Lucerka

u tanjirano detelina?

prvi put cujem iskreno


sto kaze Matic----Kletox,Ikarus
 
Može u tanjirano, nikne ona i u putu ali ne može nikad da traje koliko traje ona na oranom.Takođe prolećna setva je u praksi pokazala da takođe duže traje od jesenje setve, bolje ukorenjivanje, ne forsira se te prve godine.Takođe setvena norma sa manjom kilažom se bolje pokazala itd...
 
Može u tanjirano, nikne ona i u putu ali ne može nikad da traje koliko traje ona na oranom.Takođe prolećna setva je u praksi pokazala da takođe duže traje od jesenje setve, bolje ukorenjivanje, ne forsira se te prve godine.Takođe setvena norma sa manjom kilažom se bolje pokazala itd...
iskreno nisam cuo da ovde kod nas da je neko u tanjirano radio ikad
sto kazes sigurno moze ali kod nas to uopste niko nije radio


slazem se sa svim osim sa setvenom normom
uvek sejem gotovo preko 2kg po motici i fantazija je

ovi sto seju 1,8kg i manje uvek nista od nje
 
Ovo je konkretno bilo podriveno, istanjirano jednom i jednom proteran setvospremač pa setva 15kg/kj. Sve to pre kiše. Nicanje 120% samo isto toliko niklo i ječma.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Može u tanjirano, nikne ona i u putu ali ne može nikad da traje koliko traje ona na oranom.Takođe prolećna setva je u praksi pokazala da takođe duže traje od jesenje setve, bolje ukorenjivanje, ne forsira se te prve godine.Takođe setvena norma sa manjom kilažom se bolje pokazala itd...
U tanjirano ,trajala 6 godina.
 
Ne sejem nikad više od 9-10 kg/k.j.Ne bitno da li je jesenja ili prolećna setva.
E sad imam jednu sortu koja u proseku traje 9 godina, kod velike većine kojima sam prodao seme isto toliko traje.Zovemo je autohtona. 🤣
Imam i drugu koja traje između 5-6 ali sam počeo da praktikujem obavezno prskanje od ljulja nakon sklanjanja 1 otkosa.Bude čista tokom cele godine, nema konkurencije da je davi i razređuje pa ću videti koliko će trajati u takvim uslovima.
 
licno ne

ali ovi kazem sto seju 15kg to kod nas nije ni za **greška

bar 15 godina a i vise unazad

vi ste nizi(dunav ovo ono) pa verovatno ima razlog,kod nas nikako
 
Ja trošim 25kg na hektar. Jesenja setva se bolje pokazala zato što leti kada je teško napreduje i dosta se izgubi u suši a jesenja setva opstaje bez problema. Jedino što mora da se prska, ne traje kao nekada ako se ne prska protiv trave.
 
@Rasa91 Kada budem imao seme od autohtone sorte poslaću ti drugarski za 1 k.j da probaš.
Sad sam vec posejao, za drugu turu ako treba. Ranije smo sejali lucerku obavezno na strnjiste i isao je stajnjak pa onda setva. A sad smo zadnja dva puta sejali na tuluziste. Prosli put zaorali 150kg npk pp jutru i pred setvu jos 150. A sad smo posejali na prazno pa videcemo kako ce biti.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ovde svi seju 14-15 kg semena po jutru, pa tako i ja.
Sutra spremam još 5 kj pa u utorak setva.
Inače kako se kod vas kreće cena semena?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh