Lucerka

što više,ali bolja kombinacija je 8 15 15 ili 6 24 12,kod mene ide stajnjak pa 200 kg po kj veštaka.
 
Drugari, da li se isplati raditi nekih 4 ha lucerke ali samo za prodaju? Moje zemljiste, kosenje, baliranje i skladistenje? Mozda i dogovor sa nekim ko ima stocni fond a povecao bi ga ali nema dovoljno hrane?
Ja nemam a niti mi se pravi objekat za neku stoku...

Zaradu poredim sa zaradom soja-jecam-kukuruz
 
Kod nas kako kažu trgovci traži se rolo bala,kocku izbegavaju,inače kod nas je ta trgovina otišla u **greška,stoke nema,ove god se malo bolje trguje jer su miševi napravili dar mar.
 
Ima li neko na prodaju baliranu detelinu da je blizi meni, Zajecar, Pozarevac???
Ne rol bale nego klasicne.
 
Ako vi iz Karadjordjeva ne znate ko onda zna? Za ostale koji ne znaju Banatsko Karadjordjevo je mesto gde lucerka izuzetno uspeva i puno se gajila sto semenska sto za seno.
 
Jbt ti nakupci su stvarno za govnjivu motku! Jeste poslednjih godina cena niza al sad su stvarno preterali, u radnjama i dalje ne mozes kupiti ispod 600- 700din
 
Pa opet kazem , ja sam racunao kad bi neko uzeo svih 2t dao bi po 1,5e kad oni ni da cuju kao 80 dinara i to je to . E pa za 80 dinara je nedam pa makar je bacio na djubar .
 
Nazad
Vrh