Limarsko-Farbarski radovi

Koju boju mi preporucujete za farbanje cisterne i prednjeg dela kabine na kamionu? Planiram da je farbam u belo. Moje razmisljanje je da kabinu radim sa akrilom a cisternu sa poliuretanom.
 
Ja sam uzeo litru miksane sive za fergu i sastavilo komotno samo sto je ova miksana malo gusca pa sam dodo dva decia razredivaca,a i dizna mi je dosta tanka tako da gustu farbu slabo rasprskuje.Mogu rec da je bilo i dosta predasnje boje na traktoru i to dosta utice na kolicinu potrebne farbe.Miksana farba je kod nas 15 evra litar (siva traktorska)
 
Koliko moze izaci peskiranje nodet sejalice 4 reda,sve da se ispeskira osim kutija za seme posto idu nove i drugih stvari koje su aluminijumske.Ako neko zna otprilike.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sad sam uzeo da farbam rusvaja i nikad vise..
Pa sunce im poljubim i odlivcima njihovim pa to je strasno koliko ima krivina i udubljenja,ne bi ga oprao covek kako bog zapoveda pa da si pita...nema nijedna ravna povrsina..
 
Ma uzeo sam neki famin,i 4 puta sam, ako ne 5 ,prao i gulio sa dletom i srafcigerom; zivcanom cetkom..ma haos,on uvek negde flisuje i prasina se lepi,i sav je ko kerefeka...
Danas sam ga ofarbao, pa kako mu bude,nit ide na izložbu,nit ga spremam za prodaju..
 
Cale kupio neki zeleni kineski pistolj za farbanje ali bas dobar tipa 50e ili tako nesto odavno bilo(HVLP 1.3 dizna)...jedan farbar sto radio sa njim rekao da dobar...on naravno ima SATA pistolj...kad bih nasao kupio bih jos jedan...
 
Ja imam neki vilager ili tako nesto,nis posebno al za to sto se ja malo sigram sasvim zadovalja...
 
Ma uzeo sam neki famin,i 4 puta sam, ako ne 5 ,prao i gulio sa dletom i srafcigerom; zivcanom cetkom..ma haos,on uvek negde flisuje i prasina se lepi,i sav je ko kerefeka...
Danas sam ga ofarbao, pa kako mu bude,nit ide na izložbu,nit ga spremam za prodaju..
To je posao,kad za dan stignes i da pripremis i da ofarbas traktor :D
Ja i matori 2 meseca radili 560.
689bbc8f1a906c4cdd096580ab1959f9.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Inace je svaki sraf bio cinkovan,limarija je kompletno prespricana bila spric gitom.Struja je bila nova,kocnice nove,imao je 3000rs na satu, doveli smo ga bili u stanje novog traktora.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Siva je malko tamnija od originala,crvena je sasvim originalna
bravo na poslu,nabavi bolji aparat za fotkanje :ppozdrav:
 
Nije bas za dan,juce danas,i imam sutra haubu i blatobrane,a i drugar mi pomagao...bice koja slika kad sutra bude sklopljen...
A valjda i naucim da postavljam slike..

- - - - - - - - - -

E da,nisam skidao kabinu,to cu na leto kad hidraulik budem prepravljao,sad nemam zivaca..
 
Nazad
Vrh