Letovanje 2024

U početku sam išao preko Lefkade (Nidri) tada, sada su vratili polasske iz Vasilikija), dok me nisu gospoda iz "Kaptain Aristidis" ispalila i nisu blagovremeno javili mejlom da neće održati poslednji polazak, pa smo tu noć prespavali u kolima,jer smo vilu na Kefaloniji otkazali dan pre toga,Od tada idem preko Kilinija i putujem sa "Levante feries" kao gospodin...jeste i duže i skuplje, ali komfor, ozbiljnost i veličina broda je presudila.Od Smedereva do Kilinija imam nešto manje 1000km, i sa 3 kraće pauze stižem bez većih problema...Krenem oko 17h u Kilini stižem za prvi jutarnji koji je u 7.15h.Naravno da treba ukalkulisati +1 sat grčkog vremena i gužve na granicama kojih tradicionalno (jedan od razloga zašto idemo sredinom juna) nema.Ako ih i bude, onda idem na granični prelaz Medžitlija/Niki, koji je i bliži kasnije kada se krene prema Janjini (izađe se na A2 kod Kozanija).
Ove godine napravio sam i ne tako slavan i preporučljiv rekord....Krenuo sa Kefalonije brodom u 19.20, stigao u Smederevo oko 08h izjutra...otišao do sela da isprskam lozu i pokosim dvorište...I pridveče oko 17h krenuo za Austriju.Stigao oko 02.30 izjutra...sve to bez spavanja.Nikako nije preporučljivo toliko voziti bez odmora...ja sam i navikao jer sam često na relaciji SRB - A, ali ovo je bilo previše (1700km)...čak i moje opravdanje da je moralo zbog posla ne stoji....umor za volanom je tihi ubica!
 
Mislis malo zbog bebe🙂
Da. A i da bi putovali noću.

Na Kefaloniju smo uvek išli kolima. Krenemo ujutru i lagano, popodne stignemo u Metsovo. Tu odmorimo, prespavamo. Pa ujutru na Lefkadu na trajekt.

Po meni na Kefaloniju je najbolje ići kolima jer ti tamo auto treba svaki dan.
Ili ko može da priušti rent a car 9-10 dana, onda avionom.
 
Moze li neka preporuka neko mesto moze i hotel sa klopom ili samo dorucak u Grckoj blize Solunskoj regiji i Halkidikiju za septembar posto idemo sa malom bebom od godinu dana. Daj te neki naziv hotela ili apartmana. Hvala
 
Zavisi ko kakav odmor voli.
Meni npr. auto na moru nije uopšte potreban.Ako i zatreba uzmem ranta kar na dan,dva,tri...
Gledam da mi je smeštaj blizu plaže i tu većinu vremena otpadam.
 
Moze li neka preporuka neko mesto moze i hotel sa klopom ili samo dorucak u Grckoj blize Solunskoj regiji i Halkidikiju za septembar posto idemo sa malom bebom od godinu dana. Daj te neki naziv hotela ili apartmana. Hvala
За малу децу најбољи је Вурвуру и Кариди плажа. Пробај да гуглаш смештаје.
Осим тога добар и чист ваздух борових шума се спушта са околних висова и меша са морским ваздухом.

Али нема вашара ни шеталишта... Може аутом близу те плаже... због кантица и кофица и лопатица и шлауфа...
 
Ljudi svaka vam čast za to vozanje,meni se vožnja smuci a ako treba da vozim i na godišnji i na godisnjem onda bolje ne idem.
Ove godine idemo u Alanju i to autom :D uz to idemo preko Ankare da lepša polovina obidje drugaricu koja se udala tamo.Skoro 1900km u jednom pravcu.Do Ankare 1400 i posle još nepunih 500 da se spustim dole.Da ne moramo da obilazimo tu drugaricu pa i da se ide avionom,ovako dosta se vremena izgubi na terminalima pa ne gine skoro 20h vožnje.
 
Tursku dobro poznajem, putevi su odlični, i nebi trebalo biti problema osim ogromne monotonije ako voziš sam.
Bolja i interesantnija ruta je preko Grčke, Troje, Izmira, Kušadasija, Konye, Adane pa do Alanje..
Stim što bi taj put trebao trajati bar 3 dana u jednom pravcu da se nešto i vidi, a ima šta.
Treba imati i pouzdano vozilo za put od 5000km bez defekta.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ove godine idemo u Alanju i to autom :D uz to idemo preko Ankare da lepša polovina obidje drugaricu koja se udala tamo.Skoro 1900km u jednom pravcu.Do Ankare 1400 i posle još nepunih 500 da se spustim dole.Da ne moramo da obilazimo tu drugaricu pa i da se ide avionom,ovako dosta se vremena izgubi na terminalima pa ne gine skoro 20h vožnje.
Dnevno mi je zagarantovano 200,300 pa do 500 kilometara,2900km je bilo najduža vožnja iz komada,svaki dan za volanom pa ne moram i na odmoru.
Za mene jedini odmor odmor je avion i all inclusive koncept,samo iz razloga što ne moram da mislim glavom jedne sekunde jer mi je uglavnom veći problem psihički umor a ne fizički.
 
3688 mi je maksimum bio kad sam menjao drugara koji vozi golubarnik, a morao hitno za Narvik, ali ga zaboleo zub.3 dana do gore vožnje u cugu, par pauza od 15 min čisto da se protegnu noge i za trajekt.

Meni je samo bitno da ima klima i da nema pauza dužih od 15ak min sve preko 15 min kad se sedi mene posle mrzi da se vratim da vozim
 
Ove godine smo iz Čuruga krenuli za Canakkale. Bili 4 noći. Videli Troju, bili na ostrvu Bozcaada (grčki Tenedos), obišli znamenitosti Canakkale-a, spomenike Galipoljske bitke... A od danas, reset... Ammouliani... prelepo malo ostrvo...
 
Ja sam trenutno u Lloret de mar. Prvi put sam ovde, mislio sam da je Španija topla kao destinacija kad cvrc . Ovaj deo ovde je stalno oko 28 stepeni. Temp vode u moru možete pretpostaviti.
 
Nazad
Vrh