Lucerka

Znam da drljačom može ali sa spremačem prvi put vidim
 
Prvo sam bacio 100kg MAP po jutru
my-nokia-678.jpg

a onda uradio ovo...
my-nokia-682.jpg

Bobe,
spremacom prodjes preko lucerista, i nista mu ne fali, mislim redovan otkos imas u prolece, je li?
 
Ništa joj ne fali.Ja sam jednom tanjirao lucerku i ništa joj nije falilo ali se nisam nikada setio da prođem setvospremačem mada bi mogao na jednoj parceli pošto je jako ne ravna.
 
Ne znam tačno da vam kažem jer nisam nikada to radio pa ne mogu podeliti iskustvo na forumu.Tanjirao jesam i nisam primetio ništa značajno.
 
Pa da.malo okopavanje,ravnanje njive,jer je vec postala malo truckava,aeracija zemljista itd.A i malo sam uneo vestak u zemlju,koji sam prethodno razbacao..
 
ja planiram uzeti fezu i sa njom spremati zemlju da posijem lucerku, dakle interesuje me da li bi bilo dobro za lucerku da se posije na livadi gde je rasla obicna trava, jer se ove ne seje nista, svake gorine se na ti mlivadama izagoni stajsko djubre i prihranjuje u prolece NPK 15:15:15, mislio sam u jesen rasturiti stajnjak pa to isfrezati, pa u prolece opet isfrezati i posejati lucerku, pa zatim povaljati, da li ovako moze dobro da uspe lucerka i kad bi joj trebao dati prihranu 15:15:15 ? hvala
 
Najbolje ju je posijati u jesen. Ona posijeana u proljeće često je zahvate korovi.

Posiajo sam lucernu u jesen i kako je sada pognojiti? kada pokosit?
 
lucerku kad poses na taze oranje mnogo je bolje nevaca gu trava prolazi bez prskanje. tako sam raduo .jednu sam na taze a jednu na staro oranje i vido sam razliku.
 
Posejo sam prosle godine u prolece lucerku ,kad bi bilo najbolje po vama da oprskam protiv korova pivotom ??Kad bacate djubrivo i koliko cega bacate ???
 
a zašto pivotom kad ima bolji i jeftinijih rešenja,a gnojivo ako nisi bacio onda čim budeš mogao u njivu neku kombinaciju 7-20-30-ili pk 15-20 ili ti gnojiva sa većim udjelom kalija
 
Pa pivota imam imam samo uskolisnog korova na par mesta nista strasno . Nisam jos nista bacio do sad sam bacao dok sam imao ranijih godina lucerku po 50 kg uree po jutru pred drljanje .
 
U rano proleće a pre početka vegetacije lucerku poprskati Sencor-om.On deluje kako površinski tako i dubinski.Ja to praktikujem na svojim lucerištima.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
to je ono na šta sam mislio,ja sam uspješno rešavao sve korove sa 1kg na 2,5 jutarajednom sam čak greškom i 3 jutra i nije bilo korova
 
ja sam dosad radio sa pivotom al mi se ne svidja primetio sam da zaustavi detelinu.reci mi kad otprilike ides sa njim (mart april)
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Februar i početak Marta dok ne krene lucerka.Jednom sam malo okasnio i ošurio lucerku.Žutovala je malo ali je preživela,nije bilo strašno.
 
Nazad
Vrh