija.lukic@minpolj.gov.rs

Помоћник министра
Вукица Бућковић
Контакт особа; Ивона Ранковић
Tel/fax 3616-274
ivona.rankovic@minpolj.gov.rs
Nije na odmet svima poslati poruku.Neko će sigurno bar skrenuti pažnju ministru i ostalima.
 
Oni i dalje veruju da smo mi neuki seljaci.Mnoštvo poruka i te kako može bar na momenat zamisliti pojedince.Ponekad je i to početak nečega.
 
Sto bre pa ovaklo je bas dobro svakom subvencije za po 10h i cao , treba samo te subvencije povecati jedno 5 puta , tako i mi mali poljoprivrednici imamo vise sanse da dodjemo do vecih novca .
Svi koji rade preko 50h opste im i netrebaju subvencije , staceim kad vec sve imaju.
Ako ovako ostane necete se vise otimati za zemljom
 
Zbog lakseg koordinisanja oko protesta bilo bi dobro da neko napravi grupu na Facebook ... i svi mi koji cemo ucestvovati u protestima da znamo KAD CE BITI KOG DATUMA I U KOLIKO SATI SVI IZLAZIMO , mislim da bi bilo dobro u lokalu za pocetak kao upozorenje da glavne putne deonice blokiramo sirom srbije na neko odredjeno vreme 1-2h , nemojmo se bojati zardarmerije pa nemogu svuda stici da ih ima kao vojske . Ponavljam mirni protesti ali da se vidi koliko nas je ... Oni iz BG nemaju predstavu koliku harizmu ima ovaj nas napaceni seljak , time ce uvideti prvi put a ne da bude kao ovih godina po 30 traktora , bice ih 30 000 VERUJTE MI !! ..
 
Dali neko ima šta se dešavalo sa asocijacijom koje su oni zahteve tražili pa na neku takvu formu ili slično tome damo formu kako doliči jednom uzornom domaćinu kakvi smo mi i zato vas SVE LEPO MOLIM HAJDE DA SE BAR U OVOME BRZO I JEDNOSTAVNO USAGLASIMO I BUDEMO JEDINSTVENI.
 
Poštovani, javljam vam se povodom trenutne situacije u vezi sa donošenjem uredbe o subvencijama za poljoprivredna gazdinstva. Trenutno se može na više strana čuti puno različitih i često protivrečnih informacija o toj uredbi, a najveći problem je što većina informacija dolazi od državnih organa. Jasno mi je da vam mi poljoprivredni proizvođači i nismo toliko bitni, međutim nama je od velike važnosti da znamo tačno šta će se deliti od subvencija i pod kojim uslovima. Osnovni problem je taj što se nalazimo približno u sredini proizvodnog ciklusa, a još ne znamo na koji obim pomoći i pod kojim uslovima možemo da računamo.

Svake godine menjate uslove koje je potrebno ispuniti i to radikalno, što na nas koji se bavimo poljoprivrednom proizvodnjom loše utiče. Kad se tome doda običaj da se uredba kojom bi se regulisale subvencije svake godine kasno donosi, naše mogućnosti da adekvatno planiramo našu proizvodnju su veoma sužene. Znate u poljoprivredi, proizvodni ciklus dosta dugo traje i mi nismo u mogućnosti da budemo fleksibilni kad je u pitanju prilagođavanje tržištu, već moramo više meseci čekati da se završi proizvodni ciklus, da bi smo mogli da odradimo izvesne promene. Problemi su dalje specifični za svaku oblast (recimo u ratastvu je potrebno poštovati plodored ), te i od tih specifičnosti zavisi šta da se planira za neki duži period. A sa ovakvim kašnjenjem uredbe koja se svake godine umnogome razlikuje od prošlogodišnje, mogućnost od pogrešnih poslovnih odluka su jako velike, a to u vreme ove krize je još više izraženo.

Ja mogu da razumem da postoje važnije stvari, na primer da se otvore razni vašari i sajmovi po Srbiji, ali bi bio zahvalan da u nekom slobodnom trenutku nađete malo vremena da pa da se oglasite javno, pošto ovo što muči mene i odgovore koje sam vas zamolio u vezi sa informacijama o uredbi vezanoj za subvencije, zanima i veliki broj drugih vlasnika poljoprivrednih gazdinstava.

Malo više informacija o stvarima koje zanimaju poljoprivrednnike možete naći i na Internetu na adresi

http://poljoinfo.com/showthread.php?2121-Subvencija-poljoprivredi-za-2011-godinu
Ovo je samo okvirno, moj predlog, malo ga doradite, ispod se potpišete i poslati, tako da ga sutra mogu videti kad dođu na posao. Ko zna mošda neko i odgovori.
 
Dal stvarno mislite da ce oni to da citaju,boli njih uvce,ja sam slao na sve te adrese i nikad nisam dobio odgovor.

E vidiš nisi ovoga puta u pravu.Neki od njih rade i prekovremeno.Ja sam već dobio konkretan odgovor koji glasi:
Postovani Djordje,


Niste dobro razumeli najavu. Radi se o tome da niko nece dobiti subvenciju za vise od 10 ha. To znaci da Vi ako imate 25ha, ostvarujete pravo na subvenciju za 10ha. Sto se tice protesta imajuci u vidu da je ovo demokratska drzava svakako da na to imate pravo kao sto je i pravo svih gradjana da uzivaju podjednaku podrsku drzave, a ne da neki dobijajaju vise zato sto vec imaju vise, a oni koji imaju manje da dobijaju manje.

Imajuci u vidu da pripadate manjini jer imate vise od 10ha trebalo bi da imate vise razumevanja za one koji imaju manje od Vas (80% registrovanih gazdinstava). Vama su takodje na raspolaganju dinarski krediti sa fiksnom kamatnom stopom. Vise informacija naredne nedelje na nasoj internet prezentaciji.

Pozdrav,
Goran Djakovic

Evo momci moji šta mi čovek lepo odgovori.
 
Hoce se neko sad javiti i reci kako je dobro,sto je ipak i to nesto?
Koliko~toliko,dobro je....ha?
 
Lepo od njega što nam se javio, i rekao nam da još sačekamo dok ne bude konkretnih informacija.
 
Znači ja sam kopirao poruku koju sam dobio kao E-Mail.Ni reči nisam dodao niti oduzeo.

Gospodinu Goranu Đakoviću se zahvaljujem na ukazanom vremenu i strpljenju da odgovori na moju poruku.

Zamolio bih sve forumaše( i njihove prijatelje-goste) koji podržavaju proteste da upute po jedan E-mail na gore navedene adrese.Izjava na dnevniku je bila da uredbe nisu donete jer se još razmatra kako je najbolje plasirati novac u poljoprivredu.
Svaka poruka koju sutra nađu na svojim računarima i u kojoj se izrazi ne zadovoljstvo prema najavljenim uredbama će mnogo značiti.
 
Poslednja izmena:
Imajuci u vidu da pripadate manjini jer imate vise od 10ha trebalo bi da imate vise razumevanja za one koji imaju manje od Vas (80% registrovanih gazdinstava) sve jos nekako,ali ovo nikako...kod nas u okolini niko(ili moze se na prste nabrojati) nema RPG i da uplacuje PIO,a da ima manje od 10 h...nemaju ljudi za ono najosnovnije,a kamoli za jos nesto vise...i u suprotno me ne moze niko ubediti.
 
Slušao sam pre nekih dva-tri meseca na predavanju u Vrnjačkoj Banji doktora Petrovića, tu, našeg čačanina, iz ministarstva poljoprivrede koji se kune u sve živo, da je prvi reagovao kod Dačića i to sa pozicije državnog sekretara, da je suluda varijanta koju smišlja policija da nas natera na godišnju registraciju traktora. Poverovali smo čoveku, a bilo je nas stotinak na predavanju. Tada smo dobili onu brošuru o predlogu za ovogodišnje subvencije i nismo imali vremena da je prokomentarišemo javno, još manje da uputimo neko pitanje dr. Petroviću. On se lično zauzeo da pomogne privatno jednom našem novopečenom poljoprivredniku izbeglom iz Hrvatske koji dve godine čeka na povraćaj novca za kupovinu traktora i kultivatora. Na pitanje da li će neko ako ove godine počne da plaća PIO, odmah moći da računa na subvencije, rekao je da ne zna i da je sve u fazi dogovaranja na vladi. Naš utisak je bio da ne zavisi baš puno toga od ljudi iz ministartsva, već da je "lova" kod ovih iz G17. Džabe dobre namere i planovi u ministarstvu poljoprivrede kada novac nije kod njih.
To je naš utisak od proletos. Ne znam kakve je utiske je stekao neko ko je prisustvovao sličnim predavanjima.
 
Ljudi šaljite i danas poruke ne zadovoljstva na bar neke od gore navedenih adresa.Verujte da mnogo znači,a vas malo košta i malo vremena odizima.
 
Nazad
Vrh