Lucerka

Ja ovog proleca treba da sejem lucerku ali kao i do sada 4 kg lucerke+ 1 kg crvene deteline/kravarica/ u smesi. I nikada ne prscem od trave i od bube jer je kravarica stiti probajte pa se uverite.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Da li je rano da se seje lucerka?
Ako nastavi vetar a ne bude novih padavina moće se u njive.
Ne znam da li da čekam drugu priliku jer kod nas moćže se desiti ako kiša pada sa vremena na vreme da se do 1 maja ne uđe u njive takva zemlja
 
Ove godine planiram da posijem parcelu od 0.7ha pa me zanima koju sortu bi preporučili? Gledao sam u sjemenarama, ima Medijana, Banat i neka italijanska, , cijene su 5e/kg. Takodje, koji rok za sjetvu bi preporučili?

Oranje je jesenje, na 30cm, parcela uz rijeku, priprema bi se vršila sjetvospremačem, sjetva će biti mašinska.
 
Ja sijem svoju domacu lucerku i nemam ti problema bude cista lucerka, djed je uzeo prije par godina u poljoprivrednoj apoteci neznam koja je bila sorta i ono nikla sasvim druga trava, djed ih zovne i dadnu mu novo sjeme.
 
Ja sam sejao novosadsko seme NS Banat u prolece i dosta sam zadovoljan sa obzirom na godinu i uslove imas u temi lucerka par mojih slika (strana 23) pa pogledaj u drugoj i kosidbi sam imao na 0.75 lanca oko 45 dobrih bala a s obzirom da kise skoro i nije videla ja sam bio zadovoljan.
 
Pitanje za mali paor kog datuma si je sejao i zanima me koji je optimalni rok za prolećnu setvu?
 
Nazad
Vrh