Lovačka tema



Ево је наша Мрвица у слици и делу ћерка јој дала кости неке да једе. Толико јој је тешко пало да је морала да седне, а само чека да јој неко дође у домет да га иштанцује по ногама. Отац узме пуромат из шупе, а она кабел изгрицкала на сваких 3-5цм и то га до корена изгрицкала срећа, обућу више не дира мени је знала пертле да изгризе. А ћерку ми најмлађу обожава и кад ћерка није кући тачно се види да тугује легне и гледа према улици и тако је чека. Неће ни да једе док се ћерка не врати из школе, а онда крене лудница у дворишту од њих две. Ћерка је научила и фудбал да игра са њом значи кад дохвати лопту котрља је и дрибла као права.
 
У боксу је тек је тај луд Епањел Бретон ем хвата живину ако га не гледаш, ем све са штрика што дохвати поцепа и развуче по авлији.
 
Pa sto ne vaspitavate te kerove ?
Dok sam lovio imao sam u pocetku NKD posle NOD a uz sve njih je bio obavezan NLT i nikad mi ni jedan pas nije napravio nikakvu stetu, to se sve resava u prvih mesec dana vaspitanja.
A ne daj Boze da je nekog ujeo ili nesto na dvoristu udavio osim na komandu u roku od dva minuta ne bi ga bilo.
Po mom misljenju psu ako ne mozes da posvetis vreme nemoj ga ni nabavljati.
 
Не знам ову јазавичарку смо од штенета одхранили и џабе мада ајде дечији је кер па је и он такав као дете. Бретонца је отац узео и он га је васпитавао ја од када сам ловочувар не ловим па немам ни пса иначе сам држао НКД и имао их увек по два, без поводца у лов и из лова без команде нису смели да се одвоје од ноге. Тако да за његову социјализацију је отац одговоран ја ћу на јесен ооет почети ловити и у плану је набавка ловачког пса.
 
Olivon, firma iz Kanade. Dobro su se pokazale, u tom cenovnom rangu do 300e skroz korektna optika.Cuo sam se sa kolegom preko pp u vezi olivon optike.
https://ibb.co/rwmyzqD]

Screenshot-20220727-101345-Gallery.jpg
[/URL][/url]
 
Jel koristi neko digitalnu ic optiku? Atn, Yukon i sl.? Koliko je u praksi pametno koristiti jednu optiku na npr dva karabina posto moze da se sacuva vise podesavanja prilikom upucavanja.
 
Ајмо колеге недеља је ловни дан, треба мало одморити од њива. Код нас данас почиње главна ловна сезона лови се фазански петао и кока.
 
Код нас јуче магла, пре тога кишица превише влаге и дивљач се слабо кретала. Нас 5 имало 3 фазана, лепо смо се нашетали и дружили што је најбитније, а доручак је био на нивоу најстаријем колеги била слава Свети Тома па било свакаквих ђаконија на менију.
 
Nazad
Vrh