Lovačka tema

Deda imao kera Acu nemackog ostrodlakog imo 50-60 kila kaze tata kad ga je doneo iz Tovariševa bio mali ko moja klompa a izrasto u kerinu nisu ga mogli dizati u prikolicu ucili ga samog da se popne .Kod nas su bogami i ljudi bili na metama malo po licu malo po ledji osole te malo .
 
Deda imao kera Acu nemackog ostrodlakog imo 50-60 kila kaze tata kad ga je doneo iz Tovariševa bio mali ko moja klompa a izrasto u kerinu nisu ga mogli dizati u prikolicu ucili ga samog da se popne .Kod nas su bogami i ljudi bili na metama malo po licu malo po ledji osole te malo .
Pokojni Medić je ima nemačkog krstkodlakog, (većina je njih u selu) bio je veliki kao nemačka doga
Ja sam imao Bobišu dobio kuče u Banatu, a poreklo iz Gajdobre, i Brenu ona je bila iz Palanke
Brena bila prelepa čokoladna svaki mišić se video na njoj
Bobiša bio melirani al deb'o k'o panj 38kg
Dobri su bili, Bobiša bio bolji kad hoće da ide u lov, a Brena bila NE umoriva!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
ТОТАЛНО РАЗОРУЖАВАЊЕ СРБИЈЕ: У једном дану наша земља изгубила 15.000 пушака! Све је претопљено у Железнику!
23-12-2019 20:02
У Центру за рециклажу у Железнику данас је уништено око 15.000 комада оружја, чиме је настављен процес уништења наоружања који Министарство унутрашњих послова, уз подршку UNDP SEESAC (South Eastern Europe Small Arms Control, енг. Југоисточна европска контрола ситног наоружања), спроводи већ неколико година, саопштио је МУП.
Помоћник министра унутрашњих послова и начелник Сектора за материјално-финансијске послове Жељко Веселиновић присуствовао је овом догађају заједно са представницима UNDP SEESAC и Делегације Европске уније.
- До сада је уништено више од 100.000 комада наоружања. Данас је уништено око 15.000 комада оружја, од чега је 14.000 Министарство унутрашњих послова прикупило у разним поступцима - кривичним, прекршајним или управним. Један део је расходован у Министарству унутрашњих послова. Све ово не би било могуће без сарадње са партнерима, у првом реду са Европском унијом и UNDP SEESAC - рекао је Веселиновић.
Координатор пројекта Јелена Бујаковић из UNDP SEESAC истакла је значај овог догађаја који, како је поручила, доприноси активностима које Министарство унутрашњих послова спроводи у складу са националном стратегијом, као и са Мапом пута за контролу наоружања на Западном Балкану од 2019. до 2024. године.

- Задовољство ми је да могу да кажем да UNDP SEESAC континуирано помаже Министарству унутрашњих послова у спровођењу свих ових активности, што је значајно не само за националну, већ и за регионалну и међународну безбедност - поручила је Бујаковић.
 
Nema druge samo vile ostaviti u djubar, da dobro izrdjaju zbog TETANUSA
Politika kaže, oteraj mlade, razoružaj, uzmi im novac da nemogu da se školuju, onda nemaju moć, podigni namete postepeno, ubedi ih da im povećavaš standard, ko ostane hvata ga STOKHOLMSKI SINDROM (sindrom taoca) njih možeš jebxati do mile volje ( penzose, ne obrazovane)

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
- Задовољство ми је да могу да кажем да UNDP SEESAC континуирано помаже Министарству унутрашњих послова у спровођењу свих ових активности, што је значајно не само за националну, већ и за регионалну и међународну безбедност - поручила је Бујаковић.
Nek rade sta rade ali ovo udaranje u zdrav mozak stvarno vredja.
Mahom sacmarice dvocevke, pistolj i poneki lovacki karabin uticu na nacionalni, regionalnu pa CAK I MEDJUNARODNU bezbednost. Da nije bilo oruzja iz magacina i kasarni sirom SFRJ te dogoverenog uvoza oruzja svih strana, nacionalna i regionalna bezbednost nikad ne bi ni bila dovedena u pitanje. Sigurno se ne bi tukli sacmaricama i tetejcima.
Samo opravdavanje svog postojanja na jaslima budzeta.
A obican covek... ko ga pita da li on to mozda voli, ili zeli da ga ima ili lov kao sport i hobi, to sto su ljudi davali kravu i tele za pistolj ili pusku svojevremeno, koga to zabole... mrsh stoko u tor... samo prvo plati taksu!
 
Координатор пројекта Јелена Бујаковић из UNDP SEESAC истакла је значај овог догађаја који, како је поручила, доприноси активностима које Министарство унутрашњих послова спроводи у складу са националном стратегијом, као и са Мапом пута за контролу наоружања на Западном Балкану од 2019. до 2024. године.

- Задовољство ми је да могу да кажем да UNDP SEESAC континуирано помаже Министарству унутрашњих послова у спровођењу свих ових активности, што је значајно не само за националну, већ и за регионалну и међународну безбедност - поручила је Бујаковић.

A da ja vratim i one praćke što mi ostale iz detinjstva....
Nešto sa ćaletom onako pričao pre par meseci oko politike koje sam se manuo ima mnogo godina već, pa mi on reče da je došlo vreme da te hebu i da te ubeđuju da je to za tvoje dobro. Tako i ovi koordinatori, komesari, emisari, Non govna organizacije, komiteti za ovo, ono, na Mapi puta transparentno skaču po grbači običnog čoveka.

Pa ništa, samo da i ja istaknem značaj ovog projekta, događaja, hepeninga, iventa… edvanta… egzaltiran sam skroz

Eh da, pošto je ovo lovačka tema, samo da prijavim da sam bio u nedelju u lovu i da sam omašio fazana. Nema veze, nije mi prvi put, mogu i da omašim po nekad :) ima sledeća nedelja još lov, a ko zna možda i produže do Božića. Pozdrav lovcima, dobar pogled! Kukuruz obezbeđen!
 
Oni misle da je lov naourazana banda koja se grupise u trojke kao kod Cvorovica i raspituje se kakvo je raspolozenje u narodu a lovci idu samo zbog druzenja neko ispuca 15metaka neko 3 a neko ni jedan ne opali posto su i metkovi skupi kao da su zrna od zlata a ne od olova
 
U našem ataru ,komšija i ekipa odstrelili ovog .Slika sa FB.
82643526_2332983843659828_4568377741467975680_o.jpg
 
Nasao sam jedan 222 rem za sitne pare, ne koristen. Nije nosen u lov jer vlasnik nije nikad bio lovac, jednom prilikom je ispucano 4 metka iz njega i vise nije nikad koristen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh