Leska - opšta tema

Ma ne da moze da uradi nego je ona sada preuzela prvo mesto po pitanju stetocina lesnika!A sto se tice orezivanja ne diraj nista jos,pretpostavljam da je zbunasti i nista ga ne pipaj ni sledecu godinu!pusti ga da ojaca,da izbaci izdanke,lako ces ga onda formirati!
Тако је Cobe 78 у праву си, ја сам исто објавио да не дирају ништа до 4-5 године. Лешка долази у пуној родности после 7 године. За мене је најбитније заштита од штеточина, а болест до сада нисам приметио, а и нема.
 
Da li je neko oziljavao izdanke koje oreze oko leske? Kakva je procedura i koliko vremena treba da bi se biljka presadila?
 
Тако је Cobe 78 у праву си, ја сам исто објавио да не дирају ништа до 4-5 године. Лешка долази у пуној родности после 7 године. За мене је најбитније заштита од штеточина, а болест до сада нисам приметио, а и нема.
Mnogo je 4.5 godina da se nista ne dira. Ja nisam dirao 3 godine nista i sad orezao. I negde nije moglo lepo da se formira jer je preraslo u ne zeljene grane. Ja da opet sadim ja bih odmah pustio god dana da raste. Sledece godine bih odstranio centralnu i polako formirao kako trebe.
 
Da li je neko oziljavao izdanke koje oreze oko leske? Kakva je procedura i koliko vremena treba da bi se biljka presadila?
Ja sam prosle godine pravio zivicu pa sam u novembru nekih 10tak jacih izdanaka odvojio od maticnog stabla zajedno sa malim korjenom, ostavio u basti u rastresitoj zemlji i u martu ih presadio. Sve su se primile, ali je korjen bio bas slabo razvijen. Mislim da bi optimalno bilo da odstoje godinu dana, da bi onda to bila prava sadnica.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Izdanke koji potjeraju malo dalje od ramene grane koristim direktno za sadnju na novo mjesto. Lopatom izvadim površinu 25x25 cm dubine oko 20 cm zajedno sa zemljom na korijenu. Presađujem na dobro pripremljeno i pognojeno sadno mjesto, a oko mlade sadnice obavezno dodatno stavim stajnjaka koliko mogu vilama zagrabit. Zadovoljan sam tim načinom jer nemam dupli posao.
 
Ne bih da otkopavam oko sadnica. Mislio sam kao rasadnicari sto rade... oni valjda odsecene mladjare u jesen umoce u hormon i onda se ubodu u pesak ili supstrat i puste da se ozile
 
Ja potrosih 4 kante od 16l za 200 kom u četvrtoj godini većina (manji obnovljeni deo je mladji)...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi ne mozemo da isprskamo, svaki dan su kise, na njivu ne moze da se izadje... Ne znam do kada moze da se vrsi prskanje.
 
Pitanje za Tikitaka,ove godine sam po vasoj preporuci ostavio kod svakog grma lastare za podmladjivanje,oni su sada od metar ipo do dva metra visine zavisno od sorte,da li da ih kratim i na koliko ili da nista nediram.
 
Taman posla da kratis , samo neka teraju i ovako ce za dve godine biti deblje od tih koje su ti prevalile deceniju.
 
Pozdrav kolege. Stigle su mi slike od kuće pa bih hteo da okačim par fotkica. Biljčice su dobijale sve što je bilo potrebno i najveći problem nam je pravio korov pogotovu neka pošast koju kod mene zovu divlji ovas ili tako nekako. Sad se spremaju da prezime treću zimu. Nikako lišće da opadne pa da se obavi zimsko prskanje ali pošto su još male i to radimo ručno neće biti problema oko toga:



 
Nazad
Vrh