lubenice i dinje

ja u ponedeljak isao da kupim seme i cujem kazu da je kod nekih u macvi vec poceo da nice pa mi to sumnjivo, ipak je to bio 27
 
Ja sejem cim mi stigne, tacnije prvo cu naklijati i onda ih sejem. Za naklijavanje treba otprilike tri dana.
 
Pozdrav svima ja sam Branislav, interesuju me vasa iskustva u proizvodnji rane dinje u plasteniku. Prvenstveno me zanima kakvo iskustvo imate sa oprasivanjem dinje, odnosno jel neko imao probleme sa oprasivanjem u ovom ranom segmentu. Ja ove godine sejem cetiri plastenika Lilo dinje, a nemam bas mogucnost nabaviti bumbare.:osmeh:
 
mtzmercedes-130ksregent-.jpg
Lubenice posejane 6.3,danas je niklo 20%
 
Dali kod vas netko proizvodi lubenice zelene kore a žutog mesa i žute kore a crvenog mesa i dali netko zna kako se i od čega pravi kalup za lubenice.
Hvala.
 
jeli ovo folija za grejanje ispod kontejnera ? A sta je ispod folije to jest na cemu su kontejneri posto vidim da su podignuti od zemlje puno ?
 
@siki2 imao sam ja lubenice zutog mesa i zelene kore pre par godina. Dobili smo sto semenki od nekog promotera, posejali smo pedesetak semenki da vidimo na sta ce to da lici.Bile su sitne, ali sa dosta komada po kucici. Ukus je isti kao i kod standardnih lubenica, ne znam kako bi se prodavale posto ih nisam nosio u prodaju. Tehnologija proizvodnje je ista. Ako te interesuje nesto pitaj, pa ako znam ili nisam zaboravio odgovoricu ti.
 
Htio sam da probam nešto novo što bi uz ove lubenice bilo onako malo atraktivno možda samo da privuče kupce, kod nas jedna zadruga proizvodi te lubenice ali niukom slučaju ne žele prodat niti jedno sjeme a sve što proizvedu ide englezima. Misli sam da kod vas radi netko te lubenice zbog sjemena.
 
Mislim da je to, sto smo mi sejali hibridno seme. Procesljaj malo po internetu mislim da moze da se poruci preko interneta. Pre par godina sam porucivao nesto iz inostranstva i bilo je u asortimanu i tih zutih sto sam ja sejao. Pitacu burazera da li se seca koji sajt ili firma je bila u pitanju. Ne sejemo bostan vec par godina pa se sve to vec po malo i zaboravilo. Inace lubenice su spolja bile zelene bez sara poput "Vukovarki". Ne znam kako bi isla prodaja, jer kao sto sam vec napisao, nisam ih nosio u prodaju. Nasa proizvodnja se zasnivala na kolicini i krupnoci plodova. Nikada nismo brali lubenice ispod 8kg, a islo je do 26-27 kg. One nisu ispunile ni blizu taj uslov tako da su bile posejane samo te godine iz radoznalosti, kao ce izgledati zuta lubenica.
 
Nazad
Vrh