Lucerka

Ako od sredine sledeće nedelje prognoziraju padavine,možda je najbolja varijanta ponedeljak ili utorak,pred kišu.

Ja sam mislio danas ali sam zbog prognoze odustao
 
Meni ostalo jos 1kj da pokosim sto cu sutra uvece da uradim a u utorak ujutru da izbaliram i umotam u foliju..........ove godine mi se prelazak na rol bale uvijene u foliju tj.senazu isplatio 100% nisam osetio kosenje i muke zbog vremena a kvalitet lucerke maksimalan...........moja preporuka svima koji mogu da promene tehnologiju i sto manje zavise od vremena.............
 
Nemojte fantazirati. Detelina se kosi kad dovoljno naraste da ne popada i da ne pozute donji listovi. Obicno se kosi oko Djurdjevdana, ali ove godine usled dovoljno vlage i visokih temperatura krenula je ranije pa je i ranije dosla za kosenje. Moja je u senjaku, a druga ves krece. Sutra prskam od buvaca.
Eto to sam napisao 26.04. Malo sam rizikovao i pokazalo se da je bilo dobro. Covek nije pametan, ali sam snosi odgovornost za svoja dela. Zelim svima da je pokose i sklone pre kise.
 
I ja mislim da si dobro uradio, bilo je vreme da se kosi. Žuta od dole i poleže polako. Mislim da je naša tu negde (26.4) pokošena i dignuta je juče, 700 bala na 5 kj.

Nego, slabo kreće druga, sigurno je nešto gricka pa bi trebalo oprskati. Jel zna neko da li bi Decis odradio posao i u kojoj količini ide?
 
Ja sam lucerku uvek isao sa Furijem i to odma posle sklanjanja oprskam preventivno ako ima buvaca da je ne jebava!
 
Ehh sada kad smo kod lucerke i prskanja. Da li je neko kupovao preparat Inkoulant 1155 - omogucava ranije baliranje sa vecom vlagom lucerke. Ako samo dobro razumemo promotera pose 3-4 dana od kosenja kad se skupi na redove pre baliranje sa otkosi isprskaju sa tim,navodno ne moze da se upali i pokvari.
 
Ja sam ih koristio pre 2 godine a znam dosta njih koji ih koriste stalno,da bi ih pravilno koristio treba ti aplikator iliti dozer,prskalicom nemozes pravilno da ih rasporedis.Nije to neki cudotvorni preparat da mozes zelenu da je baliras ali omogucuje jedan dan ranije baliranje sto je nekad veoma bitno i deli te od uspeha ili propasti........
To su sojevi bakterija koje se razvijaju i sprecavaju zagrevanje a samim tim i kvarenje lucerke..........
 
Cena i mene zanima.zvacu sutra hemoslaviju da pitam.imam pokosenu u petak.da toga ima utorak bi vec balirao

- - - - - - - - - -

http://www.agromedia.rs/agro-teme/stocarstvo/kako-da-povecate-mlecnost-vasih-krava-odgovor-su-inokulanti
 
Sto se mene tice, kosenje izgleda tek za 15ak dana.

Evo jedne mlade nade, na kolenima:
oiws4p.jpg
 
I ja mislim da si dobro uradio, bilo je vreme da se kosi. Žuta od dole i poleže polako. Mislim da je naša tu negde (26.4) pokošena i dignuta je juče, 700 bala na 5 kj.

Nego, slabo kreće druga, sigurno je nešto gricka pa bi trebalo oprskati. Jel zna neko da li bi Decis odradio posao i u kojoj količini ide?
Moze Decis 0.3l po ha.
 
5837259ac7ba4a22cf6f79fe0405e1d0.jpg


Danas izbalirana detelina koju sam pokosio pre ravno 3 nedelje. Nesto smo zadjih 10-ak dana doneli u rinfuzi jer nam ponestalo proslogodisnje a danas doterano u avliju 160 bala. Ukupna povrsina je oko 1, 5 kj i jako sam zadovoljan kakva je posle svih ovih kisa. U jednom trenutku sam je skoro otpisao jer se kisa navadila svaki dan.

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh