MAHINDRA

slike
slike
Kolege zanima me koliko slobodnog hoda ima u pedali kvačila kod vas na ovim manjim Mahin
kvacilo2.jpg
drama,ovo na slici je kako pedala stoji a hvata na nekih 15cm ispod tj tačno 15cm kako je kod vas?Ovo sam uslikao da bi znali kako da izmerite ako imate volje
kvacilo1.jpg
kvacilo2.jpg
kvacilo2.jpg
 
Meni nisu tako rekli,mozda su bili lose raspolozeni...Tako da cu se mozda opredeliti za Tafe 6530
Informacija iz prve ruke,za vece modele mahindra traktora tipa 7030 ne postoji mogucnost kupovine sa kompresorom.Verovatno su ugradjivali kompresore koji se bas i nisu pokazali pa su zbog toga prestali.Tako da sam odustao od kupovine ovog traktora jedino zbog nedostatka kompresora.

Nemoj da te to obeshrabri ,sve može da se ugradi i nadogradi pa tako i kompresor.Mahinda je mnogo bolja opcija od Tafe raspitaj se malo unaokolo Mahindru svi hvale a za Tafe nisam čuo neke pohvale .Uglavnom mislim da ćeš pogrešiti ako odustaneš od nje.
 
Kolege dali imate problema sa zagušenjem malog filtera goriva koji ulazi u rezervoar,sitan je jako i često mi se guši nafta sva pre sipanja prolazi kroz sito kroz koje ne može ni trunka da prođe...mislim na ove manje Mahindre?
 
Ja sam na 7030 imao taj problem prošle godine, na otprilike 1000 sati. Počeo je da gubi snagu i za 10 min rada samo što se nije ugasio. Kad sam video da u crevu na izlazu iz rezervoara ima filter, izbacio sam ga napolje. Inače koristim isključivo ED otkako sam kupio traktor.
 
Kolege dali imate problema sa zagušenjem malog filtera goriva koji ulazi u rezervoar,sitan je jako i često mi se guši nafta sva pre sipanja prolazi kroz sito kroz koje ne može ni trunka da prođe...mislim na ove manje Mahindre?

Mi smo to izbacili prve godine sito iz rezervara i ugradio od imt komplet filter tako da sad gorivo ide iz rezervara u taj filter pa posle u ac pumpu pa u fabričke filtere. Te fabričke filtere smo menjali 2x za malo jače od 2000rč a ovaj od imt 1x godišnje ali skinem i ove da proverim al su čiste. To je po meni dobro rešenje da ubaciš od imt sa i dodaš taložnik ispod filtera i više te nikad neće zezati ni ono sito u ac pumpi ne bude prljav. Mogu sutra slikati kako je namešteno.
 
Nešto sam malo načuo da kod mali mahindri mnogo krči mjenjač prilikom šaltanja, jeli to kod svih tako?
 
Mi ove godine nismo imali subvencije na mehanizaciju pa sam odustao ali sam umjesto traktora kupio auto, pošto je sledeća izborna godina nadam se da će vratiti subvenciju pa da to iskoristim. Moj Torpedo me služio izuzetno dobro čitavih 39g sa 8000 rs. Sebi sam zacrtao da kupim malo napredniji traktor mislim prevenstveno na servo volan, sinhro mjenjač i dvije brzine kardana. Zato sam i pitao dali kod manjih Mahindri krči mjenjač koliko znam nisu sinhro neznam dali u dodatnoj opremi imaju sinhro mjenjač, ista je stvar i sa Solisom ispod 50 ks, jedino Deutz Fahr Agroluks za sada ima u ponudi sinhro ili nesinhro mjenjač, 540 obr. vratila i kao dodatnu opremu nude 540 E. Sa ovim opcijama Agroluks bi bio skuplji možda oko 10% od Mahindre i Solisa, tako je bilo u ponudi prošle zime.
 
Mi smo to izbacili prve godine sito iz rezervara i ugradio od imt komplet filter tako da sad gorivo ide iz rezervara u taj filter pa posle u ac pumpu pa u fabričke filtere. Te fabričke filtere smo menjali 2x za malo jače od 2000rč a ovaj od imt 1x godišnje ali skinem i ove da proverim al su čiste. To je po meni dobro rešenje da ubaciš od imt sa i dodaš taložnik ispod filtera i više te nikad neće zezati ni ono sito u ac pumpi ne bude prljav. Mogu sutra slikati kako je namešteno.
Kolega može slika onog filtera?
 
Nazad
Vrh