Lucerka

Pre 2-3 godine kolega novom mašinom bacio preko 30kg semena na 1 jutro, eno je skroz normalna detelina. Samo ga duplo skuplje seme izašlo...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Motika je 2 duluma?
....
1765ccf20a2b1b0fea18f001e8b35375.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
slobodno kupite vise semena(evo kolega matic ima :),cujemo se posle za procenat)

nemojte zaliti na semenu sad bez sale
 
Danas posejao onih 5 kj lucerke što sam spominjao. Hteo malo da smanjim setvenu normu a ispalo je da sam je prepolovio skoro. Tako da sa 15kg/kj smanjio na 8,5kg/kj. @Matić kaže da je to dovoljno a svi ostali da je malo. Koga poslušati?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas posejao onih 5 kj lucerke što sam spominjao. Hteo malo da smanjim setvenu normu a ispalo je da sam je prepolovio skoro. Tako da sa 15kg/kj smanjio na 8,5kg/kj. @Matić kaže da je to dovoljno a svi ostali da je malo. Koga poslušati?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Bolje će se izbokoriti i biće dugotrajnija.
Samo ti nju sačuvaj od trave i mausa i nemaš brige.
 
U svakom slučaju ostaje tako. Nego se jedim što su sklonili najavljenu kišu za sutra.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas posijao hektar. Podesim masinu i obidjem dva kruga pogledam izaslo vise od pola. Na imt umesto da stavim na najveci krug ja obrnem na najmanji. Otislo skoro 50 kila sjemena na hektar.
 
Ja sejem na trećem krugu gledajući od najmanjeg i vrlo malo otvorim, manje od broja 1, mozda 2-3 milimetara i izlazi nekih 23,5-24kg po hektaru, onaj višak okrenem još neki krug da izađe.
 
Kod mene danas bilo na najvećem krugu, i otvoreno toliko da šibica može da stane. 8,5kg/kj je mašina bacila kao što sam već pisao.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh