Limarsko-Farbarski radovi

Druze farbam anfort koji stoji vertikalno,prosla farba je 30 i vose godina drzala i to mi je treca kapija po redu u dvoriste, da placam skupe prajmere nema sanse. Od svih osnovnih kupio sam najskuplju Hempro oko 350din, ostali su od 250 za limenku.
Da farbam prikolicu,traktor ne bih stedeo ali ovo je da se zamaze. Verkvatno kroz par godina se to sve rusi.
E to je druga stvar, ova moja je na ulazu pa se vidi a stojace tu jos puno godina...
Sad se setih, drugar imao kapiu na zadjem delu dvorista. Farba na njoj propala, on nije imao vremena da to sredi a deci bilo dosadno. Da im 1-2m smirgla, 3u1 farbu i par cetki. Fino su oni to ofarbali samo su bili umazani sa farbom....
 
Lepo je ispalo.
Koju si boju koristio??
Komsija ofarbao fergusona sa 3u1 vec je pocela da bledi.Zato cu ja akrilnu samo cekam prolece da temperatura bude preko 15 stepeni jer je dosta hladno u garazi!!
Da li neko zna koliko kosta peskarenje (otprilike)??
Nesto me mrzi da sad smirglam krila i ostale limove, a bolje je kad se ispeskari povrsina!!
 
Peskarenje jeste dobro, ali treba voditi račun da se momentalno posle peskarenja površina spremi i nanese dvokomponentna podloga.
Peskareno jako brzo i lako oksidira(čitaj korodira) i nema šanse kasnije da se zaštiti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Peskarenje jeste dobro, ali treba voditi račun da se momentalno posle peskarenja površina spremi i nanese dvokomponentna podloga.
Peskareno jako brzo i lako oksidira(čitaj korodira) i nema šanse kasnije da se zaštiti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Valjda nece da korodira posle 3h jer necu da drzim krila i ostale limove u garazi 2 meseca.
 
Lepo je ispalo.
Koju si boju koristio??
Komsija ofarbao fergusona sa 3u1 vec je pocela da bledi.Zato cu ja akrilnu samo cekam prolece da temperatura bude preko 15 stepeni jer je dosta hladno u garazi!!
Da li neko zna koliko kosta peskarenje (otprilike)??
Nesto me mrzi da sad smirglam krila i ostale limove, a bolje je kad se ispeskari povrsina!!
2k ali na kraju pređem jednu ruku laka od metalik boje.
Uzeo sam po ral oznaci.
Ovo bude bar 10 godina držalo provjereno.
Boja se raspane radi laka jer je u 2k slab.
A kad pređem ovim dok je ljepljiva nema greške i sjaj ne gubi.
I nije hladno za farbat onda ide brzi utvrđivač.
Ali treba znati bojat da ne pocuri.
 
Lepo je ispalo.
Koju si boju koristio??
Komsija ofarbao fergusona sa 3u1 vec je pocela da bledi.Zato cu ja akrilnu samo cekam prolece da temperatura bude preko 15 stepeni jer je dosta hladno u garazi!!
Da li neko zna koliko kosta peskarenje (otprilike)??
Nesto me mrzi da sad smirglam krila i ostale limove, a bolje je kad se ispeskari povrsina!!
Koliko para toliko muzike. Kilogram 3u1 boje ti je 10-12 evra, dok je kila akrila 25e plus neka epoxi podloga od 15e kilogram. Neko stavlja i spric git posle epoxi-ja pa to vodenise da dobije sjaj.
Ovo sto kaze @577 je istina, dosta ljudi predje akril sa lakom za dodatnu zastitu.
 
2k ali na kraju pređem jednu ruku laka od metalik boje.
Uzeo sam po ral oznaci.
Ovo bude bar 10 godina držalo provjereno.
Boja se raspane radi laka jer je u 2k slab.
A kad pređem ovim dok je ljepljiva nema greške i sjaj ne gubi.
I nije hladno za farbat onda ide brzi utvrđivač.
Ali treba znati bojat da ne pocuri.
To sa lakom nisam znao.
Sacekacu prolece jer ce biti toplije a i nece biti blata.

Koliko para toliko muzike. Kilogram 3u1 boje ti je 10-12 evra, dok je kila akrila 25e plus neka epoxi podloga od 15e kilogram. Neko stavlja i spric git posle epoxi-ja pa to vodenise da dobije sjaj.
Ovo sto kaze @577 je istina, dosta ljudi predje akril sa lakom za dodatnu zastitu.
Ne kapiram takve ljude kojima je samo bitno da bude jeftino i prefarbano.
Bolje je da ulozis 100€ vise i da bude 10 godina kao nov nego da svake 2 godine farbas.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nemaš brige s lakom kad ova bude spremna za drugi sloj.
Npr ljepljiva ja pređem jednu ruku i nema otpadanja.
Dobije sjaj i dura dugo.
A uštediš a dobio si ko metalik kvalitetu
 
Neverovatno šta se ovde može pročitati..
Čudi me da neki postupci nisu već zaštićenii i patentirani.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Zna li neko ima li negde da se kupi epoksi boja protiv klizanja sa granulama
ovako nesto
Malo kasno pisem jbg, koliko znam u obican epoxy se ubacuju granule po zelji.
 
Tako je.Kad sam farbao pod u garazi dodao sam u epoxy granule protiv klizanja.To je mala bocica koja se sipa u boju i izgleda kao neki beli pesak.Ja sam mislio da se prvo ofarba i dok je jos vlazno bacis rukom ali nije vec ga ubacis u boju i farbas.
Ovo obavezno treba da se stavi jer je epoxy klizav i neko moze da se povredi.
Ako budes farbao kupi gumenu cetku (izgleda kao ona za brisanje stakla), ona sluzi da se sve rupice na betonu popune jer to ne mozes valjkom!!
 
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio pituru autoreparatur imt 01, crvenu, za farbanje kombajna ? Ako moze da prenese iskustva i kako je radio?
Danas mi ovu boju preporucili u farbari?
 
Nazad
Vrh