Lovačka tema

A o poluautomatima i pumparicama nebih pisao imao sam MP153 taj je dobar za veslanje, mešanje masti, i svatove
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
Hahahhahahhahhahah drobi.Ma imam novu zastavinu bokericu ispucala 20 patrona svega al se otvara prste izlomiti pa bih odneo nekom puskarau da sredi to otvaranje.
 
I moja se malo teze otvara,ali mi ne smeta puno.
Inace ta 153 je vecna maltene,jbg sad sto je teska nekom je druga stvar ali veoma dobra puska.155 je laksa i zavisi kakva bude sledeca godina,mozda uzmem nju novu ili 153-ku.
A od karabina planiram uzeti Rossi Puma,obozavam taj nacin repetiranja kao u kaubojskim filmovima ;),leaver action gun kako kazu ameri,prelepa puska.
 
Što bi rekli HENRIJEVKA
Takvu u flober kalibru su imali pokojne komšije Miljevići , zasluzni borci 2 sv rata, ne znam gde je završila nisu imali dece, verovatno kod nekih što su kuću nasledili
Ne znam koji proizvodjač je bio u pitanju ali koliko se sećam 30 metaka je išlo u nju
Deda Branko učio nas decu pucati
Dok je komšija Deda Ika imao neku utoku 9mm ogromnu, bio je glavni za ubijanje svinja po selu

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Što bi rekli HENRIJEVKA
Takvu u flober kalibru su imali pokojne komšije Miljevići , zasluzni borci 2 sv rata, ne znam gde je završila nisu imali dece, verovatno kod nekih što su kuću nasledili
Ne znam koji proizvodjač je bio u pitanju ali koliko se sećam 30 metaka je išlo u nju
Deda Branko učio nas decu pucati
Dok je komšija Deda Ika imao neku utoku 9mm ogromnu, bio je glavni za ubijanje svinja po selu

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Sad bi deda Branko zavrsio u corci
a uskoro u selu moce se nabrojati na prste ko ima pusku, a pistolj legalan niko nece imati
 
To su bili PARTIZANŠTINE seoske naoruzani do zuba
Dedda Simo Cukut imao revolver k'o PRLJAVI HARI 10" Cev 44 calibar i imao drvenu nogu
Deeda Branko i baba Milica bili opasno naoružani , deda nije imao ruku
Deda Ika imao utoku i sve delove tela
Deda Ćole imao čitav arsenal


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Dodje murija da Cukutu uzmu revolver, on sedi na klupi pred kućom, sunča drvenu nogu, letnje doba vunene čorape, kožni opanci, kapa lenjinka, janjski pojas, opasan revolver
Kaže djede Simo mi po pištolj došli!!
Ja sam djeco ubio ustašu zanjga, ubijte vi mene i džaba vam ga, dok sam živ moj je!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ma iste su ,jedna duza,druga kraca ;).Ja sam postavio klip samo da se vidi kako obe izgledaju,nisam obracao paznju sta pricaju puno.Lepo je sto je Rossi cela u nerdjajucem celiku,nzm jel Marlin ima tu opciju da se kupi tako.Sve u svemu obe imaju mane i prednosti ,pa kako ko sta voli.
 
Jel neko od vas pucao sa ovim "tandzarama"?
To bre ni kundaka nit' mozes drzati u rukama,neudobna jako,ripa se ko konj,decija puska,nema veze sa lovom,a municija skupa.
 
Naša kuća je imala TOKAREV T33 1939g
Ugravirano ćiricom VOJNO DRŽAVNI hromirana navlaka dobio ga djedov stric od Kralja kad je završio vojnu akademiju, on prešao u partizane utoku dao djedu i djedovom bratu BABI
BABO bio komunistički funkcioner i prijavio pištolj legalizovao ga, on umro 2006g prošle god tetka nadje pištolj, nije htela da da svom sinu i ako je on hteo nudila ga meni nisam hteo uzeti,
Predat je u mup


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Moj deda je bio lovac od 1961 do 2009 do poslednjeg dana cale je bio od 1989 do 1996 posle kaze nije vise to lov taj koji je nekad bio sad sam na redu ja da se uclanim pa da vidim koliko cu izdrzati dali ko deda ili ko tata.
 
Ti tvoji kao iz 8 ofanzive Branka Ćopića
Jeste to su bili TITINI BORCI
Jbg oni u tim krajevima nisu znali ko su četnici a ko partizani, oni su bili GERILA pokret otpora, najviše se rokali sa ustašama, u te krajeve švaba nije zalazio!
Bilo ih je baš dosta u selu, letos jedna baba umrla imala boračku penziju 120000din
A svi su vukli PENZIJETINE ko da su u Njemačkoj radili
Zjakali po selu, cugali pravili sranja u 7 deceniji života
Deda Ćole se napio otišao na groblje da budi ratne drugove da brane Kosovo, bio uporan porušio spomenike

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Jeste to su bili TITINI BORCI
Jbg oni u tim krajevima nisu znali ko su četnici a ko partizani, oni su bili GERILA pokret otpora, najviše se rokali sa ustašama, u te krajeve švaba nije zalazio!
Bilo ih je baš dosta u selu, letos jedna baba umrla imala boračku penziju 120000din
A svi su vukli PENZIJETINE ko da su u Njemačkoj radili
Zjakali po selu, cugali pravili sranja u 7 deceniji života
Deda Ćole se napio otišao na groblje da budi ratne drugove da brane Kosovo, bio uporan porušio spomenike

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Pod Kozarci ili Grmečani
 
Moj deda je bio lovac od 1961 do 2009 do poslednjeg dana cale je bio od 1989 do 1996 posle kaze nije vise to lov taj koji je nekad bio sad sam na redu ja da se uclanim pa da vidim koliko cu izdrzati dali ko deda ili ko tata.
Ja sam krenuo sa 18god aktivno, bio do 30g i nije to više taj lov!!!!
Nekad dok su stari išli, deda Boda imao VILUSA djipa i prikolcu,
Ubijali sve sem ljudi, išlo se u lov kad hoćeš ni dozvole ni javi lovniku i lovočuvaru, nego ajmo idemo!!
To je bio lov, nije bilo bitno koja je puška, pola ih je imalo M48 preduzeće 44FNRJ
drumar imao MERKEL SUHL od švabe ostala, bilo i petlara i svašta, Švaba ICHNIGER je imao neki kratež poluautomat
Deda Pera Igin inao 10 calibar kao top,
ostalo bile zastave ruskinje, po koja čekoslovakinja 16_20 calibar retko 12
Kera vodio ko je kakvog imao, Deda Luka vučjaka, neki i pulina, koji god je dobro radio išao je
Konji leti špediter zimi saonice kerovi trče iza a oni rokaju


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh