LTZ

Upalio jutros! Juče nije hteo nikako! Jutros pogledam gumicu na drukalici i samo je okrenem (nisam imao drugu) nadrukam i na vuču upalio! Dolazil gorivo na dizne! Upalio je na razvijenu prvu diznu! I ranije me je zezao kada nestane gorivo ali ne ovako. Sada pali super. Da li ima veze sa ovim problemom ona kuglica kod izlaza iz rezervoara za gorivo u situ-filteru!?
 
Upalio jutros! Juče nije hteo nikako! Jutros pogledam gumicu na drukalici i samo je okrenem (nisam imao drugu) nadrukam i na vuču upalio! Dolazil gorivo na dizne! Upalio je na razvijenu prvu diznu! I ranije me je zezao kada nestane gorivo ali ne ovako. Sada pali super. Da li ima veze sa ovim problemom ona kuglica kod izlaza iz rezervoara za gorivo u situ-filteru!?
Pa tebi se malo cesce gasi..:) pogledaj nekada merac..:haha:

- - - - - - - - - -

Pase li na t40 neki bendiks osim njegovog original i od malog vladimirca..od nekog kamionceta i tome slicno?
 
Kolege jel imao vec neko problem sa onom najdebljom hidraulicnom cevi sto ide iznad motora?imao sam ga na starom T 40,takodje i na ovom novom,jednostavno od vibraciuja,ili cega vec,puca na onoj krivini ispod krsta volana,odnesem da se zavari,malo drzi,pa opet krece da pusta.Pocinje polako da me nervira...Jel se desavalo jos kome?Nameravam to da resim malo drugacije,na jednom oglasu ranije (mislim da bese Polovni automobili) sam video da je cev skinuta i da je ubaceno hidraulicno crevo.

@niki9298

Stvarno ne bih znao da li pase bendiks sa jos necega,ali bih svima preporucio da ubace ORIGINALNI Ceski anlaser,kod mene odlicno radi,a paljenje u hladnijim uslovima je sada vec drugi padez.
 
Ako sam te dobro razumeo o kojoj cevi pricas, ja sam takodje zamenio cev za hidraulicno crevo posto sam imao problema sa curenjem. Daj neku sliku da vidim na sta se odnosi poruka.
 
Pozdrav svima,zna li neko posto je nova PVP pumpa kod Rusa sto donose delove u Rumu i dali je sigurno nova ili je remontovana i dali je bolje kupiti rotacionu ili linijsku?Ima li razlike u snazi,paljenju i potrosnji kod ove dve pumpe?Hvala unapred.
 
Ako sam te dobro razumeo o kojoj cevi pricas, ja sam takodje zamenio cev za hidraulicno crevo posto sam imao problema sa curenjem. Daj neku sliku da vidim na sta se odnosi poruka.

Trenutno nisam na imanju da mogu da slikam,slikacu za koji dan,ali mislim da se razumemo,iznad motora se nalaze dve hidraulicne cevi,tanja i deblja,ta deblja uvek pusta na krivini,ako je to to - koliko je otprilike kostala prerada na crevo i jel to moze da uradi svaka firma koja se bavi hidraulikom?
I ako moze neka slika naravno:ppozdrav:
 
Dok kolega LTZ odgovori,evo i ja da kazem nesto,na nekoliko stranica unazad je bila diskusija koliku prskalicu moze nositi T 40 dv, probano i mogu reci da komotno nosi prskalicu od 600 litara,ona sama je teska oko 150 kg i to sve BEZ prednjih tegova,ulazio sam u svakakve vagase i nijednom nisam doziveo da mi se prednjica odvoji ni 1 cm od zemlje,tako da sa prednjim tegovima mislim da nosi 800 litara ko od sale.
 
Pozdrav dali bi neko mogao da mi ovde napise respored brzina na t40as ili da napravi skicu neku,kakav je kod njega raspored brzih sporih?
ja mislim da je ovako ali ako neko moze detaljnije da uradi mnogo bi mi znacilo

4
R-1
3-2
5-6
inace meni se cini bas jeftin traktor 60ks dupla vuca za 2000e to je po meni prejeftino za te pare nemozes ferbusona da kupis :ppozdrav:
 
Joj druze pisano je malo vise od 100 puta o tome pregledaj ovu temu i nacices sve sto te zanima u prednjoj vuci.... Po mom misljenju tu netreba da se petljamo... Moze da se ugradi eventualno raskopcavanje kardana (kao sto je onaj dodatak za MTZ 82) i to bi osiguralo da se prednja ukljuci kad je nepotrebna....
 
@bi zeleni dobro si napisao raspored brzina jedino ako te jos zanima ima i rucicu za redukovanje i rikver koji se nalazi pored menajca i lezi na podu... kada lezi na podu to su ti normalne brzine ili kako neko kaze brz kad dignes gore u prvi polozaj onda su ti sve brzine koju su za napred u rikvercu a kad dignes jos jednom gore ona svaku brzinu redukujes sad nisam siguran dal je na pola ili 2.5, mada u principu to se retko i koristi.. 6 normalnih je sasvim dovoljno za sve radove...
 
Naravno,naravno sve me zanima sto se tice ovog traktora,naprimer kojom brzinom ore dali moze da nosi 757 plug kod mene u vojvodini,koji spremac za njega najbolji,dali moze da vuce kamionku sa 13-14t tereta,do koje povrsine je on dobar,dali ima duplo kvacilo,naravno sve vas pitam ovo za duplaka jer je on jaci i njega sam planirao u skorije vreme da kupim..pozdrav i hvala vam na dosadasnjim odgovorima..:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

naravno mislim na 757.20
 
Ima duplo kvacilo a sa spremacem od 2.90 radi komotno... Za kamionku prikolicu ja mislim da bi je vukao.. I za garenje neki plug 3x30 sigurno moze da vuce ako je zemlja kao moja.. Ja sa Rakovicom 65 vucem 3x25...
 
ZNaci da je onda slabiji od Rakovice 65... Ja sam taj spremac vukao sa Rakovicom a ima jedan moj komsija T-40 (bez prednje) i on radi sa spremacem mozda malo manjim od 2.90...
 
@Bi Zeleni Ja sam sa mojim (bez prednje vuce) orao sa 756.2 dok nisam kupio belorusa, orao sam 2 ili 3 sve zavisi od uslova, radio sam i sa 2.2 i sa 2.9 spremacem, sa 2.9 mu nije svejedno, dok se sa 2.2 igra neka sredina bi bila idealna.. a sto se kvacila tice ima posebno pedalu za kvacilo za brzine a posebno pedalu za ukljucivanje kardana tako da recimo vrlo je zgodno prilikom prskanja ili prihranjivanja, drzis stisnes kvacilo za kardan i okreces na leniji dok kardan miruje.. a sto se kamionke tice po suvom bi sigurno moglo..:) ako te jos nesto zanima pitaj..:p
 
ZNaci da je onda slabiji od Rakovice 65... Ja sam taj spremac vukao sa Rakovicom a ima jedan moj komsija T-40 (bez prednje) i on radi sa spremacem mozda malo manjim od 2.90...

Nije slabiji,vec samo treba malo preformulisati to da ga vuce komotno,a mozda malo manji od 2.9 je sirok pojam...
Sustina je da ga vuce cetvrtom bez vecih problema,ali samo ako ne tone mnogo.Do skoro sam bio ubedjen da bi ga tako vukao u svim uslovima,dok proletos nisam prelazio oranje spremacem,e tu je morao trecom,razlog su njegove uske gume,na lakim zemljistima (peskovima) sa standardnim dimenzijama guma kada se zatvara oranje hoce da tone i do 20 cm,i to je vec muka.Uradi posao i trecom,ali cetvrtom je to mnogo lepse.
Gde mi je zemlja teza tu ide cetvrtom i po oranju,tako da opet zavisi od uslova,a da bi mogao u svim uslovima da radi cetvrtom prava mera mu je 2.5 m.
 
Nazad
Vrh