Lucerka

koliko djubriva 15 15 15 pred setvu detelene da bacim, i koliko kg semena po h, ovde pise 22 kg po hektaru
 
Biće to dobro moj pokojni otac na sve livade rasturi u jesen zgoreli stajnak onako da se zacrni zemlja i bivalo je dobro samo mora pre nego što krene trava da se pograbi ako je ostalo većih grudvi đubreta iz razloga da se lakše pokosi a i pokupi se raznorazno smeće koje vetar donese i pokoji kamenčić ili kamen.
 
Danas sam hteo da posejem lucerku ali nisam ,razlog dole je malo mekše gore se lepo prosušilo.
Ne znam da li da rizikujem sutra ili da sačekam da prođe ovaj talas padavina?
 
Jel ima neko da radi otkup semena lucerke , ima jedan prijatelj oko 600kg pa ako nekom treba ili znate gde moze da se proda sve djuture ?
 
jos nisam razbaco djubar i uzoro a planiram lucerku sejati neda ovo vreme jos juce se lepilo a danas opet kisa
predprosle nedelje na vasaru u b.t. se kupovalo razno semenje grahorice je manjkalo i lucerka se lepo prodavala cena 250-350 din
pitanje koliko vi sejete semena po kj
 
Pa ako ces sejati na prolece onda cim se prosusi i vise ne bude bilo mrazeva, Procitaj malo temu pisano je o vremenu setve..
 
1 kg na 4 ara to je 25 kg/ha. To je mnogo. Koliko sam cuo a i na osnovu iskustva,ne bi trebalo nikako vise od 20 kg/ha.Ja sejem od 15 do 18 kg po ha
 
posto je pala kisa a detelina mi je stara bar tri godine ima korova kroz detelinu, e sad mene zanima posto sam ja bacio 3kg po ar djubre da ce to djubre uzeti detelina ili ce sve (korov)trava uzeti pa moram bacati posle prve kosevine ili nemoram??

- - - - - - - - - -

posto je pala kisa a detelina mi je stara bar tri godine ima korova kroz detelinu, e sad mene zanima posto sam ja bacio 3kg po ar djubre da ce to djubre uzeti detelina ili ce sve (korov)trava uzeti pa moram bacati posle prve kosevine ili nemoram??
 
Jel neko prskao detelinu pulsarom,ja planiram da prskam staru detelinu ali nemam iskustva sa time do sad nisam nikad prskao deteline od trave......

- - - - - - - - - -

Jel prekao neko detelinu Pulsarom,kakva su iskustva sa njim.........
 
Ja kad mi se pojavi vise nekih losih trava nego deteline to uzmem uzorem i posejem negde drugde.Mislim da tu nema neke prevelike logike ni pomoci u prskanju.
 
Pre nekih 7-8 godina sam na mladoj luc. prskao nekoliko krugova palamide Pulsarom , a celu njivu jos ne.
Sad posto su povukli Pivot iz upotrebe ne preostaje nista osim njega ili Galbenon.
 
Nazad
Vrh