Lucerka

Robert@ nasao sam i ja to ali to je papir, mene je zanimalo da li je neko od kolega sejao, Hvala Roberte na informaciji:ppozdrav:. Neso, znam da je imaju Austrijanci, u pakovanju od 25kg ljubicasta kesa, a ova sto meni treba u naturi da stigne je u pakovanjima od po 1kg i koliko mi je blize receno semenaracoop je pakuje, a na njihovom sajtu nista... Hvala ti na informaciji :ppozdrav:

Ja sam posejao jesenas 2kj mislim da je bas ta sorta ali je pakovanje 25kg vreca i uvezena iz Njemacke. Prezimila je , ali je zima bila dosta blaga.
 
Ja sam sejao pre nekoliko dana.Odmah je pala kisa i evo vec dva jutra je jak mraz.Kad odem u njivu da pogledam plasim se da cu zateci prizor kao i u nekim drugim njivama...::lose::::lose::
 
To si mi rekao i prosle godine ali mi ovde imamo losa iskustva i na mnogo manjim temperaturama.Jutros je bilo -5.
Ona obicno klija za 3 dana.Sta znam,nadam se da nije izasla gore.Ne nastrada ona od same hladnoce koja bi trebalo da zamrzne vodu u maloj biljci,nego kada se zamrzava zemljiste ono se podize i tako se iscupava mlada i plitka zila deteline.Tako je kod nas i to je dokazano.Mraz mi je unistio 3ha grahorice,ostao samo ovas.
 
I ja danas malo uslužno sejao, vlage ima fino tako da za klijanje i nicanje ima odlične uslove, valjda je neće prepljeskati kakva kiša.
 
Matic,koga je zmija ujedala on se i gustera plasi.Cele je zime bilo i pretoplo kod mene a sada je prehladno.Gledam jutros vesti,na severu svuda u plusu a na jugu svuda u minusu.
 
KOlege, njivu koju sam spremio prosle godine za setvu lucerke, ima na nekoliko mesta pirevine, nije gusta, tu i tamo... DA li mogu nekim totalom da je unistim i posle par nedelja da sejem lucerku ili moram cekati duze...?
 
MAticu moze li glifosavom?? NJega imam u zalihama par litara... ??? Prskao bih je ove nedelje pa bih tamo posle 10 aprila sejao, ili krajem aprila... Da li to mogu da primenim i gde ce ici kukuruz ili ne?
 
Ja moram da je sejem pa taman trajala tri godine... Bez lucerke nema mleka... Ovako sa njom imacu makar 1000 litra mleka godisnje vise... :ppozdrav:
 
Glifosavom ces u ovo doba godine samo da se igras.Prvo,aktivna materija je mnogo osiromasila u njemu drugo,ti rizomski korovi jos uvek nisu dovoljno ibacili izdanke da bi bili efikasno unisteni.Garantovano ce da se ponovo obnove.Inace pirevina se najteze ubija jer ima gomilu rizoma,gde samo jedan mali deo prezivi i za par meseci opet napravi veliko busenje.Lepo je Grunt rekao.Bolje da si tu sejao ovas pa onda lepa priprema za setvu najesen.
 
Nazad
Vrh