Lucerka

Kad piše karenca na preparatima (insekticid, herbicid i slično), šta to znači?
Npr 28 dana ti ne smeš da daš lucerku ovcama ali smeš da je pokosiš pre tih 28 dana?
 
Ja mislim da nebi trebala da se kosi jer treba biljka da razgradi te otrove I izbaci iz sebe,sad sta znam

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ја колимо сам упознат каренца пролази само на живој биљци. Значи ако је каренца 10 дана биљка толико не сме да се бере и користи.
 
Kad piše karenca na preparatima (insekticid, herbicid i slično), šta to znači?
Npr 28 dana ti ne smeš da daš lucerku ovcama ali smeš da je pokosiš pre tih 28 dana?
Znaci da tek nakon 28 dana nece biti ostataka pesticida u biljci-plodu. A radna karenca ti je vreme nakon kog je bezbedno da se nalazis u tretiranoj kulturi bez opasnosti po tebe.
 
Dobio sam dosta različitih odgovora. Zbunjen sam.
Aj ovako, prskao sam lucerku protiv insekata i korova 28.5. Na jednom od preparata (ne sećam se na kom) je pisalo karenca 28dana. Smem li da kosim pre 25.6.?
 
Dobio sam dosta različitih odgovora. Zbunjen sam.
Aj ovako, prskao sam lucerku protiv insekata i korova 28.5. Na jednom od preparata (ne sećam se na kom) je pisalo karenca 28dana. Smem li da kosim pre 25.6.?
Ja sam prskao 24.5 Savazon + insekticid a 27.5 Fokus ultra, danas pokosio, cvetala je a i treba treća da iskoristi malo ovu vlagu što ima, brzo će da ispari..
 
Bice opet koja bala 🙂
pIz8VRa.jpg
 
Vrlo je interesantno da je prvi otkos bio u sušnom proleću a drugi je dobio preko 50l kiše a rod je manji za 30-40%-bar kod mene.Surtra čemo videti još jednu parcelu.
 
Nazad
Vrh