Leska - opšta tema

Filip1

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2019
Poruka
120
Meni je osnovni insekticid tonus, kad sam njega ispucao (2x)prosle godine sam ubacio i karate zeon, a ove godine cu vjerovatno umjesto njega koristiti kozak jer je ista aktivna materija a trebao bi biti jeftiniji.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
U principu ne postoji jako i dobro sredstvo koje se moze primeniti vise od 3x u zasadu, sto zmaci treba ga valjano rasporediti ... Mada ja primecujem i pored dva tretiranja koja sam obavio imam insekata koji skakucu na pojedinim leskama

Sent from my moto g(6) using Tapatalk

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
792
Mislim da karate zeon , decis, fastak, cipermentin su kontaktna sredstva I.ona odjednom preseku insekte, trenitno deluju. I njih treba koristiti kada se stetocine pojave.

Sistemin I nurell d kao I vecina sredstava protiv vasi tipa tonus, afinex , coragen su sistemici.
Kombinovati te tri grupe sigurno je pravo resenje.

mealy

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2015
Poruka
602
Nurelle mislim da nije sistemik ali je kombninacija dva sredstva (organosfosfat i piretroid ako se ne varam) pa deluje na skoro sve, a sa piretroidima treba biti pazljiv i koristiti ih jednom u zasadu godisnje, izbegavati cestu primenu iako su jeftini, problem je sto oni pobiju sve i stetno i ono sto nije stetno (predatore) pa posle njega se javlja najezda nekih insekata kojih bi bilo mnogo manje da su predatori oistali u nekom broju...
A ovo za kombinovanje, tj za naizmenicno koriscenje jeste pravi savet, birati razlicite FRAC grupe za naredna prskanja je najbolja kombinacija...

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
792
Mija greska, to sto sam pisao bilo je za Runner a ne za Nurell D.
Eto stariji covek pa najgora varijanta, neceg se saca ali pogresno ...
Inace ja koristim nurell d cipermentin I sistemin. Strucnjaci su mi rekli da je dobar I bifentrin , a za vasi I kasnija prskanja za drugu generaciji smotavca preporucivali su mi karate zeon ili to sto je isto kozak ili grom

To sto ce sistemin I bifentrin prestati da se proizvode kupicu ih pa cu par godina imati a do tada ce se iskristalisati sta je dobra zamena.

Vrh