Limarsko-Farbarski radovi

Malo krpacine i kod mene u radionici , zizak ga pojeo al sad cemo ga iskovati iznova
007.jpg


- - - - - - - - - -

008.jpg


- - - - - - - - - -

002.jpg


- - - - - - - - - -

003.jpg
 
MF spreman za bojanje, sprickit nabacen, vodonirano. Hauba i blatobrani idu u crvenu, kabina je siva. Sada smo u dilemi, da li krov u sivo takodjer ili crveno?
e03322d3417151a169b6adca237aea7b.jpg

2581db381e6dbb9adf8133bc11c35cf0.jpg


Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
@mirosti
Odluka pala na tu kombinaciju,meni ne izgleda lose.

@pocerina
felge su od 560, meni je dosao bez kabine sa 12.4-32.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema veze gorane spric -git jer samo su fleke radjene nego slabo pigmenta boje ima. Poluuretanska boja je ali nijanse odredjene su problematicne ali ova je najgora od svih do sada kojim sam farbao. Predjem jednom i takoreci ko da nisam presao ko vodom da sam polio. Pogotovu tamniju neku fleku vrlo tesko pokriva , a da sam samo imao neku drugu nijansu ove boje prvo da predjem bilo bi super ali kad nemas onda muke. Vrlo brzo susi tako da je bilo povuci potegni za postici
 
Vica majstore...poceo mi se gulit lak na haubi....boja je metalik siva...mozel se to rijesit amaterski i bez da se pece farba il moram nekom gonit ko se time bavi....lak se na haubi ogulio vise od pola i najvjerovatnije treba smirglanje
 
Vica majstore...poceo mi se gulit lak na haubi....boja je metalik siva...mozel se to rijesit amaterski i bez da se pece farba il moram nekom gonit ko se time bavi....lak se na haubi ogulio vise od pola i najvjerovatnije treba smirglanje
Moze se resiti bez komore za farbanje jer komora samo ubrzava proces susenja i da prasina nepadne. Ali haubu moras nasuvo prvo kruznom slajfericom i 220 smirglom ismirglati da se ceo sloj laka skine pa onda ides vodenom smirglom 600 i vodom poliras. Treba samo dobra temperatura napolju baremm 25-30 i nema problema jer vrlo brzo susi.Ali moras dobar pistolj imati i malo rutine jer metalik je takoreci 2 farbanja i mora se dobro naneti sloj i ravnomerno da nebude sarenilo. Srecom sive nijanse dobro pokrivaju ali su najteze za napraviti
 
Vico, trebao si izbeci poliuretansku boju, jer ona i ako je kvalitetna nema sjaj a vremenom jako gubi svojstva i postaje mat.
Ona ti je vise za neke radne i poljoprivredne masine, jer ima vecu elasticnost.
Akrilna boja ako se pravilno radi izlazi najpovoljnije, jer ne bledi i ostaje kako treba najduze.
Ja koristim MaxMeyer akril za masineriju koju radim jer mi se pokazala najoptimalnija, a podloge gitove i ostalo Body, jer ima najbolji odnos cena/kvalitet..
 
Vecinom i radim akrilnom ali sta cu kad je ljudima oskudacija u dzepu pa gledaju jeftinije da prodju ali zato ja nagrabam. Teretni je kombi i bito ga je zastititi jer bio je bas zapusten a to ide svuda i po njivama .Kako mu je tako mu je a bitno je da je gazda zadovoljan a sad nek se vozika gde god hoce
 
Nazad
Vrh