Lucerka

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
8.045

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
5.316
Uopšte nije loša cena od 25 din za kg. A meni po slici ni ne deluje presuva, zeleni se. Koliko je proslo dana od košenja do baliranja? Prva je detelina, mora malo duže stabljika je jača a noći hladnije.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
8.045
Kosena u ponedeljak, rolana nedelja na ponedeljak. Jutarnje rose vec nije bilo jer je temperatura iz dana u dan rasla i povetarac od ranog jutra. Mogla je jos u petak na noc da se rola uslovi bili ideal, al mi nismo bili spremni. Uglavnom kupac je prezadovoljan kvalitetom, jer su trazili bas cistu lucerku bez trave.

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
5.316
I nas je vetar zezao, ali uspeli u subotu ujutru nekako da izbaliramo. Solidno bala bioo, lepa čista, čim je bez mišovkinje i hoću neću trave odma je je extra. Jednu staru nisam prskao, odma je vlažnije no pojesce tih 20 malih bala lako.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
8.045
I nas je vetar zezao, ali uspeli u subotu ujutru nekako da izbaliramo. Solidno bala bioo, lepa čista, čim je bez mišovkinje i hoću neću trave odma je je extra. Jednu staru nisam prskao, odma je vlažnije no pojesce tih 20 malih bala lako.
A kad je kosena? Isto jednu staru za preoravanje nisam prskao, pola misovka i hocu necu pola lucerka, u sredu tek izbalirana.

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
5.316
Košeno sve u subotu, balirano petak veče. Ma to je nekih 14 ari, triper kombinacija pa nisam hteo drugaru da u oktobru uvalim mačora tipa nećemo više saradnju, detelima je za preoravanje. Bice sveukupno bar 30 solidnih bala u 3 košenja, imaj hemoje za ostale parcele, ali ne i za tu. Poješće he ovce, dilene nema. Inače ovde je najmanje lucerke biko, bice je sad u drugom košenju.

Nostradamus

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2022
Poruka
171
U apoteci su mi preporucili da kada prskam lucerku idem sve posebno: prvo insekticid, posle dva dana Savazon za sirokolisnu travu i sutradan Focus ultra za uskolisnu travu.. Da li je to ispravno ili se moze nesto spojiti da se ustedi na gorivu i vremenu? Naravno vaznija mi je lucerka od ustede.. I da li postoji neka prihrana da se ubaci preko lista?

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
5.896
Ja, sam se raspitivao ovde na forumu, što kaže bikacan može herbicid I insekticid, ja sam mešao... Odvajati sa uskolisne i širokolisne...

Lentic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
1.017
Rano jutro pola pet, mirno spava posten svet
Cekam da skupi komsija da mu baliram, bas slaba rosa, mlati je...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Vrh