Lucerka

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
10.119
Na bazi 100 % čistoće je oko 2 e .Ali ove godine (bar moja) seme lucerke je loše ,ima mnogo otpada.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
10.119
Zavisi ,kakva je lucerka.Ako je iz kombajna otišla na doradu ,biće 60 % otpada.Pričam za ovu godinu .

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
10.119
Nisam još dobio rezultate dorade.Radio je isti kombajn(Z-142) koji u normalnoj godini da lucerku sa oko85% čistoće.

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
4.038
Pa i ja sam baša trovao.ovo je sad treću put ove godine...a rupa na rupi...
To ti je, usamljena parcela koja se ne ore daleko od kuća...dobitna kombinacija...ova u ulici ima svega par rupa na kj, ipak mačke vršljaju i održavaju njihov nivo na min,a ove u ataru sasvim druga priča...
Ranijih godina nisam imao baš toliko problema ko zadnje dve...

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
7.005
Nisam još dobio rezultate dorade.Radio je isti kombajn(Z-142) koji u normalnoj godini da lucerku sa oko85% čistoće.
Nije fazon samo u necistoci vezano za kombajn to je naj manji problem, vec je u tome da je losa klijavost i da to ide u otpad.
Nisu ni meni stigliali jos ali iz tel.razgovora sam saznao da mi je cistoca 71% sto je jedan od naj boljih rezultata ove godine jer se sve vrti na oko 50% sto samo govori da ce biti zeznuto ove god sejati ne deklarisano seme :ppozdrav:

dautovic

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2010
Poruka
162
Covek sa kojim sam pricao rekao je da posaljem 1kg kao uzorak i ako bude odgovarala cena onda dolazi po sve i na licu mesta radi jos analizu svakog dzaka . U pitanju su 2t.

Vrh