Lucerka

Na bazi 100 % čistoće je oko 2 e .Ali ove godine (bar moja) seme lucerke je loše ,ima mnogo otpada.
 
Zavisi ,kakva je lucerka.Ako je iz kombajna otišla na doradu ,biće 60 % otpada.Pričam za ovu godinu .
 
Nisam još dobio rezultate dorade.Radio je isti kombajn(Z-142) koji u normalnoj godini da lucerku sa oko85% čistoće.
 
Pa i ja sam baša trovao.ovo je sad treću put ove godine...a rupa na rupi...
To ti je, usamljena parcela koja se ne ore daleko od kuća...dobitna kombinacija...ova u ulici ima svega par rupa na kj, ipak mačke vršljaju i održavaju njihov nivo na min,a ove u ataru sasvim druga priča...
Ranijih godina nisam imao baš toliko problema ko zadnje dve...
 
Nisam još dobio rezultate dorade.Radio je isti kombajn(Z-142) koji u normalnoj godini da lucerku sa oko85% čistoće.
Nije fazon samo u necistoci vezano za kombajn to je naj manji problem, vec je u tome da je losa klijavost i da to ide u otpad.
Nisu ni meni stigliali jos ali iz tel.razgovora sam saznao da mi je cistoca 71% sto je jedan od naj boljih rezultata ove godine jer se sve vrti na oko 50% sto samo govori da ce biti zeznuto ove god sejati ne deklarisano seme :ppozdrav:
 
Covek sa kojim sam pricao rekao je da posaljem 1kg kao uzorak i ako bude odgovarala cena onda dolazi po sve i na licu mesta radi jos analizu svakog dzaka . U pitanju su 2t.
 
Nazad
Vrh