Lucerka

Ja sam balirao danas uslužno i isto tako sam se iznenadio.Lepa,žuta kao grom.Mislio sam da će biti crna kao gar od ovih kiša.Sutra kosim svoju pa šta joj bog da.Više nema čekanja.
 
Mi danas pokupili nasu mladu kosenu 22. aprila, koliko je dugo stajala i sta je sve prezivela super ispala, stara pokosena juce.
 
Ja juce okosio moju,nije moglo vise da se ceka, najavljuju kise pa sta joj bog da.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Juce kosio po kisi a i danas , ova danas 2 godina ,2 klasa zemlje, polegla , skoro se i ne vidi razlika u pokosenom i nepokosenom, u polju mokro mislim da je do juce palo 100- tinak litara ako nije jako malo fali a prognoza predvidja jos 7 dana i danas uvece kisu. Zadnje gume do pola pune zemlje.

20160511_133333.jpg

20160511_142516.jpg
 
Na ovoj parceli ima pola OS88 pola i Maga isto Njemacka sorta, polegle obje, Plato sam jesenas posejao. Kasno sam je posejao , tamo gdje je rano nikla zbog vlage i ako je vise sijana od 12kg /kj je odlicna, mogla bi se kositi za 15-tak dana kolika je narasla , a tamo gdje je kasno i malo manje sjemena je jako losa a i jako kasno sam prskao od trave i misjakinja ju je jako usporila, dok tamo gdje je bila malo veca misjakinja i korov joj nije naudila.
 
Na slici izgleda da ima dosta trave (ljulja) u lucerni , njega nije problem silirati ali sama lucerna je vrlo problematicna za siliranje. Kukuruz je najlakse silirati pa ljulj dok je cista lucerna jako problematicna , proteinska biljka.
 
Juce kosili lucerku..jedina ostala ne pokosena u ataru..cvetala..to jos nisam video..bas sam okasnio ali sta da se radi..
 
Nazad
Vrh