Lucerka

Pa ja kolko znam da se podelili na bioprodukt proizvodnju i jos neki bioprodukt, skoro su zatvorili poslovnicu u Nišu ispraznili magacin ljudi napustili, pare nismo videli za seme, uzimali smo robu tako da smo se nekako izvukli. Inace su bili baš dobra firma i lucerku placali tako oko 2,2e a crvenu nesto malo vise.
 
Pa nikad tako nije bilo, prvo uzmu seme pa kad ga dorade i vide koliko je ispalo onda urade obracun pa ti uplate pare, tako su bar meni radili dok smo saradjivali.
 
Ma od te tergovine nema nista onda , danas ne verujem nikom. Mogu svaki dzak da analiziraju u dovoristu koliko hoce ali kad daju pare onda mogu da ga nose .
Ni ja od nikog ne uzimam nista na dodjem ti koliko imam toliko se ispruzim .
 
Može ali oni ne praktikuju tako.Konkretno u mom slučaju kod mog otkupljivača robu predaješ krajem avgusta a plaćanje iste realizuje se tokom novembra meseca.
 
Sta mi preporucujete koju sortu lucerke posejati i sta i koliko od djubriva (vestackog) najbolje primeniti,?
 
Ja bi preporucio k-28 al nemam vise ni zrno 😄
Za djubrenje naj bolje analiza da se vidi sta ima a sta fali u zemlji i dobijas tacnu preporuku za formulaciju djubriva.
 
Nazad
Vrh