Lucerka

Juče posejano 3 jutra lucerke, otišlo oko 14kg po jutru. Setva na 4 cm, pliće nema vlage, a kiše ne znamo kad će biti. Skinut kukuruz za silažu pa je išla tanjirača. Posle stajnjak i map pre oranja. Dva puta spremač, a valjanje glatkim valjkom i pre i posle.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam da li je dobro baciti kempericom malo stajnjaka u jesen.Da li je neko radio to.U pitanju su vertikalni rotori i dosta sitno baca.Da ne bacam novac na veštak.4-a godina joj je.
 
I ja sam cuo da je to dobro al se meni nikako nije pokazalo.dal je bila slaba zima ili sta uvlavnom ja sam u prolece dobio punu njivu maslacka izmesanu sa grudvicama stajnjaka.isto vertikalni rotori i ugoreo stajnjak.
 
Razbacaj stajnjak i dobro dobro je izdrljaj početkom marta, kad primetiš da ona kreće. Ja tako vozim lucirište već osmu godinu. Bude i drugih trava, ali lucerka to sve uguši i bolja je nego i jedna komšijska druge ili treće godine. Moji stari su govorili da je stajnjak majka, a drljača otac lucerke.
 
To za spremač sam ovde na forumu prvi put pročitao,sad i ti Dragane to kažeš,al meni to deluje drastično...
Opet s druge strane,lucerka preživi tanjiraču i plug,to jest neki deo naravno,tako da ko zna,zreba probati
 
Planiram na prolece da sejem lucerku, pa hocu za koji dan da bacim 3x16 pa da zaorem. Kolko ide toga po jutru?
 
Nazad
Vrh