lle de france rasa ovaca

kolega o cemu to vi pricate ovde?u koji deo price vi ne verujete?da jagnje moze da ima toliku porodjajnu tezinu ili da ne moze da ima prirast od 500g,a da pri tom pricamo o vrhunskim grlima idf rase?jos jednom da napomenem da ovde pricamo o rasi idf u cistom obliku.posto veliki broj kolega nije imao priliku uzivo ni videti idf,pa cak i neki koji sebe nazivaju odgajivačima ove rase...
 
Meni ni iz dzepa ni u dzep. Svima vam je prosek jagnjenja minimum dva a jagnjad se radjaju sa deset kila. Znaci cim se ovca ojagnji 20 kila jagnjetine...6000 din plus subvencija 7000 din...13000 čim se ojagnji. Blago svima nama redom. Izuzimam kolegu sto je napisao da je bio jedinac...
 
ljudi sta mislite o ovoj sjenickoj pramenki? il de france je precenjen i cini mi se da je sve skuplji..a umaticene sjenicke mogu dosta jeftinije da se nadju
 
Ljudi moji dragi imajte obzira imalo.
Postovani kolega, to sto Vi niste nesto videli, culi ili doziveli ne znaci da ne postoji.
Porodjajna tezina jagnjeta o kom se ovde povela rasprava je bila znatno manja od one koju ste Vi pretpostavili a kolega @framboise se samo saljivo nadovezao na Vas post.
Sto se tice Vase primedbe koja se odnosi na to koliko kosta odgoj takvog jagnjeta, jedno od osnovnih pravila koje se smatra abecedom ovcarstva glasi STO JE PRIRAST VECI TO JE PROIZVODNJA JEFTINIJA .
Ovaj rezultat jeste ''svetski'' ali nije i svetski rekord da bi se njemu cudili.

@milos 101 , licno, sve najbolje mislim o sjenickoj i slazem se sa Vasom konstatacijom da je idf trenutno precenjen ,ako mislite na cene zivotinja. ALi ako mislite da je kao rasa precenjen
neznam kako ce Vam tek zvucati podatak da u Srbiji trenutno postoji ne samo interesovanje nego se preduzimaju i konkretni koraci za uvoz blizu 3000 (tri hiljade) idf grla iz Francuske.
Da li ce se, u kojoj meri i kojom dinamikom sve to realizovati neznam ali znam da su cene u Fr. znatno otisle gore a kvalitet ponude opao.
 
Poslednja izmena:
Unapred se izvinjavam za kvalitet fotografija, slikao sam sinoc, kako bih slikom prikazao grlo o cijoj se kilazi povela diskusija, mada su to grlo videle uzivo neke kolege sa foruma. Em je bio mrak, em je jagnje bilo bas aktivno...
vladimir.. PG Krnac ne znam koliko dugo ste u ovcarstvu, ali se nadam da po vuni mozete prepoznati da je u pitanju mlada zivotinja, jagnje ojagnjeno 19.10.2016-te godine.




 
Kod mene lično sam imao jedinče od 8 kg, nedo Bog nikome pa ni meni. Sebi i svakom želim jagnjad između 4 i 5 kg. Neke sam iz znatiželje merio, na rođenju nije mereno jedinče, dva dana kasnije je imalo 4,55, a devetog dana oko 9 kg.
 
Ja se izvinjavam, jeste off jer je u pitanju w ali da još dodam.
Potkrala.se greška i ja se svima izvinjavam kada sam rekao 90 dana da je bio 55 kg. Pogledao sam danas evidenciju. Jagnje je imalo 55 kg kada je prodato, ali je bilo staro 93 dana. Svima se izvinjavam na ovoj mojoj nenamernoj grešci.
 
Unapred se izvinjavam za kvalitet fotografija, slikao sam sinoc, kako bih slikom prikazao grlo o cijoj se kilazi povela diskusija, mada su to grlo videle uzivo neke kolege sa foruma. Em je bio mrak, em je jagnje bilo bas aktivno...
vladimir..PG Krnac ne znam koliko dugo ste u ovcarstvu, ali se nadam da po vuni mozete prepoznati da je u pitanju mlada zivotinja, jagnje ojagnjeno 19.10.2016-te godine.




Jel ovo grlo na prodaju?
 
sto se tice rase to ok..da li negde mogu da se nadju ovce recimo do 200 evra idf..
kolega sigurno da mogu,samo je pitanje sta cete dobiti za taj novac.kao i auto ista marka isti model isto godiste i dodatna oprema,a razlika u ceni 1000eura.razmislite malo.jednostavno trziste formira cenu.i ako neko prodaje jagnje za 300eura znaci da moze da ga proda.jednostavno ovo vreme ce svakako biti upisano zlatnim slovima u istorijat ove rase jer je potraznja za njom neverovatna kako kod nas visestruko vise u evropi,sto vam mogu potvrditi cenjene kolege sa lica mesta u francuskoj.

- - - - - - - - - -

Sve suva reklama.
a ako bi kolega napisao da je jagne 10kg lakse ne bi bila reklama verovatno.lepo se dogovorite sa kolegom odete da se uverite da li je istina ili nije.siguran sam da ce vas kolega lepo docekati i onda nam iznesete vase utiske.to sto neko nesto nije video ili ne moze sebi da priušti ne znači da je to nesto loše ili nemoguće...kao sto sam vec rekao gore trziste formira cenu,i ne mozete vi sa negativnim komentarima i nevericom tu cenu sniziti.u vrhunska grla ulozeno je mnogo rada i truda generacijama unazad,a to mora da se plati.ovaj ovnic nije ovnic nego zver...
 
dobra genetika nema cenu,malo je dobre genetike jos uvek kod nas,danas svi prodaju priplod ima pedigrej i ide za priplod,nazalost nije sve tako jednostavno,u srbiji nema nadleznih organa koji bih kontrolisali standarde i vrsili neku kontrolu i zato smo prepusteni sebi pa ko kog ubedi nazalost,u zadnje vreme doslo je do uvoza pa je to uzrokovalo poboljsanju,ima mesta za jos vrhuskih grla,za prirast preko 500g itd,svako ima pravo na svoj rad ali genetika+ishrana+nega=vrhuski rezultat,
 
6gbq5u.jpg

34eernb.jpg

2q8vzmg.jpg

x0sfme.jpg

jsjalv.jpg

Evo i fotografija jagnjeta starog 4 meseca...krenuli smo na merenje, pa je bila potrebna pomoc.
Pre merenja, malo se sladio mlekom...cisto rekreativno.
5by041.png

9u3swj.jpg

dvhjlc.jpg
 
Nazad
Vrh